Musical Fidelity M6x DAC

musical-fidelity-logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
56 990 Kč –5 % 53 990 Kč / ks 44 619,83 Kč bez DPH
Musical Fidelity M6x DAC
Musical Fidelity M6x DAC b
56 990 Kč –5 %

Převodník M6x je novým milníkem v historii převodníků Musical Fidelity. Jeho předchůdce, převodník M6s DAC, byl jedním z prvních, který využíval kritiky oceňovanou 32bitovou architekturu ESS HyperStream II DAC. U převodníku M6sR DAC konstruktéři pokračovali ve vylepšování firmwaru a přidali několik dalších vylepšení kvality života. DSD se nyní používá snadněji, s plnou podporou systému Roon. Vstupy a výstupy byly aktualizovány tak, aby držely krok s rychle se měnícím prostředím digitálního zvuku. A další příjemná věc: převodník M6sR se nyní vyrábí v EU!

Technické přednosti
S převodníkem M6x DAC jde Musical Fidelity ještě dál. Na základě znalostí a zkušeností s čipy Sabre ESS upgradovali na novější verzi ES9038Q2M a nyní je používá v duálním diferenciálním režimu jako dual mono provedení. Začlenění eliminátoru jitteru v časové doméně vede k vynikajícímu SNR a THD+N výkonu s neuvěřitelně detailní přechodovou odezvou. Mezi další pokroky v sekci D/A převodníků patří upsampling a re-clocking. Upsampling lze nezávisle zapnout nebo vypnout. Šestnáctijádrové procesory XMOS a CPLD MAX II Altera zajišťují, že pro tyto operace, nové digitální filtry a zpracování MQA je vždy dostatek kapacity. Jednosměrné výstupy RCA a symetrické výstupy XLR mají každý vlastní výstupní vyrovnávací paměť. Prostřednictvím konektorů XLR můžete využívat plně diferenciální konstrukci zesilovače umožňující plně symetrický výstup. Oba výstupní stupně poskytují vynikající kvalitu zvuku, vykazují velmi nízký šum, velký rozkmit výstupního napětí a vysoký proudový náboj. Vynikající šířka pásma zesílení a velmi rychlý průběh signálu způsobují mimořádně nízké zkreslení.

Velmi tiché výkonové transformátory
Převodník M6x je projevem pokračujícího vývoje super tichých napájecích transformátorů výrobce. Průmyslové napájecí zásuvky s filtrem EMI a blokátorem stejnosměrného proudu zastavují rušení a eliminují brum transformátoru. Zapouzdřený toroidní transformátor s nízkým nasycením jádra je ideální pro audio aplikace a díky extrémně nízkému elektromagnetickému vyzařování je ideální zejména pro digitální audio.

Správný návrh a rozvržení PCB
Digitálně analogové převodníky představují ve srovnání s analogovými zesilovači vlastní konstrukční výzvy. Pracují v odlišných oblastech, mají své vlastní požadavky a je třeba k nim tak přistupovat. Požadavky na napájení jsou jedinečné a řešení navržená pro zesilovače nebudou vykazovat podobné výsledky při spojení s digitálními obvody. Ve společnosti Musical Fidelity vždy kladli na návrh a uspořádání desek plošných spojů ty nejvyšší nároky. Tento přístroj poskytuje posluchači hmatatelný pocit místa nahrávání a umisťuje interprety do holografického prostoru vlastního domova.

Sluchátkový zesilovač
Proudová zpětnovazební AB architektura vestavěného sluchátkového zesilovače poskytuje vysokou šířku pásma, extrémně nízký šum a dynamický rozsah až 128 dB. Díky třem klíčovým vlastnostem jsou zesilovače s proudovou zpětnou vazbou pro zvuk výjimečné. Vysoká rychlost posuvu zabraňuje anomáliím zkreslení lichého řádu. Když je náhle potřeba velký výstupní výkon, zesilovač může reagovat extrémně rychle, aniž by se zvýšil šum systému a zhoršil odstup signálu od šumu. Frekvenční odezva nezávislá na zesílení umožňuje využít celou šířku pásma zesilovače v širokém rozsahu nastavení hlasitosti.

Testy a ocenění

Musical_Fidelity_M6x_DAC_eisa

"Uvedením do provozu poskytne úžasný přehled, zobrazení a detaily, přičemž je k dispozici osm filtrů, kterými si můžete zvuk vyladit podle svého vkusu."
hifinews-outstanding_100

"Nejnovější převodník společnosti Musical Fidelity je vítěznou kombinací spolehlivé použitelnosti, široké kompatibility souborů a dokonalého výkonu, který je příznivý pro jakýkoli hudební žánr."


musical_fidelity_m6dac_stereo

"Díky své přesnosti, rozlišení detailů a kombinovanému "úderu" může tento malý stroj vážící necelých sedm kilogramů v poslechové místnosti postavit do latě konkurenty, kteří stojí třikrát tolik a jsou méně flexibilní."


Vlastnosti:
Obvod D/A převodníku: 32bitový Hyperstream II
Čip D/A převodníku: 2x ES9038Q2M (duální diferenciální)
16jádrové procesory XMOS a CPLD MAX II Altera
USB: až 32bit/768kHz
USB: DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (stereo nativní)
SPDIF: až 24bit/192kHHz
Pokročilá funkce Reclocking na všech vstupech
Přepínatelné převzorkování
Super tichý napájecí transformátor
Symetrický XLR a RCA výstup
Vestavěný sluchátkový zesilovač
Plně hardwarové dekódování MQA
Testováno systémem Roon

Podobné produkty

AudioQuest DragonFly Cobalt
Doprava zdarma
4 999 Kč
8 190 Kč (–38 %)
2004
MXN10 hifisound.cz 1
Možnost poslechu
11 990 Kč
12 990 Kč (–7 %)
3541/LUN
Cambridge MXN10 200M lg
Doprava zdarma
od 22 770 Kč
28 980 Kč (až –21 %)
3972/KOV
Chord Mojo 2
Doprava zdarma
11 990 Kč
13 990 Kč (–14 %)
2284