Cardas Clear Speaker, repro kabelový set

cardas_logo_s 

Délka /m
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
169 990 Kč / set 191 990 Kč / set 213 590 Kč / set od 169 990 Kč / set 140 487,60 Kč bez DPH 158 669,42 Kč bez DPH 176 520,66 Kč bez DPH od 140 487,60 Kč bez DPH
Cardas Clear Speaker, repro kabelový set
Cardas Clear hifisound.cz Speaker
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Reproduktorový kabel Clear Speaker

Jeden z nejpokročilejších kabelů, jaký byl kdy vynalezen!
Reproduktorový kabel Cardas Clear je výsledkem let intenzivního zdokonalování všech aspektů konstrukce reproduktorových kabelů. Nové metalurgické postupy tažení a zušlechťování přinesly novou měď s extrémně nízkým vířivým proudem. Geometrie je dokonalé zrcadlo, odpovídající konstrukci šíření, která je tak blízko dokonalosti, jakou si kdy kdo představoval. Konektory a techniky připojení jsou bezpochyby jedny z nejlepších, jaké kdy byly vynalezeny. Clear používá novou formu zakončení, kdy jsou lopatky na kabelu kovány drcením, čímž vzniká jeden celistvý měděný spoj. Reproduktorový kabel Clear je ideální pro většinu kombinací zesilovač/reproduktory.

Kabely Cardas Clear využívají nově použitou technologii, která je průlomovým řešením George Cardase pro zamezení rozmazaného, neostrého zvuku, který je vlastní standardním konstrukcím kabelů. Cardas Clear používá vodiče s přizpůsobeným šířením, které poskytují to, co George nazývá "bezprecedentní okno čistoty".

Problémem je dielektrikum
Jedním z problémů standardních konstrukcí audiokabelů je, že dielektrikum kabelu (známé také jako izolace kabelu) vytváří elektrický efekt, který ruší zvukový signál. Zatímco v dielektrických materiálech neprochází žádný proud, dielektrikum akumuluje a uvolňuje elektrický náboj v reakci na tok proudu ve vodiči, podobně jako při nabíjení a vybíjení kondenzátoru. Elektrický výboj z dielektrika však není synchronizován s elektrickým signálem ve vodiči.
Zatímco elektrický signál ve vodiči se pohybuje rychlostí světla, šíření náboje v dielektriku je omezeno přibližně na 78 % rychlosti světla. Výboj v dielektriku zaostává za nábojem ve vodiči, což způsobuje rozmazání nízkoúrovňové informace v kabelu.

Problém zpožděného náboje
Při velmi vysokých frekvencích se může zdát, že se pomalejší dielektrické materiály nemají při velmi vysokých frekvencích čas se nabít.
Při zvukových frekvencích však toto zpoždění vytváří znatelný problém. Výrobci dielektrik se chlubí tím, co jejich dielektrika udělají při milionu cyklů za sekundu, ale nemluví o tom, co dělají při tisíci cyklech za sekundu, kde jsou slyšitelné negativní účinky. Jitter ve zvuku je jedním z přímo pozorovatelných artefaktů tohoto vztahu mezi vodičem a dielektrikem.

Řešení s přizpůsobeným šířením
Protože takzvaná "rychlost šíření náboje" v dielektriku se nikdy nemůže rovnat rychlosti elektrických změn ve vodičích, geniální řešení George Cardase s kabely Cardas Clear spočívá ve "zpomalení" vodiče tak, aby se vyrovnal rychlosti dielektrika.
Vodič s přizpůsobenou rychlostí šíření tohoto typu, který se používá v kabelech Cardas Clear, zmírňuje účinky kapacity podobně jako zatěžovací cívky, ale dělá to v kabelu kontinuálně, nikoli v intervalech. Eliminace časového zpoždění mezi ukládacími prvky v samotném kabelu odstraňuje omezení šířky pásma a dynamického rozsahu, které se projevuje u periodicky zatěžovaných kabelů.

Obrovský dynamický rozsah rozlišení
Clear má konstantní přenosovou charakteristiku, exponenciálně nižší rezonanci a obrovský dynamický rozsah rozlišení. Jeho přizpůsobené vodiče pro šíření informací zachovávají informace na nízké úrovni a přirozené přechodové jevy způsobem, který žádný jiný kabel nedokáže. Nepřehání náběžné hrany signálů ani nerozmazává informace nízké úrovně, jak to dělají běžné vodiče. Clear zachovává celkovou časovou signaturu původních zvukových prvků, díky čemuž je snazší vybrat to, co George Cardas nazývá "emoce v jednotlivých hlasech".

Poznatky a technologie obsažené ve všech kabelech Cardas Clear přinášejí novou úroveň čistoty a realističnosti vašeho poslechu.

Šíření signálu v kabelu
Signál se v kabelu šíří dvěma způsoby: elektrostaticky a elektromagneticky. Při vysokých impedancích se problémy týkají převážně elektrostatiky prostřednictvím přenosu náboje v dielektriku. Jak jsme viděli, Georgeův přizpůsobený vodič šíření tento problém řeší.
Při nízkých impedancích se situace mění. Signál se také přenáší jako proud, protože k práci, jako je pohyb reproduktorů, potřebujete proud. Analogickým problémem jsou zde tedy magnetická pole.

Propojovací kabely vs. reproduktorové kabely
Protože propojovacími kabely protéká velmi málo proudu, je "magnetický stín" jejich magnetického pole ve srovnání s jejich "elektrostatickým stínem" nepatrný.
Problémy s reproduktorovými kabely však obvykle spadají do obou světů. Je to proto, že impedanční obvod se může pohybovat od pouhých 2 ohmů nebo méně u reproduktoru až po 1000 ohmů nebo více u sluchátek.

To, jak magnetická pole interagují s okolím, je ovlivněno geometrií kabelu. Zde přicházejí ke slovu vodiče Cardas Clear s konstantním "Q" a konstrukce Perfect Mirror Quadaxial (aplikace technologie Matched Propagation).
Jak vysvětluje George: "Konstrukce Perfect Mirror Quadaxial vynuluje magnetické pole kabelu z pohledu vesmíru, který kabel obklopuje, takže se stín elektromagnetické aktivity kabelu neodráží v signálu." V tomto případě se jedná pouze o stín, který se odráží v signálu.
Nulování vlivu magnetického pole odstraňuje z hudebního signálu další příčinu zkreslení. V kombinaci s průkopnickým odstraněním diferenciálního zpoždění v kabelu vytvářejí vodiče Cardas Clear s konstantním "Q" a konstrukce Perfect Mirror Quadaxial kabel, který je dechberoucí čistý, jak už název napovídá - kabel, který nechá naplno vyniknout potenciálu vašeho zdrojového materiálu a systému.

Kategorie: Reproduktorové kabely
Ocenění: ano

Podobné produkty