Electrocompaniet AW 800 M

Electrocompaniet_logo_s

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
539 990 Kč –7 % 499 990 Kč / ks 413 214,88 Kč bez DPH
Electrocompaniet AW 800 M
electrocompaniet AW800M front hifisound
Doprava zdarma 539 990 Kč –7 %

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY
Made in Norway

ELECTROCOMPANIET UVÁDÍ NA TRH NOVOU VLAJKOVOU LOĎ - VÝKONOVÝ ZESILOVAČ.

U příležitosti 50. výročí a 25 let od uvedení legendárního modelu AW600 NEMO na trh, se chystá nový AW 800 M stanovit novou referenci v oblasti hifi poslechu.

AW 800 M je monoblokový zesilovač s výkonem 800 W do 8 ohmů, který lze provozovat i ve stereo režimu, a také v režimu bi-amping (pomocí přepínače na zadní straně).

Zesilovač se prezentuje aktualizovaným, ale zároveň nezaměnitelným a charakteristickým designem Electrocompaniet, který se dokonale hodí ke všem současným i starším produktům Electrocompaniet.

Úžasný zvukový výkon značky Electrocompaniet je v tomto novém zesilovači ještě výrazně vylepšen. AW 800 M zachovává jedinečnou filozofii designu a charakteristický zvuk, kterým je společnost proslulá po celém světě.

electrocompaniet_AW800M_front

AW 800 M zahrnuje topologii Electrocompaniet s přímým spojením a vysokou šířkou pásma v otevřené smyčce, která je dále rozšířena o zesilovací stupně s vysokou rychlostí posuvu a velmi vysokou šířkou pásma. 

Model výrazně zjednodušuje zatížení již tak jemně pracujícího systému zpětné vazby, a tím se dosahuje mizivě nízkých hodnot zkreslení.

Výstupní stupeň obsahuje celkem 32 bipolárních výstupních tranzistorů s vysokou šířkou pásma a vysokým proudem, které mohou do zátěže dodávat velmi vysoké proudy. Pro napájení výstupního stupně je napájecí zdroj silně inovován a nyní má celkem 210000 uF napájecí filtrace. Síťový vstup je stejnosměrně a vf filtrován. Dva toroidní modernizované transformátory jsou magneticky a elektrostaticky stíněné, aby do nich nevnikal žádný šum. Vnitřní zemní reference byla značně naddimenzována a zůstala zcela bez usměrňovacích a výstupních proudů. Výsledkem je velmi čistý výstupní signál bez šumu bez ohledu na výstupní výkon, který poskytuje velmi stabilní zvukovou scénu s "nejčernějším" možným pozadím při jakékoli úrovni zvuku.

Zajímavým novým atributem modelu AW 800 M je možnost přepínání mezi provozními režimy mono, stereo a bi-amping, což vám umožní upgradovat systém nebo změnit konfiguraci při zachování původní investice. 

Od prvního tónu jakékoli známé nahrávky vás AW 800 M uchvátí a poskytne vám ten nejlepší hudební požitek.

electrocompaniet_AW800M_inside

Specifikace:
Vstupní impedance: 330 kΩ
Frekvence (při aktivním filtru):0,5 - 220 kHz
Frekvence resp. (při vypnutém filtru): 0,5 - 1,1 MHz
Napěťové zesílení (mono, bal. vstup): 35 dB (x56)
Napěťové zesílení (stereo, bal. vstup): 29 dB (x28)
Šum na vstupu (20-20 kHz): < 2 μV
SNR (ref. 1W/8Ω zátěž, 20-20 kHz): 95 dB
SNR (ref. plný výstupní výkon, 20-20 kHz): 122 dB
Slew-rate (vypnutý vstupní filtr): 270 V/μs
Stejnosměrné výstupní napětí: < 5 mV
THD+N: 0,0006 %
IMD: 0,001 %
Tlumicí faktor (zátěž 8Ω): > 1000
Spotřeba energie v pohotovostním režimu: < 0,5 W
Ochrana: DC, přetížení, teplota

JMENOVITÝ VÝSTUPNÍ VÝKON STEREO:
8Ω zátěž: 2 x 300 W
4Ω zátěž: 2 x 600 W
2Ω zátěž: 2 x 1000 W
JMENOVITÝ VÝSTUPNÍ VÝKON MONO:
8Ω zátěž: 800 W
4Ω zátěž: 800 W 1500 W
2Ω zátěž: 2200 W

Hmotnost: 55 kg
Rozměry: šířka: 406 mm, hloubka: 488 mm, výška: 292 mm

EC_Made_in_Norway_hifisound.cz

Představení Classic Line Electrocompaniet

Electrocompaniet_logo

Norská společnost, kterou v roce 1973 založili Per Abrahamsen a Svein Erik Børja, působila vždy především v oblasti konstrukce zesilovačů, kde způsobila senzaci, když jako první dokázala důsledně implementovat do komponentu teorii finského profesora elektroniky Mattiho Otaly o dynamickém chování zesilovačů.
Zesilovače jsou doposud v provozu v Abbey Road Studios a mimo jiné Michael Jackson a jeho tým byli "zažraní" do charakteristického zvuku Electrocompaniet (EC).

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.

EC_products_banne_hifisound

Podobné produkty

arcam hda pa410
Doprava zdarma
43 190 Kč
44 990 Kč (–4 %)
3406
arcam hda pa720
Doprava zdarma
86 390 Kč
89 990 Kč (–4 %)
3407
Cambridge Audio EDGE W
Doprava zdarma
99 990 Kč
104 990 Kč (–4 %)
1785