Acoustic Energy AE120 MK2

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
29 990 Kč / pár 24 785,12 Kč bez DPH
Acoustic Energy AE120 MK2
AE120 Resizwalnut noe scaled
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Nejnovější adaptace celosvětově uznávané řady 100 společnosti Acoustic Energy se vyznačuje zcela novým, od základu inovovaným designem...

Nová řada 100 (MK2) přináší množství evolučních vylepšení zaměřených na zdokonalení poslechového zážitku. Všechny modely (kromě subwooferu AE108²) jsou vybaveny naším vlnovodem WDT (Wide Dispersion Tweeter) pro lepší rozptyl, který si bere příklad z řady 500 se středobasovými měniči posunutými blíže k výškovému reproduktoru. Měniče jsou zcela nové a navržené v tandemu, aby nabízely bezproblémovou integraci spolu s lepší odezvou a výkonem. Štěrbinové otvory v zadní části každé skříně snižují chvění a zkreslení díky novému vymodelovanému ventilačnímu otvoru, který ještě více usnadňuje proudění vzduchu. A konečně, jako první v této cenové kategorii, řada 100 využívá konstrukci HDF (High Density Fibreboard), která umožňuje tenčí stěny kabinetu bez ztráty hmotnosti nebo tuhosti - výsledkem je větší vnitřní objem poskytující hlubší basovou odezvu při minimálním nárůstu vnějších rozměrů.

Tato elegantní, kompaktní a přitom výkonná řada reproduktorů ztělesňuje všechny vlastnosti, kterými je společnost Acoustic Energy proslulá, a zároveň využívá všech výhod z firemní nepřetržité cesty vývoje.

AE120² je podlahový/sloupový reproduktor, který dokonale vystihuje vlastnosti společnosti Acoustic Energy.

Model AE120² je vlajkovou lodí řady, největším modelem řady 100 a skutečně třípásmovou konstrukcí. Tento reproduktor nabízí velký zvuk ze štíhlé skříně, vkusně stylizované tak, aby zapadla do široké škály domácích prostředí. Dva basové měniče jsou základem výkonu vyplňujícího i větší místnost, přičemž speciální středotónový reproduktor je umístěn ve vlastní komoře, pečlivě navržené tak, aby zmírňovala škodlivé účinky odrazů zadních vln. 25mm měkký kopulovitý výškový reproduktor Acoustic Energy, integrovaný do dokonale sladěného vlnovodu s technologií širokého rozptylu (WDT), zvládá vysoké frekvence s řízeným rozptylem, vysokou citlivostí a nízkým zkreslením.

Třípásmová výhybka je impedančně kompenzována, aby se předešlo problémům s rezonancí, která by jinak zpomalovala podání basů a zabarvovala výkon středních frekvencí. Zvláštní pozornost byla věnována také fázovému a časovému vyrovnání pro optimální integraci a zvukovou scénu. Výsledkem je reprosoustava nabízející hladký, široký rozptyl vysokých frekvencí s čistým středním pásmem a bleskovou odezvou basů. Rigidní skříň kabinetu je vyrobena z 15mm HDF a stejně jako její menší bratr AE109² je dodávána s hmotou, která pomáhá tlumit vibrace kabinetu. Vnitřní systém výztuh byl pečlivě vyladěn tak, aby se snížily rezonance kabinetu a zabarvení středního pásma. Nová AE120² rovněž těží z decentně stylizovaného, diskrétního černého podstavce, který napomáhá stabilitě a dále zlepšuje dynamiku a stereofonní zaostření.

K dispozici je černá a ořechová vinylová dýha.

Specifikace
3-pásmová sloupová reprosoustava
Středobasový / basové měniče: 3x 130 mm papírová membrána
Výškový měnič: 25 mm textilní kalota
Impedance: 6 ohm
Terminály: single-wiring
Výkon: 200 W
Špičkový SPL: 116 dB
Frekvenční rozsah: 39 - 26.000 Hz (+/- 3 dB)
Citlivost: 90,0 dB
Rozměry (š x v x h): 165 x 950 x 250 mm
Hmotnost: 19,0 kg (kus)

Kategorie: NAŠE NABÍDKA
? Série: Acoustic Energy 100 MK2 Serie

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.