Úvod > Reprosoustavy > Acoustic Energy > Acoustic Energy 500 Serie > Acoustic Energy AE 509

Acoustic Energy AE 509

Acoustic Energy AE 509

Foto 1 2 3 4 5 6 7 8

Popis

Reprosoustavy AE509 používají dvojici, na zakázku navržených, středobasových měničů s membránou z uhlíkových vláken, které spolupracují s výškovým reproduktorem s membránou ze stejného materiálu. To přináší několik okamžitých a důležitých výhod. Vzhledem k tomu, že má tento materiál - podle konstruktéra AE, Mata Spandla - poloviční hmotnost než původní hliníkové membrány, používané firmou AE, nabízí lepší přechodovou rychlost a menší náročnost reproduktorů na výkon zesilovače. Díky tomu, že všechny měniče používají stejnou tkaninu z uhlíkových vláken, lépe se integrují v časové doméně. A konečně, protože sdílí stejný materiál, jsou tonálně konzistentní na všech kmitočtech. Jak tvrdí konstruktér, této soudržnosti ještě napomáhá přirozený útlum, který materiál má.

Čím je kalota lehčí a lépe tlumená, tím je hladší, méně zabarvený a rychlejší zvuk. Tato 25 mm membrána nahrazuje těžší hliníkovou kalotu, používanou u předchůdce tohoto reproduktoru. Ten spolupracuje se dvěma 125 mm měniči s hliníkovými koši, kovovými fázovými difuzory a novými 35 mm kmitacími cívkami. Reprosoustavy mají dvou a půl pásmovou konfiguraci v uspořádání středotónový - výškový - středobasový (MTM) měnič, s výhybkou, používající vysokonapěťové polypropylenové svitkové kondenzátory a tlumivky se vzduchovými jádry. Ta pracuje na kmitočtech 560 Hz a 3,1 kHz, což znamená, že výškový reproduktor musí zvládnout, pro takovouto konstrukci, neobvykle nízké frekvence.

Skříň je vyrobena z 18 mm silné, zatlumené MDF - Resonance Suppression Composite (RSC). Toto provedení přispívá k ještě rychlejšímu zvuku, díky menší akumulaci energie v ozvučnici. Čtyři hliníkové špičaté nožky zapadají do podložek a poskytují lepší stabilitu. Skříň je na výběr v povrchových úpravách bílý nebo černý, lesklý, klavírní lak a přírodní dýze (americký ořech).
Společnost uvádí kmitočtový rozsah 32 Hz až 28 kHz (+/- 6 dB), což je více, než byste u takto velkých reprosoustav čekali. Jmenovitá impedance je 6 ohmů a výrobce udává špičkový výkon 175 W. Reprosoustavy mají bassreflexovou konstrukci, ale vzhledem k chytrému umístění nátrubku, který je namontován téměř u horní hrany zadní stěny, nevyzařují příliš mnoho energie dozadu, takže je můžete překvapivě umístit blízko u zdi.

Specifikace:
2,5-pásmová sloupová reprosoustava
Středobasový měnič: 2 x 125 mm membrána
Výškový měnič: 28 mm uhlíkový měnič s kalotou
Impedance: 6 Ohmů
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Výkon: 175 W
Frekvenční rozsah: 32 - 28.000 Hz (+/- 6 dB)
Citlivost: 89,0 dB
Rozměry (š x v x h): 185 x 1000 x 270 mm
Hmotnost: 22,0 kg
Barevné provedení: pravá dýha americký ořech, lesklá bílá, lesklá černá

Cena s DPH

69.990,00 Kč ( pár )   

Objednat tento model nebo rezervovat jeho poslech

Chcete si výrobek objednat, poslechnout, nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám.

Závazně objednat Acoustic Energy > Acoustic Energy 500 Serie > Acoustic Energy AE 509
Rezervovat poslech Acoustic Energy > Acoustic Energy 500 Serie > Acoustic Energy AE 509
Dotázat se na Acoustic Energy > Acoustic Energy 500 Serie > Acoustic Energy AE 509

Vaše jméno: Váš e-mail: *

* povinný údaj

Barevné varianty

americký ořechklavírní lak bílýklavírní lak černý

Možnost poslechu

Možnost poslechu
Výrobek je k dispozici v našem studiu

Informace od výrobce

Acoustic Energy AE 509

Ocenění

Hi-Fi Choice Recommended

Facebook

Mytí oken Brno / Jak vybrat okna