Acoustic Energy AE109 MK2

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
19 990 Kč / pár 16 520,66 Kč bez DPH
Acoustic Energy AE109 MK2
AE109 2 walnut no grille slider
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Nejnovější adaptace celosvětově uznávané řady 100 společnosti Acoustic Energy se vyznačuje zcela novým, od základu inovovaným designem...

Nová řada 100 (MK2) přináší množství evolučních vylepšení zaměřených na zdokonalení poslechového zážitku. Všechny modely (kromě subwooferu AE108²) jsou vybaveny naším vlnovodem WDT (Wide Dispersion Tweeter) pro lepší rozptyl, který si bere příklad z řady 500 se středobasovými měniči posunutými blíže k výškovému reproduktoru. Měniče jsou zcela nové a navržené v tandemu, aby nabízely bezproblémovou integraci spolu s lepší odezvou a výkonem. Štěrbinové otvory v zadní části každé skříně snižují chvění a zkreslení díky novému vymodelovanému ventilačnímu otvoru, který ještě více usnadňuje proudění vzduchu. A konečně, jako první v této cenové kategorii, řada 100 využívá konstrukci HDF (High Density Fibreboard), která umožňuje tenčí stěny kabinetu bez ztráty hmotnosti nebo tuhosti - výsledkem je větší vnitřní objem poskytující hlubší basovou odezvu při minimálním nárůstu vnějších rozměrů.

Tato elegantní, kompaktní a přitom výkonná řada reproduktorů ztělesňuje všechny vlastnosti, kterými je společnost Acoustic Energy proslulá, a zároveň využívá všech výhod z firemní nepřetržité cesty vývoje.

AE109² je kompaktní podlahový/sloupový reproduktor, který dokonale vystihuje vlastnosti společnosti Acoustic Energy.

Model AE109² je navržen tak, aby nabízel výkon, který bez námahy zaplní místnost, a to díky štíhlému podlahovému reproduktoru, stejně jako to před 20 lety dokázal světově uznávaný původní model AE109. K tomu slouží dva 130mm papírové měniče využívající systém ultravysokého výkonu ve spolupráci s 25mm měkkým kopulovitým výškovým reproduktorem. 2,5pásmová výhybka se vyznačuje jedinečnou topologií umožňující integraci a výkon, dříve u tohoto typu reproduktoru nedosažitelný. Zvláštní pozornost byla věnována fázovému a časovému sladění pro dosažení co nejkoherentnějšího výkonu.

Stejně jako u stojanového reproduktoru AE100² jsou měnič a crossover umístěny v rigidní 15mm skříni z HDF, která stylově vychází z oceňované řady 500. Výsledkem je zvukový produkt s čistými a neokázalými liniemi, který přesto dokáže poskytnout strhující a silný zvukový přednes, který majitelé Acoustic Energy očekávají. K dispozici je černá a ořechová vinylová dýha.

Specifikace
2,5-pásmová sloupová reprosoustava
Středobasový / basový měnič: 2x 130 mm papírová membrána
Výškový měnič: 25 mm textilní kalota
Impedance: 6 ohm
Terminály: single-wiring
Výkon: 175 W
Špičkový SPL: 115 dB
Frekvenční rozsah: 41 - 26.000 Hz (+/- 3 dB)
Citlivost: 89,0 dB
Rozměry (š x v x h): 165 x 860 x 250 mm
Hmotnost: 16,0 kg (kus)

Kategorie: NAŠE NABÍDKA
? Série: Acoustic Energy 100 MK2 Serie

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.