Acoustic Energy AE105 MK2

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
6 990 Kč / ks 5 776,86 Kč bez DPH
Acoustic Energy AE105 MK2
AE105 hifisound.cz Walnut h1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Nejnovější adaptace celosvětově uznávané řady 100 společnosti Acoustic Energy se vyznačuje zcela novým, od základu inovovaným designem...

Nová řada 100 (MK2) přináší množství evolučních vylepšení zaměřených na zdokonalení poslechového zážitku. Všechny modely (kromě subwooferu AE108²) jsou vybaveny naším vlnovodem WDT (Wide Dispersion Tweeter) pro lepší rozptyl, který si bere příklad z řady 500 se středobasovými měniči posunutými blíže k výškovému reproduktoru. Měniče jsou zcela nové a navržené v tandemu, aby nabízely bezproblémovou integraci spolu s lepší odezvou a výkonem. Štěrbinové otvory v zadní části každé skříně snižují chvění a zkreslení díky novému vymodelovanému ventilačnímu otvoru, který ještě více usnadňuje proudění vzduchu. A konečně, jako první v této cenové kategorii, řada 100 využívá konstrukci HDF (High Density Fibreboard), která umožňuje tenčí stěny kabinetu bez ztráty hmotnosti nebo tuhosti - výsledkem je větší vnitřní objem poskytující hlubší basovou odezvu při minimálním nárůstu vnějších rozměrů.

Tato elegantní, kompaktní a přitom výkonná řada reproduktorů ztělesňuje všechny vlastnosti, kterými je společnost Acoustic Energy proslulá, a zároveň využívá všech výhod z firemní nepřetržité cesty vývoje.

AE105² je kompaktní univerzální reproduktor, který dokonale vystihuje vlastnosti společnosti Acoustic Energy.

Model AE105 je nejnovějším přírůstkem nové řady 100. Univerzální dvoupásmový reproduktor AE105 je primárně určen k montáži na stěnu, ale stejně dobře se hodí i k umístění do knihovny nebo na polici.

Model AE105 využívá měkký kopulovitý výškový reproduktor s vlnovodem WDT spolu se dvěma 130mm měniči s papírovou membránou, z nichž jeden funguje jako pasivní zářič pro lepší výkon basů. Reproduktory AE105 jsou optimalizovány pro montáž na stěnu s poslechovou pozicí v ose výškového reproduktoru nebo pod ní a lze je použít k jednoduchému vylepšení stereofonního zvuku z televizoru nebo jako přední L/R, centrální a prostorové reproduktory v rámci vícekanálových systémů domácího kina... ve spojení s odpovídajícím kompaktním subwooferem AE108².

Jsou upraveny v černé, bílé nebo ořechové vinylové dýze a dodávají se se zadními montážními deskami, šablonou, distančními podložkami na stěnu a černými a světle šedými mřížkami pro snadnou integraci do jakéhokoli interiéru.

Reproduktory je možné namontovat ve vertikální i horizontální konfiguraci, jako centr, hlavní i surround.

Specifikace
2-pásmová univerální reprosoustava
Středobasový měnič: 2x 130 mm papírová membrána (aktivní + pasivní)
Výškový měnič: 25 mm textilní kalota
Impedance: 6 ohm
Terminály: single-wiring
Výkon: 120 W
Krycí mřížky: tenké, látkové, magnetické (černé a světle šedé)
Frekvenční rozsah: 55 - 26.000 Hz (+/- 3 dB)
Citlivost: 91,0 dB
Rozměry (š x v x h): 200 x 450 x 120 mm
Hmotnost: 4,7 kg (kus)

Kategorie: Univerzální reprosoustavy
? Série: Acoustic Energy 100 MK2 Serie

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.

 

Podobné produkty