Electrocompaniet ECM-1 MKII

Electrocompaniet_logo_s

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
119 990 Kč / ks 99 165,29 Kč bez DPH
Electrocompaniet ECM-1 MKII
ecm1mk2 front
Doprava zdarma

ELECTROCOMPANIET - THE CLASSIC LINE - HIGH-END PRODUCTS COLLECTION

ec_design-classic-ec_hifisound.cz ec_identity-classic-ec_hifisound ec_philosophy-classic-ec_hifisound
DESIGN IDENTITA FILOSOFIE

 

Řada Electrocompaniet Classic Line se vyznačuje nadčasovou a přitom osobitou estetikou. Její design je jednoduchý, čistý a decentní, přičemž si zachovává naprosto moderní styl. Design řady Classic Line zaručuje, že se bude stejně dobře vyjímat v moderním newyorském bytě jako na anglickém zámku a samozřejmě i v čemkoli mezi tím.

 

Již více než 40 let je značka Electrocompaniet synonymem pro vynikající zvukovou produkci. Má záviděníhodnou mezinárodní pověst a sklízí chválu v recenzích, kde všechny výrobky opakovaně zlepšují konkurenceschopnost. Uznání a úspěch si Electrocompaniet právem vydobyl proti tržně dražším "prestižním" výrobkům a bude si je vydobývat i nadále...

 

Když společnost Electrocompaniet v 70. letech minulého století vstoupila na scénu, odstartovala revoluci díky jedinečné a průkopnické tranzistorové technologii. Poprvé v historii byla společnost schopna nabídnout náročné veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší zesilovače. Stále vášnivě věří v hudbu a stále vyvíjejí nové technologie.

 

Electrocompaniet ECM 1 MKII, High-End DAC a hudební streamer

BUDOUCNOST POSLECHU A DĚDICTVÍ ELECTROCOMPANIET.
REFERENČNÍ PŘEVODNÍK - dva převodníky Cirrus Logic zpracovávají každý jeden kanál s frekvencí 192 kHz při 24 bitech.
REFERENČNÍ ANALOGOVÝ STUPEŇ - analogový výstupní stupeň je kompletně a zcela symetrický.
Díky zbrusu novému, vlastnoručně vyvinutému streamovacímu softwaru a aplikaci přehrává bezztrátový digitální obsah, DSD a digitální obsah ve vysokém rozlišení způsobem, který vás skutečně přiměje proniknout hlouběji do veškeré úchvatné hudby.

ecm1mk2-conn

VYLEPŠENÁ
KONSTRUKCE

Model ECM 1 MKII je rovněž vybaven konstrukčními, technickými a zvukovými vylepšeními, která byla zavedena u řady MKII, včetně nové konstrukce přední desky a aktualizovaného, pevnějšího šasi.

 

ecm1_streaming-services

TOP STREAMOVACÍ SLUŽBY
DOKONALEJŠÍ STREAMOVÁNÍ

Streamer je velmi výkonný, flexibilní a snadno se používá. Přehrává přímo ze služeb Tidal, Spotify a Qobuz a lze jej také ovládat přes AirPlay, DLNA nebo Bluetooth.

 

 

Testy, ocenění

ECM-stereoo_test


Specifikace:

Výstupní impedance: 300 Ω
Odstup signál/šum (20 - 20 kHz): < -145 dB
Kmitočtový rozsah: 0.5 Hz - 48 kHz
Celkové zkreslení (THD + šum): < 0,0005 %
Převzorkování na: 24 bitů/192 kHz
D/A převodník: 24 bitů/192 kHz
Digitální vstupy: 2 x SPDIF koaxiální (24 bitů/192 kHz), 2 x SPDIF TOSLink (24 bitů/192 kHz)
Síťové připojení: Wi-Fi nebo LAN
Podporované audio formáty: WAV/WAVE, MP3, AAC +, Vorbis, ALAC, FLAC, APE, AIFF, WMA, v rozlišení až 24 bit /192 kHz, DSD až do DSD 128 (5,6 MHz)
Podporovaná ovládací rozhraní: DLNA, UPnP, Android a iOS
Streamovací služby: AirPlay 2, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, DLNA jako renderer, internetové rádio, Bluetooth
Rozměry (š x h x v): 470 mm x 381 mm x 80 mm
Hmotnost: 8,3 kg (bez interního HD)

EC_Made_in_Norway_hifisound.cz

Představení Classic Line Electrocompaniet

Electrocompaniet_logo

Norská společnost, kterou v roce 1973 založili Per Abrahamsen a Svein Erik Børja, působila vždy především v oblasti konstrukce zesilovačů, kde způsobila senzaci, když jako první dokázala důsledně implementovat do komponentu teorii finského profesora elektroniky Mattiho Otaly o dynamickém chování zesilovačů.
Zesilovače jsou doposud v provozu v Abbey Road Studios a mimo jiné Michael Jackson a jeho tým byli "zažraní" do charakteristického zvuku Electrocompaniet (EC).

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.

EC_products_banne_hifisound