KEF R6 Meta

kef-logo-s

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
44 990 Kč –17 % 36 990 Kč / ks 30 570,25 Kč bez DPH
KEF R6 Meta
KEF r 6 meta wh 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma 44 990 Kč –17 %

KEF R6 Meta je větší centrální model řady R Meta. Kombinace 12. generace měniče Uni-Q® s technologií MAT™ a dvou 6,5" hybridních hliníkových basových měničů umožňuje vyzdvihnout jemné detaily nahrávky a přitom poskytnout dostatečný výkon na nízkých frekvencích pro střední a velkou místnost.

Nová KEF R Meta série přináší inovaci - metamateriálovou absorpční technologii (MAT™), která je dalším vrcholným vyjádřením filozofie společnosti KEF, kde se vyspělé inženýrství setkává s inspirovanou konstrukcí pro seriózní audiofily. Ať použijete R Meta v tradičním dvoukanálovém HiFi nebo ve vícekanálovém domácím kině, posluchači si budou moci vychutnat realistický, pohlcující zvuk s dechberoucí dynamikou a přesností, která odhalí dosud nepozorované detaily.

Revoluční pohlcování zvuku s technologií MAT™ je skutečně přelomový nástroj v akustickém arzenálu společnosti KEF. Technologie metamateriálové absorpce je vysoce komplexní struktura připomínající bludiště, kde každý ze složitých kanálů účinně pohlcuje specifickou frekvenci.
Kombinované kanálky se chovají jako akustická černá díra, která pohlcuje 99 % nežádoucího zvuku přicházejícího ze zadní části výškového reproduktoru, eliminuje výsledné zkreslení a poskytuje čistší a přirozenější akustický výkon.

KEF_MAT_det_1


12. generace Uni-Q měniče s MAT je na míru navržená soustava reproduktorů, která poskytuje dokonalou kvalitu zvuku. Je výsledkem desítek let nashromážděných vlastních znalostí a použití nejmodernějších simulačních a analytických nástrojů. Vývojových prací je mnoho a všechny se podílejí na dokonalém výkonu reproduktorů KEF. Jako výchozí bod inženýři společnosti KEF přepracovali tlumič mezery výškového reproduktoru, aby maximalizovali prostor v zadní části výškového reproduktoru pro nový metamateriálový absorbér. Optimalizace tvaru dutiny a strategické umístění dvou prstenců z porézního materiálu účinně zkrotily rezonance a nedokonalosti, čímž výrazně zlepšily detaily a čistotu.

KEF_Uni-Q 12th gen

 

KEF_R_UniQ_rez

Nová konstrukce koaxiálního reproduktoru

Využívá měděný kroužek zapuštěný do mezery měniče, aby se minimalizovala indukčnost a kolísání indukčnosti s polohou cívky. Tím se snižuje zkreslení ve středním pásmu a snižuje se tepelná komprese, což vede ke zvýšení účinnosti. Soustava měničů Uni-Q je plně oddělená, aby nedocházelo k nežádoucím vibracím, které by zkreslovaly zvuk. Nové flexibilní oddělovací šasi je navrženo tak, aby snižovalo vibrace a odstraňovalo zvuková zabarvení. Zajišťuje, aby se veškeré vibrace generované systémem středo a vysokofrekvenčních měničů nepřenášely do ozvučnice.

Basy referenční kvality

Vysoké a střední frekvence jsou však jen částí příběhu. KEF R Meta je také obdařen čistými, bohatými a vysoce artikulovanými basy. To proto, že nízkofrekvenční měnič o průměru 165 mm excelentně doplňuje novou 12. generaci reproduktorů Uni-Q s maticí MAT. Výhodou basového reproduktoru je masivní a zároveň ventilovaná sestava magnetů, velká hliníková kmitací cívka a výjimečně lehká a tuhá membrána. Díky všem těmto technologiím jsou hlasitost, dynamika a výkon na vynikající úrovni.
KEF_R_bass_rez
KEF_r_2_meta_LCR_560

