JBL 4329P

JBL_logo-by_Harman_hifisound.cz

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
95 990 Kč / pár 79 330,58 Kč bez DPH
JBL 4329P
jbl 4329p black 1 hifisound.cz
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Aktivní monitory 2 x 300 W, DAC, možnost streamování, MQA, Google ChromecastApple AirPlay 2, Bluetooth 5.3 aptX, certifikace Roon Ready

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946. Už od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě. Na konci 70. let používalo monitory JBL více studií než všechny ostatní značky té doby dohromady.

JBL 4329P - VYSOKÝ VÝKON DOMA I VE STUDIU

Je to zcela samostatný AKTIVNÍ reproduktorový systém s vysokým rozlišením streamovaného zvuku a bohatou konektivitou pro profesionální uživatele. Systém se skládá z primárního a sekundárního reproduktoru s volitelnou možností přiřazení Levého a pravého kanálu podle osobních preferencí. Primární reproduktor obsahuje ovládací prvky na předním panelu pro hlasitost, ztlumení, výběr vstupu a párování Bluetooth. Na zadním panelu jsou pak všechny ostatní vstupy pro připojení zdrojů hudby. Kromě ovládacích prvků na předním panelu nabízí 4329P také ruční dálkové ovládání a lze jej pohodlně ovládat jako součást ekosystému Google Home nebo Apple Airplay.

JBL patentované akustické technologie dokáží vykreslit zvuk s neuvěřitelnou přesností a silnou dynamikou, zatímco velmi široké možnosti kabelového i bezdrátového připojení otevírají dveře do nového světa pro všechny milovníky hudby a profesionální tvůrce obsahu. Integrovaný streamovací modul nabízí funkce pro streamování přes kabelové i bezdrátové sítě prostřednictvím vestavěného Google Chromecast, Apple AirPlay 2 nebo Bluetooth 5.3 aptX a 24-bitový / 192 kHz D/A převodník s vysokým rozlišením je zárukou, že vaše oblíbená hudba bude znít s nejvyšší možnou věrností. Samozřejmostí je také certifikace ROON READY.

PROFESIONÁLNÍ TECHNOLOGIE

Ozvučnice z 19 mm MDF má dva přední bassreflexové porty a je silně vyztužená vnitřními výztuhami. systém je nabízen s povrchovou úpravou z přírodní dřevěné ořechové dýhy, alternativně s černým matným lakem. Zaoblené rohy jsou odkazem na vynikající rodokmen JBL, ale nenechte se oklamat, uvnitř se nachází nejnovější technologie pro 21. století. Písmeno "P" v názvu modelu znamená, že se jedná a komplexní aktivní hudební systém zařazený do kategorie studiových monitorů. V každém reproduktoru je Interní zesilovač třídy D s výkonem celkem 300 W RMS (250 W RMS na woofer a 50 na tweeter) ne celý systém tedy vychází celkově 600 W výkonu.

O vyšší frekvence se stará 1" (25 mm) kompresní měnič 2409H s membránou z velmi lehkého polymerového materiálu Teonex® umístěný v hornovém zvukovodu s pokročilou geometrií HDI™. Stejný měnič využívá i legendární studiový monitor JBL 708P. Střední a nízké frekvence jsou prezentovány 8" (200 mm) středobasovým měničem s kuželovou membránou z čisté černé buničiny zasazené do litého kovového rámu. Dělicí frekvence výhybky je 1,675 kHz.

Oba reproduktory mají vestavěné zesilovače s DSP procesorem a díky Wi-Fi a Bluetooth 5.3 je kromě napájení nemusíte mezi sebou propojovat kabelem. Chcete-li však získat podporu pro streamování více než 24-bitových / 96 kHz zvukových souborů, bude nutné reproduktory propojit přiloženým ethernetovým kabelem CAT6. DAC podporuje přehrávání zvukovýc souborů s vysokým rozlišením 24-bitů / 192 kHz včetně MQA a systém je certifikován jako Roon Ready. Podporované hudební formáty (místní média): AAC / AIFF / ALAC / DSD 64 (do PCM) / FLAC / MP3 / MP4 / MQA / OGG / WAV / WMA.

jbl4329p-dsp

KONEKTIVITA

Kromě možnosti streamování přes Wi-Fi pomocí AirPlay 2 nebo Google Chromecast, můžete také kdykoliv využít připojení k portu USB-B a USB-A nebo si vybrat analogový vstup pro připojení např. gramofonu s vlastním předzesilovačem. Pro CD přehrávač, TV nebo jiný digitální zdroj je vyhrazen optický vstup SPDIF. Pro profesionální uživatele je určena dvojice symetrických analogových zásuvek XLR a nechybí ani výstup pro samostatný subwoofer s nastavenou dělící frekvencí 80 Hz a schopností automatické detekce. Velmi užitečným může být také přepínač kanálu, kterým lze snadno přiřadit reproduktoru, zda má prezentovat Levý nebo Pravý kanál.

