MoFi SourcePoint 10

Mobile_Fidelity_logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně Exkluzivní objednání na prodejně Zvolte variantu
119 990 Kč / pár 99 165,29 Kč bez DPH
MoFi SourcePoint 10
MoFi SourcePoint 10 Black 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

NEJLÉPE ZNĚJÍCÍ REPROSOUSTAVY V BOHATÉ KARIÉŘE INŽENÝRA ANDREWA JONESE
Z mnoha důvodů, proč investovat do páru regálových reproduktorů Mobile Fidelity Electronics SourcePoint 10, vyčnívá jeden nad všechny ostatní:
Jsou dílem uznávaného inženýra Andrewa Jonese. Hlavní designér reproduktorů MoFi, který je zodpovědný za návrh mnoha komerčně i kriticky úspěšných reproduktorů posledních několika desetiletí a může se pochlubit více než 40 lety zkušeností v oboru - včetně působení ve společnostech KEF, Infinity, Pioneer, TAD a ELAC - vytvořil dvoupásmové reproduktory SourcePoint 10 tak, že začal s čistým listem papíru. Zhruba po dvou letech dospěl k nádherným regálovkám, které jsou nejkvalitnějším modelem jeho bohaté kariéry.

Jones vymyslel SourcePoint 10 tak, aby oslovil milovníky hudby každého ražení - a aby přehrál každý druh hudby s nadáním, které je cizí většině audiofilských reproduktorů, jež tradičně podávají jeden nebo dva druhy hudby s výjimečnými výsledky, ale v ostatních oblastech zaostávají. Ať už dáváte přednost relaxační nebo agresivní hudbě, akustickému nebo elektrickému materiálu, nebo posloucháte širokou škálu epoch a interpretů v závislosti na vaší náladě, SourcePoint 10 vám vše zprostředkuje bez předsudků. Jedná se o reproduktor, který zprostředkuje nahrávky způsobem, který se dotkne vašeho srdce a pohne vaší duší. A protože se na něm podílel Jones, je nabitý technickým umem.

KONSTRUKCE K DOSAŽENÍ NEUVĚŘITELNÉHO VÝKONU
Srdcem reproduktoru SourcePoint 10 je inovativní systém Twin-Drive s neodymovými magnety a vysokým tokem.
Nestačí pouze optimalizovat frekvenční odezvu wooferu a tweeteru. Je také kriticky důležité minimalizovat zkreslení v konstrukci měniče. Pokud je v magnetickém obvodu zkreslení, generuje nové frekvence mimo původní signál. Při konstrukci reproduktoru jsme velmi pečlivě dbali na omezení těchto zkreslení.
Systém Twin-Drive vytváří plně symetrické magnetické pole, čímž eliminuje modulaci toku pro extrémně nízké intermodulační zkreslení (IMD). Tento technický úspěch je důležitou součástí toho, proč SourcePoint 10 zní tak čistě a přesně.

MoFi_SourcePoint_10_front_web

 

10PALCOVÝ KONCENTRICKÝ REPRODUKTOR -DVA MĚNIČE - JEDEN HLAS

Zcela nový 10palcový koncentrický měnič, vyvinutý na zakázku Andrewem Jonesem během 18 měsíců výzkumu a vývoje, poskytuje ohromující čistotu a hluboký basový náraz.

Desetipalcový kužel z papírové buničiny má téměř 2,5× větší plochu než typický 6,5palcový basový reproduktor a k vytvoření velkého a dynamického zvuku se téměř nemusí pohybovat. Díky tomu je kolem výškového reproduktoru zachován konzistentní vlnovod pro co nejkoherentnější zvuk s co nejmenším zkreslením a bez obětování basů.

Uprostřed basového reproduktoru je umístěn 1,25palcový měkký kopulovitý výškový reproduktor s širokým válcovým okolím a velkým průměrem kmitací cívky. Výškový reproduktor má skvělý výkon a minimální tepelnou kompresi, díky čemuž se dostává na frekvenci 1,6 kHz a poskytuje plynulou odezvu za hranicí 30 kHz.

Oba měniče spolupracují jako jeden celek a vytvářejí čistý a silný zvuk.

VYSOCE KVALITNÍ KONSTRUKCE SKŘÍNĚ 

Na vnějším okolí SourcePoint 10 se podílí nádherný kabinet složený z jednopalcových panelů z dýhy z pravého dřeva, rozsáhlé vnitřní vyztužení a tvarovaná 5 cm tlustá přední stěna, která nese několik určujících vlastností SourcePoint 10:


Extrémně nízké zkreslení, konzistentní linearita a vysoký basový výkon, které pomáhají zprostředkovat hudbu způsobem, který kombinuje detail, konkrétnost a čistotu tradičního regálového modelu s úderností, živostí a rozsahem sloupu. Dva velké zadní ventilační otvory umožňují vysoký basový výkon s nízkou turbulencí. Tvarované zkosené zadní hrany přední stěny navíc snižují chyby difrakční odezvy, které se obvykle vyskytují u běžných reproduktorů s plochou stěnou. 