Navrženo pro maximální flexibilitu

Vlajková loď třípásmových středových reproduktorů řady R.
Díky stejné soustavě měničů Uni-Q® 12. generace s technologií MAT™ jako stereofonní modely řady R pro dokonalé sladění tónů a dvěma výkonným 6,5'' hybridním hliníkovým basovým měničům přináší R6 Meta pohlcující poslechový zážitek, který výrazně oživí Vaše filmy. Je vysoce univerzální a lze jej použít v konfiguraci LCR (levá, středová, pravá reprosoustava).
Uzavřená konstrukce korpusu dává téměř absolutní volnost v umístění reprosoustavy do poslechovém prostoru. 
To je další část komplexní skládačky, jejímž výsledkem je dechberoucí kvalita zvuku modelu KEF R6 Meta.

Pozornost věnovaná detailům

Z každého reproduktoru vyzařuje pocit naprosté kvality, který pramení z dokonalých výrobních postupů společnosti KEF. Jsou konstruovány tak, aby byly akusticky výjimečné a zároveň atraktivní na pohled. Všechny skříně jsou navrženy pomocí analýzy určující jejich ideální tvar včetně geometrie výztuh. Pro minimalizaci sekundárního vyzařování frekvencí z boků skříně je použito tlumení Constrained Layer Damping, které přeměňuje zbytky vibrací na teplo.

Specifikace

Konstrukce 3 pásmová uzavřená
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm:
ventilovaná hliníková kalota (střed)
125 mm hliníkové střepásmové membrány
MAT tlumení
Basový reproduktor 2x 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 55 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 65 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 40 Hz (- 6 dB)
Zkreslení (THD) < 0,5 % (93 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1m)
Citlivost (2,83 V / 1m) 88 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá 3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 250 W
Dělící frekvence výhybky 500 Hz / 2,4 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 111 dB
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 625 x 200 x 339 mm (s terminály)
Hmotnost 17,8 kg
Provedení lesklá klavírní černá, lesklá klavírní bílá, ořechová dýha matná


KEF_r_2_meta_LCR_det_1

Představení Meta technologie

kef-logo-s

HiFi reproduktory KEF a inovativní technologie přiblížily posluchačům hudbu, kterou milují. Společnost KEF stanovuje nové standardy s ikonami, jako jsou Blade a The Reference, a v širokém sortimentu má špičkové modely ve své třídě.

MUON

kef_muon_ross_lovegrove

Koncept KEF navržený Rossem Lovegrovem
Projekt MUON je přinejmenším ambiciózní. Vizionářský designér Ross Lovegrove dostal za úkol proměnit nejlepší akustické inženýrství v dokonalý reproduktor spojením formy a funkce s výrobní integritou. Reproduktor MUON je vyroben ze superformovaného hliníku, který vytváří tvar bez ostrých hran a s extrémní tuhostí. Spojuje v sobě estetiku designu Rosse Lovegrova s nejlepším inženýrstvím společnosti KEF. Proces, kterým byl MUON koncipován, znamenal, že Ross Lovegrove v podstatě tvaroval zvuk tím, že technologii "oblékl do kůže" s účelnou formou - konečný tvar vznikl evolučním procesem, díky němuž dokonale vyhovuje svému účelu.

BLADE

KEF_blade

BLADE je postoj. Jde o zkoumání umění možného bez předsudků. Posouvání hranic.

THE REFERENCE META

KEF_Reference_KEF

Reference kombinuje fenomenální výkon s vysokou věrností a naprostou vícekanálovou všestrannost. Všechny modely jsou ručně vyráběny mistry techniky společnosti KEF v Maidstone v Kentu.

R META

KEF_R_meta_KEF

Nejnovější technologie vyvinuté pro vlajkovou loď KEF The Reference se nyní dostaly i do řady R. Řada R zpřístupňuje výjimečnou akustickou kvalitu zvuku, ať už jde o stereofonní hudbu nebo domácí kino.

Podobné produkty