Reproduktory prezentují komplexní frekvenční pásmo s excelentní spodní hodnotou již od 28 Hz, Ve specifických případech např. při blízkém umístění v rohu nebo u stěny může být vhodné nadměrné basy utlumit. Pro tento účel je na zadní stěně přepínač s útlumem o -3 dB. Každopádně dokáže systém ozvučit i větší poslechové místnosti nebo studia, které dokáže bez problémů zaplnit zvukem. Ve skutečnosti majestátní dynamiku a výkon jaký systém nabízí lze očekávat až od velmi významě větších reproduktorů. JBL 4329P jsou větší monitory které najdou své uplatnění jak v profesionálním studiu, tak v domácím prostředí. Nejlepších zvukových výsledků dosáhnete při instalaci na originální stojany JS-80. Při tomto umístění jsou reproduktory zároveň mírně nakloněny 0 7° směrem vzhůru a zvuk je tak distribuován optimálně k uším sedícího posluchače.

soundandvisio_top_pick

Dosud největší a nejschopnější streamovací reproduktor společnosti JBL je z čistě zvukového hlediska bezvýhradně úspěšný. Dokonce triumfální. Velikost, vzhled a ergonomie modelu 4329P nebudou pro každého. Existují konkurenti za cenu zhruba o třetinu nižší, kteří se jejich schopnostem blíží, ale žádný, o kterém bych věděl, je nepřekonává ve všech třech ohledech - tonální přesnosti, basovém prokreslení a dynamice při realistické hlasitosti přehrávání.

Daniel Kumin, Sound&Vision 5/2023

SPECIFIKACE:

Reproduktorový systém s vestavěným zesilovačem, DAC, DSP a bezdrátovým připojením
Basový reproduktor: JW200P-4, 8" (200 mm) černá kuželová membrána z čisté buničiny v litém rámu
Vysokofrekvenční reproduktor: 2409H, 1" (25 mm) kompresní měnič s membránou Teonex® ve zvukovodu s pokročilou geometrií HDI™
Výkon zesilovače: 600 W RMS systémový výkon třídy D, 300 W RMS na 1 monitor, (50 W na výškový + 250 W na basový měnič)
Rozlišení zvuku: Až 24 bitů, 192 kHz (kabelové CAT6 propojení mezi reproduktory), až 24 bitů, 96 kHz (bezdrátové připojení mezi reproduktory)
Frekvenční odezva: 28 Hz - 25 kHz (-6 dB)
Dělicí frekvence: 1 675 Hz
Rozptyl: 90° horizontálně x 60° vertikálně (2 kHz až 15 kHz)
Ovládání zvuku: Přední panel – Hlasitost a výběr zdroje, Bluetooth ovládání, Hraniční Kompenzace (Plochá / -3 dB)
Bezdrátové vstupy: Wi-Fi streamování, Bluetooth 5.3
Kabelové vstupy - analogové: XLR Combo a 3,5 mm stereo
Kabelové vstupy - digitální: Asynchronní USB-B a Toslink optický vstup
Podporované vzorkovací frekvence digitálního zvuku (PCM 2CH): Streamování a místní média – 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz,  176,4 kHz, /192 kHz, SPDIF – až 192 kHz, USB-B 2 kanály PCM až 192 kHz, Bluetooth – až 48 kHz / aptX adaptabilní až 96 kHz
Podporované hudební formáty (místní média): AAC / AIFF / ALAC / DSD 64 (do PCM) / FLAC / MP3 / MP4 / MQA / OGG / WAV / WMA
Výstup subwooferu: Autodetekce s automatickým zapojením 80 Hz High Pass Filtru
Typ dálkového ovládání: BTLE bezdrátový
Bluetooth Audio: Verze 5.3
Profily Bluetooth: SPP (profil sériového portu), A2DP (profil pokročilé distribuce zvuku), AVRCP (profil dálkového ovládání zvuku / videa)
Ozvučnice: Bass-reflex design s dvěma předními porty ¾” MDF s matnou povrchovou úpravou dýhy ořechu nebo černého ořechu
Krycí mřížka: Tmavě modrá (ořechová verze) nebo černá (černá verze) - akusticky průzvučná tkanina
Rozměry reproduktoru s mřížkou: ( V x Š x H) 515,5 mm x 320 mm x 322,4 mm
Čistá hmotnost reproduktoru: Primární – 15,7 kg / Sekundární – 15,6 kg

jbl4329p_life1