MoFi_SourcePoint_10_cabinet_web
MoFi_SourcePoint_10_rear_web

SNADNÉ ŘÍZENÍ S ELEKTRONIKOU, KTEROU MÁTE RÁDI


Díky citlivosti 91 dB lze SourcePoint 10 pohánět výkonem pouhých 30 W.

 

Jmenovitá impedance 8 ohmů a minimální impedance 6,4 ohmů znamená, že jsou přátelské k zesilovačům.

 

Ať už dáváte přednost elektronkám nebo tranzistorům, váš zesilovač se s těmito reproduktory bude dobře párovat.

 

SourcePoint 10 je výsledkem častého výzkumu, testování a experimentování v Jonesově soukromém studiu a jeho základem je na zakázku vyrobený 10palcový koncentrický měnič a 1,25palcový výškový reproduktor s měkkou kopulkou umístěný ve středu kuželu basového reproduktoru. Jako součást systému bodového zdroje tohoto reproduktoru funguje kužel jako vlnovod pro výškový reproduktor, aby se sladily směrové charakteristiky a maximalizovala účinnost výškového reproduktoru. Hraje také s výjimečnou kontrolou, tonální vyvážeností a přesným zobrazením. Díky fungování v absolutní synchronizaci s výškovým reproduktorem udržuje 10palcový koncentrický měnič s papírovým kuželem posun na minimu a pomáhá poskytovat přesné středy, napjatou odezvu v nízkých pásmech a silnou dynamiku. Použitím tak velkého wooferu Jones omezil posunutí kuželů na minimum - a to i v případě náročných informací o nízkých frekvencích.

MoFi_SourcePoint_10_Loudspeakers_Combo

Stvořeni jeden pro druhého
Na zakázku vyrobený měnič a výškový reproduktor
Společnost Jones zvolila průměr 10 palců jako ideální velikost pro dvoupásmový koncentrický reproduktor, aby minimalizovala pohyb membrány a produkovala hluboké basy. Společně s firmou MoFi vycházel ze směsi papírové buničiny a vyvinul tvar kuželu, který optimalizuje rezonanční chování a zároveň splňuje požadavky na vlnovod výškového reproduktoru. Jones se rozhodl pro papír po vyhodnocení celé řady exotických materiálů. Papír má také kvintesenciální kombinaci vlastností pro velikost kuželu, kterou potřeboval. Výškový reproduktor je 1,25palcová měkká kopulka schopná pracovat v bodě křížení 1,6 Khz díky svému širokému válci a kmitací cívce o velkém průměru. Široká membrána rozšiřuje nízkofrekvenční a vysokofrekvenční odezvu výškového reproduktoru, zatímco zatížení vlnovodu zvyšuje účinnost nízkých kmitočtů o značnou rezervu.

Volba je jasná
Magnetický systém "Twin Drive"
SourcePoint 10 je poháněn magnetickým systémem, který MoFi nazývá "Twin-Drive". Tento významný technický úspěch pomáhá reproduktoru hrát s výjimečnou čistotou. Po měsících simulací magnetického pole vybral Jones pro woofer a tweeter neodymové magnety s vysokým tokem, které jsou přesně propojeny a vytvářejí složený efekt: každý z nich pomáhá druhému při řízení toku přes mezery wooferu a tweeteru. Magnetická konstrukce Twin-Drive byla také zkonstruována tak, aby vytvářela plně symetrické magnetické pole, což eliminuje modulaci toku pro extrémně nízké intermodulační zkreslení (IMD) a přesnou reprodukci.

MoFi_SourcePoint_web_pres

Specifikace:
 Frekvenční odezva: 42 Hz - 30 kHz
Jmenovitá impedance: 8 ohmů (minimální 6,2 ohmů)
Citlivost: 91 dB/2,83 V/1 m
Dělící frekvence výhybky: 1,6 kHz
Minimální doporučený výkon: 30 W
Maximální příkon: 200 W
Rozměry (š x v x h):  368 x 572 x 422 mm s mřížkou
Hmotnost: 21 kg kus


Mobile_Fidelity_logo

Každý, kdo se zajímá o kvalitní nahrávky, případně nějakou dobu hudební nosiče sbírá, se jistě setkal se jménem společnosti Mobile Fidelity Sound Lab. Ta od roku 1977 vydává extrémně kvalitní remastery klasických alb a je lídrem v oblasti výroby audiofilských nosičů, přinášejících věrné reprodukce původního studiového záznamu. V rámci úsilí studia Mobile Fidelity zajistit co nejpřesnější reprodukci originálu, probíhá mastering a výroba matric u jednotlivých titulů vždy přímo z původních nahrávek (master tape). Tento přístup zajišťuje komplexnější a přesnější přenos hudební autenticity.

Myšlenka nabídnout zákazníkům cenově dostupnou špičkovou elektroniku, pro přehrávání těchto mistrovských nahrávek, vedla k založení společnosti MoFi Electronics. Je logické, že na návrhu a vývoji všech výrobků této značky spolupracovalo několik opravdu významných konstruktérů, s bohatými zkušenostmi z nahrávacího studia.

MoFi_hifisound.cz_web

Podobné produkty