Úvod > Příslušenství > QED > QED reprokabely > QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m

QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m

QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m

Foto 1 2 3 4 5 6

Popis

QED vyhrál více What Hi-fi? ocenění než kterákoliv jiná značka a XT25 představuje dědictví dodáváné za rozumnou cenu.
V reproduktorových kabelech jsou vysoko posazené zvuky nuceny pohybovat se směrem k vnější straně vodiče, takže s rostoucí frekvencí využívají méně a méně z dostupných průřezových ploch. To se nazývá "Skin Effect". Znamená to, že u vysokých frekvencí se zdá, že odpor kabelu je mnohem vyšší, než je tomu u nízko posazených zvuků. Vířivé proudy v jednom vodiči mohou ovlivňovat proud v sousedním vodiči tak, že proudy ve stejném směru se vzájemně oddělují. Tento "Proximity Effect" zvyšuje také odpor při zvýšení frekvence. Zmíněné jevy mají škodlivý vliv na věrnost zvuku, který slyšíte. Varianta XT25 technologie QED X-Tube řeší tyto problémy tak, že z jednotlivých vodivých svazků vytváří dutou trubkovou geometrii vodičů, kterými může každá frekvence procházet stejně snadno ve srovnání s tradičními vodiči.
Hudební signály v reproduktorovém kabelu se pohybují tam a zpět mnohokrát za sekundu. Izolační materiál, který se používá k oddělení přenosových a zpětných vodičů od sebe navzájem (dielektrikum), musí být vždy nabíjen i vybíjen. Ne všechna energie uložená v dielektriku během nabíjecího cyklu je zcela vrácena při vybíjecím cyklu, což má za následek škodlivý vliv na věrnost zvuku, který slyšíte. Proto používáme v QED dielektrické materiály s nízkou ztrátou, jako je polyethylen (PE) nebo teflon (PTFE) namísto levnějších alternativ PVC, které naleznete v méně kvalitních kabelech.
Reproduktorové kabely musí mít velkou kapacitu. Je-li elektrický odpor kabelu příliš velký, část hudebního signálu se ztratí, a to způsobí negativní vliv na věrnost zvuku, který slyšíte. Abychom tomu zabránili, činíme odpor našich reproduktorových kabelů co nejmenší. Děláme to použitím největšího možného průřezu mědi v rámci možností velikosti každého kabelu. Aby se z vodičů vytlačila poslední kapka výkonu, ujistíme se, že v mědi nejsou žádné nečistoty, které by mohli způsobit ztráty. Proto výhradně používáme 99,999% měď bez kyslíku.
Jedinečná proprietární technologie, typická geometrie a naše oceněné dědictví -kombinace všeho vytváří úžasný zvukový zážitek ve srovnání s jinými reproduktorovými kabely.

Specifikace:
Plocha průřezu: 2,5 mm2
Průřez vodiče: 14 AWG
Vnější průměr pláště: 3,96 mm
Induktance: 0,52 uH/m
Odpor: 13,4 mOhm
Kapacita: 35,0 pF/m
Ztrátový faktor při 10 kHz: 0,0001
Vodiče: 10 x 19 / 0,13 mm
Izolace: LDPE plášť se 100% pokrytím hliníkovou fólií Mylar
Konektory: QED Airloc Forte banánkové konektory

Ceny všech délek setu:
2 x 2,0 m ... 1.990,-Kč
2 x 3,0 m ... 2.390,-Kč
2 x 5,0 m ... 3.190,-Kč

Cena s DPH

1.990,00 Kč (set)   

Objednat tento model nebo rezervovat jeho poslech

Chcete si výrobek objednat, poslechnout, nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám.

Závazně objednat QED > QED reprokabely > QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m
Rezervovat poslech QED > QED reprokabely > QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m
Dotázat se na QED > QED reprokabely > QED Performance XTC XT25, set 2 x 2,0m

Vaše jméno: Váš e-mail: *

* povinný údaj

Možnost poslechu

Možnost poslechu
Výrobek je k dispozici v našem studiu

Ocenění

What Hi-Fi? 5 stars

Facebook

Mytí oken Brno / Jak vybrat okna