Arcam HDA SA30

arcam_logo

Dostupnost Produkt se již neprodává
69 990 Kč –38 % 43 190 Kč / ks 35 694,21 Kč bez DPH
Arcam HDA SA30
Arcam HDA SA30
Oceněno
Doprava zdarma 69 990 Kč –38 %

Integrovaný zesilovač třídy G s výkonem 2 x 120 W na 8 Ohmů a referenčním 32-bitovým / 192 kHz DAC převodníkem SABRE ESS9038.

Nový zesilovač SA30 z řady HDA vychází ze zkušeností společnosti Arcam jako jedné z nejuznávanějších audiotechnických společností ve Velké Británii. Díky využití nejkvalitnějších komponent a technologických postupů je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

Třida-G ta nejlepší ze všech možností
Díky technologii zesilovače třídy Class-G společnosti Arcam přináší SA30 nejlepší možný zvuk za všech okolností. První čtvrtina potenciální energie je dodávána v čisté třídě A.

Digitální vstupy převodníku ESS DAC pro špičkovou kvalitu zvuku
Zatímco třída G zesilovače se stará o zpracování analogových signálů, špičkový DAC převodník Sabre ESS 9038 vyždímá z vašich digitálních zdrojů maximum. Jakmile je připojíte přes digitální vstupy k SA30, využijete tento integrovaný převodník a získáte vynikající prezentaci a mnohem více otevřený zvuk se silnou dynamikou.

Streamer
SA30 disponuje navíc také streamerem s podporou MQA. Dále nabízí USB vstup a samozřejmě analogové vstupy včetně PHONO MM / MC. Co uživatele jistě osloví, je také integrovaný kalibrační systém DIRAC pro korekci akustických chyb poslechové místnosti

Specifikace:
Integrovaný zesilovač s výkonem 2 x 120 W na 8 Ohmů ve třídě G (THD 0,002%)
Vestavěný 32-bitový / 192 kHz DAC převodník SABRE ESS9038K2M
5 RCA analogových vstupů, včetně vstupu PHONO pro MM a MC přenosky
4 digitální vstupy - 2 x optický a 2 x koaxiální
RCA analogové pre-out výstupy
Sluchátkový výstup
USB vstup pro upgrade systému
Připraven pro dálkové řízení pomocí RS-232
Hmotnost: 12,0 kg
Rozměry (š x v x h): 433 x 100 x 323 mm
Barevné provedení: graphite

Ocenění, testy

whf-5star-logo "Arcam se vyznačuje zvukovou hladkostí, měřítkem a mohutnou svalnatostí, které jsme zvyklí očekávat od komponentů Arcam a jejich zesílení třídy G.
Interpretace písně When The Poet Sings od L. A. Salamiho je plná, čistá a detailní: něžné akustické vybrnkávání je svěží a přesvědčivě hmatatelné a jeho konverzační vokál je poutavě dynamický, přičemž všechny bizarní složitosti, které dělají jeho vyprávění tak podmanivým, zůstaly nedotčeny."

hifi_voice_cz "...má autoritu, dynamiku a pevnost, přitom víc než slušné rozlišení, hraje na jednu stranu s pohodovým nadhledem, na stranu druhou nechybí zábavná intenzita prožitku..." D. Březina
soundstage_hifi
Neznám jiný produkt v této cenové kategorii, který by toho uměl tolik a zněl při tom tak dobře. Samozřejmě, vždy můžete utratit více a získat o něco lepší výkon nebo luxusnější kvalitu provedení, ale SA30 je pravděpodobně nejlepší hodnotou pro streamovací integrovaný zesilovač, který je dnes k dispozici.


TOPOLOGIE TŘÍDY G

U hi-fi zesilovačů třídy A, které bývají tradiční volbou audiofilů, narážíme na dva časté problémy. Využívaný jediný napájecí zdroj zde pracuje nepřetržitě na plný výkon, a to i v případě, že neprochází žádný signál. Třída A je skvělá pro reprodukci těch nejjemnějších detailů při nízkém výkonu, avšak v případě rychlé potřeby extrémní síly mívá problémy.

Třída A / B je nejběžnější třída zesilovačů. Přepíná mezi dvěma interními zesilovači, jedním pro každou polovinu křivky. Je to daleko efektivnější, jenže zde dochází často k přechodovému zkreslení, a ty detaily, které jsou duchem hudby a které vyhledáváme, se vyskytují právě při nízkém výkonu, se ztrácí právě během přepínání mezi oběma zesilovači.

Třída G je v podstatě hybridní zesilovač, který využívá třídu A speciálně pro nízkoúrovňové signály, ale v případě potřeby zapíná dodatečné napájení pro napájení vyšší částí křivky. Významná část křivky se tak pohybuje ve třídě A s nezkreslenými nejjemnějšími detaily, avšak zůstává zachována rychlost, přesnost a výkon pro dokonalou prezentaci jakéhokoliv hudebního žánru.

arcam_logo

Britská společnost ARCAM se  již od svého založení v roce 1976 stala nositelem průkopnických řešení a technologií v kategorii audio zařízeni, určených pro široké spektrum milovníků nejvěrnějšího zvuku. Značka založená studenty vědy a techniky univerzity v Cambridge Johnem Dawsonem a Chrisem Evansem pod jménem A&R Cambridge (Amplification & Recording, Cambridge = ARCAM) ušla od svého prvního produktu - integrovaného zesilovače A60, dlouhou cestu a získala tisíce spokojených zákazníků a množství vynikajících ocenění pro své Hi-Fi produkty.

BUDOUCNOST
Systémy Hi-Fi a domácího kina se neustále vyvíjejí a my - a naši prodejci - jsme tu proto, abychom vám pomohli držet krok s nejnovějším vývojem a ujistili vás, že se rozhodujete správně.

Ať už se na trhu objeví jakákoli technologie budoucnosti, jsme si jisti, že dokážeme navrhnout systémy, které zajistí absolutně nejlepší reprodukci z jakéhokoli dostupného formátu.

Podobné produkty