Acoustic Energy CORINIUM

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně Skladem Exkluzivní objednání na prodejně Exkluzivní objednání na prodejně Zvolte variantu
179 990 Kč / pár 148 752,07 Kč bez DPH
Acoustic Energy CORINIUM
acoustic energy corinium W1
Novinka Možnost poslechu
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

CORINIUM od Acoustic Energy je nejnovějším přírůstkem do naší oceňované řady reproduktorů. Tento zbrusu nový podlahový model nové generace, který je vyvrcholením tříletého projektu interního designérského týmu, má stanovit další nové standardy v oblasti výkonu, designu a hodnoty.

Konstruktéři Acoustic Energy vytvořili optimální středně velké podlahové reproduktory kombinací velké dynamiky s lehkonohou muzikálností, otevřeným výrazným středním pásmem a vynikajícím rytmem. Výsledkem je spojení nejlepších vlastností stojanových i podlahových reproduktorů, což vytvoří zdroj zvuku, který je akusticky blízký živé hudbě.
Ředitel a designér Mat Spandl uvedl "Nové CORINIUM jsou reprosoustavy, které jsou výrazně dynamičtější, živěji hrající a muzikálnější, než všechny předchozí generace reprosoustav, které jsme dosud navrhli. Toho bylo dosaženo vývojem zcela nových měničů, pečlivým výběrem součástek výhybky a vytvořením akusticky i esteticky dokonalé skříně.”

Acoustic_energy_corinium_web1

Výškový reproduktor má zcela novou konstrukci. Po použití uhlíkových vláken v řadě 500 se konstruktérský tým rozhodl, že je třeba ještě snížit pohyblivou hmotnost výškového reproduktoru, aby nabízel co nejrychlejší vysoké frekvence. Výsledkem delšího výzkumu byl syntetický polyesterový materiál Tetoron, který ve srovnání s hedvábím disponuje stejnou pohyblivou hmotností, ale větší tuhostí. To znamená, že jeho tvar zůstává zachován i při vybuzení, což vede k čistšímu a otevřenějšímu zvuku.

 

Byla speciálně vyvinuta zcela nová konstrukce měničů s ultra tuhou verzí membrány z uhlíkových vláken, která je poháněna kmitací cívkou s velkým zdvihem. U systému cívky a magnetu byla navíc minimalizována hystereze. Srdcem reprosoustavy je středotónový měnič, jehož nová membrána z uhlíkových vláken a její závěs pomáhají zajistit jedinečné zvukové vlastnosti a nabízejí co nejpřirozenější zvuk a realistický hudební přednes. U dvojice basových reproduktorů umožnila dodatečná šířka skříně vývoj zcela nového reproduktoru, který zajišťuje vyrovnanou reprodukci basů, kombinující energii, rychlost a razanci, a vytváří tak velkou, silnou, kontrolovanou a přirozenou nízkofrekvenční odezvu.
Všechny tyto převratné novinky, týkající se reproduktorů a výhybky jsou umístěny v krásně zakřivené, exkluzivně provedené inertní skříni. Stěny ozvučnic, sendvičové konstrukce "Resonance Suppression Composite" (RSC), mají tloušťku až 45 mm. Jedná se o řešení se kterým konstruktéři AE přišli již u řady Reference a používají ho i u ozvučnic řady 500. Dvě vrstvy MDF a mezi ně vložená tenká vrstva plastického materiálu, na bázi bitumenu, jsou slisovány dohromady, čímž se značně omezí vibrace kabinetu a tím také jakékoliv zabarvení reprodukce.

Acoustic_energy_corinium_web3
Acoustic_energy_corinium_web2 Středotónový reproduktor je umístěn ve vlastní odvětrané komoře. Basová komora je vybavena velkým štěrbinovým bassreflexovým otvorem a je vyplněna malým množstvím vnitřního akustického tlumení, které je umístěno tak, aby se snížily modální rezonance ozvučnice, ale zároveň se zachovala energie basů.
Reprosoustava se instaluje na podlahu pomocí podobného provedení nosníků a hrotů jako u řady 500. U modelu Corinium byly zadní hroty zkráceny, díky čemuž skříň získala náklon 4 stupně, což zlepšuje časové sladění měničů a zajišťuje co nejpřesnější příchod zvuku z každého reproduktoru k uším posluchače.


Nové reprosoustavy CORINIUM jsou vhodné pro středně velké až velké poslechové místnosti. Povrchová úprava zahrnuje varianty s pravou dýhou dřeva, matnou černou, matnou bílou a metalickou barvou skříně v odstínu British Racing.

acoustic_energy_corinium_L5

Nejlepší podlahový reproduktor roku 2024
"Umělecky navržený a krásně zkonstruovaný. Výsledkem je velmi výkonný, ale přitom jemný interpret, který je velmi hudebně příjemný a zároveň super rafinovaný. Skutečná třída, kterou je v tuto chvíli za danou cenu téměř nemožné překonat."

24. 1. 2024 STEREONET

Acoustic_Energy_Corinium_Stereonet-Awards-2024

Acoustic Energy se takříkajíc pustila z řetězu a konečně udělala drahou reprosoustavu. Výsledek je vynikající; možná není levný, ale rozhodně přináší víc, než má člověk právo za danou cenu očekávat.

04/2024 Hi-Fi Choice Magazine

HiFiChoice_Editors_s


Acoustic_Energy_Corinium-by-A_Ene

Specifikace:
3pásmový bassreflexový systém se zakřivenou RSC skříní a hliníkovou čelní deskou
Středotónový reproduktor: 120mm membrána z uhlíkových vláken
2 basové reproduktory: 140mm membrány z uhlíkových vláken
Výškový reproduktor: 29mm kalota Tetoron
Kmitočtový rozsah: 32 Hz – 30 kHz (- 6 dB) / 38 Hz – 25 kHz (-3 dB)
Citlivost: 92dB/m/2.83v
Zatížitelnost: 200 W
Dělící kmitočty: 260 Hz / 3400 Hz
Impedance: 4 ohmy
Rozměry (V x Š x H): 1100 mm (včetně hrotů) x 235 mm x 385 mm
Hmotnost: 40 kg

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.

 

Podobné produkty