KEF R8 Meta

kef-logo-s

Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
38 980 Kč / pár 32 214,88 Kč bez DPH
KEF R8 Meta
KEF r 8 meta 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Surroundové reproduktory Dolby Atmos
R8 Meta může sloužit jako prostorový nebo zadní reproduktor s integrovanou funkcí montáže na stěnu nebo může být umístěn na jiný reproduktor, aby se zvuk odrážel od stropu, čímž se Dolby Atmos dostane do místnosti bez nutnosti vlastní instalace. Je vybaven 12. generací soustavy Uni-Q® s technologií MAT™, která řídí zvuk pro dosažení skutečných 3D výsledků.

Nová KEF R Meta série přináší inovaci - metamateriálovou absorpční technologii (MAT™), která je dalším vrcholným vyjádřením filozofie společnosti KEF, kde se vyspělé inženýrství setkává s inspirovanou konstrukcí pro seriózní audiofily. Ať použijete R Meta v tradičním dvoukanálovém HiFi nebo ve vícekanálovém domácím kině, posluchači si budou moci vychutnat realistický, pohlcující zvuk s dechberoucí dynamikou a přesností, která odhalí dosud nepozorované detaily.

Revoluční pohlcování zvuku s technologií MAT™ je skutečně přelomový nástroj v akustickém arzenálu společnosti KEF. Technologie metamateriálové absorpce je vysoce komplexní struktura připomínající bludiště, kde každý ze složitých kanálů účinně pohlcuje specifickou frekvenci.
Kombinované kanálky se chovají jako akustická černá díra, která pohlcuje 99 % nežádoucího zvuku přicházejícího ze zadní části výškového reproduktoru, eliminuje výsledné zkreslení a poskytuje čistší a přirozenější akustický výkon.

KEF_MAT_det_1


12. generace Uni-Q měniče s MAT je na míru navržená soustava reproduktorů, která poskytuje dokonalou kvalitu zvuku. Je výsledkem desítek let nashromážděných vlastních znalostí a použití nejmodernějších simulačních a analytických nástrojů. Vývojových prací je mnoho a všechny se podílejí na dokonalém výkonu reproduktorů KEF. Jako výchozí bod inženýři společnosti KEF přepracovali tlumič mezery výškového reproduktoru, aby maximalizovali prostor v zadní části výškového reproduktoru pro nový metamateriálový absorbér. Optimalizace tvaru dutiny a strategické umístění dvou prstenců z porézního materiálu účinně zkrotily rezonance a nedokonalosti, čímž výrazně zlepšily detaily a čistotu.

KEF_Uni-Q 12th gen

 

KEF_R_UniQ_rez

Nová konstrukce koaxiálního reproduktoru

Využívá měděný kroužek zapuštěný do mezery měniče, aby se minimalizovala indukčnost a kolísání indukčnosti s polohou cívky. Tím se snižuje zkreslení ve středním pásmu a snižuje se tepelná komprese, což vede ke zvýšení účinnosti. Soustava měničů Uni-Q je plně oddělená, aby nedocházelo k nežádoucím vibracím, které by zkreslovaly zvuk. Nové flexibilní oddělovací šasi je navrženo tak, aby snižovalo vibrace a odstraňovalo zvuková zabarvení. Zajišťuje, aby se veškeré vibrace generované systémem středo a vysokofrekvenčních měničů nepřenášely do ozvučnice.

Pozornost věnovaná detailům

Z každého reproduktoru vyzařuje pocit naprosté kvality, který pramení z dokonalých výrobních postupů společnosti KEF. Jsou konstruovány tak, aby byly akusticky výjimečné a zároveň atraktivní na pohled. Všechny skříně jsou navrženy pomocí analýzy určující jejich ideální tvar včetně geometrie výztuh. Pro minimalizaci sekundárního vyzařování frekvencí z boků skříně je použito tlumení Constrained Layer Damping, které přeměňuje zbytky vibrací na teplo.

Specifikace

Konstrukce 2 pásmová, uzavřená ozvučnice
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm:
ventilovaná hliníková kalota (střed)
130 mm hliníkové střepásmové membrány
MAT tlumení
Frekvenční rozsah 88 Hz - 19,5 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 97 Hz - 17,5 kHz (+/-3 dB)
Zkreslení (THD) < 0,5 % (320 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1m)
Citlivost (2,83 V / 1m) 85 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá 3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 25 - 150 W
Dělící frekvence výhybky 2,6 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Rozměry (š x v x h) 175 x 174 x 259 mm (s terminály)
Hmotnost 4,5 kg
Provedení lesklá klavírní černá, lesklá klavírní bílá, ořechová dýha matná


kef_meta_life_2

Představení Meta technologie

Podobné produkty

R 40SA hifisound.cz 1
Doprava zdarma
10 290 Kč
11 290 Kč (–9 %)
3218