NAD C 3050

nad-logo

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
35 990 Kč / ks 29 743,80 Kč bez DPH
NAD C 3050
nad c 3050 hifisound 1
Doprava zdarma

Integrovaný zesilovač NAD C 3050 v sobě ukrývá 50 letou historii značky NAD a stylovým způsobem ji přináší do budoucnosti. Zesilovač má unikátní retro design v podobě skříňky z ořechového dřeva, dvou VU metrů, klasického tlačítkového ovládání a typografii v kurzívu s logem NAD z období 70. let. Pod vintage zevnějškem se skrývá moderní HybridDigital UcD zesilovač s úctyhodnými 100 watty trvalého výkonu na kanál a špičkový DAC převodník Texas Instruments. O bohatou konektivitu se starají analogové i digitální vstupy včetně moderního HDMI eARC a MM phono vstupu pro gramofon. Modulární platforma MDC2 umožňuje přidat do zesilovače rozšiřující moduly, které poskytnou funkce jako např. BluOS multiroom streamování hudby ve vysokém rozlišení nebo Dirac Live akustickou korekci místnosti.

Výkon na rozdávání
Integrovaný zesilovač C 3050, který využívá uznávanou technologii zesilovače NAD HybridDigital UcD, dokáže dodat 100 W trvalého výkonu a 135 W okamžitého výkonu, což zajišťuje bezproblémové podání hudebních přechodových jevů s prakticky neměřitelným šumem a zkreslením. Výsledkem je neutrální zvuk bez zkreslení, a to i při vysokých poslechových úrovních, s vynikajícími detaily, vynikajícím vykreslením prostoru a strhující dynamikou.
Digitální sekce je postavena na diferenciálním D/A převodníku PCM5242 s vysokým rozlišením od Texas Instruments, který se vyznačuje vysokou tolerancí vůči chvění hodin a vynikajícím dynamickým výkonem. Tento vysoce výkonný D/A převodník umožňuje modelu C 3050 reprodukovat všechny digitální zdroje s úžasnou muzikálností, ohromující čistotou a přesným zobrazením.

Oslava minulosti
Nový C 3050 vzdává hold zesilovači NAD 3030, klasice 70. let minulého století. Integrovaný zesilovač C 3050 má tmavě šedý přední panel s původním logem New Acoustic Dimension v kurzivním písmu 70. let, dva VU metry a tlačítkové ovladače pro výběr zdroje.

Vstříc budoucnosti
C 3050 LE využívá nejnovější generaci technologie Modular Design Construction společnosti NAD, která je odolná vůči budoucnosti. Díky MDC2 mohou majitelé přidávat nové funkce a vlastnosti vložením modulu MDC2 do slotu v zadní části komponentu. MDC2 má zcela novou architekturu, která umožňuje obousměrnou komunikaci mezi modulem a hostitelským komponentem. Volitelný modul MDC2 BluOS-D přidává dvě špičkové funkce: Dirac Live a BluOS pro streamování hudby ve více místnostech s vysokým rozlišením.

Vyladění místnosti
Po dokoupení MDC2 BluOS-D pak funkce Dirac Live umožňuje překonat nejslabší článek většiny zvukových systémů - samotnou poslechovou místnost. Pomocí kalibrovaného mikrofonu a aplikace spuštěné na chytrém zařízení nebo osobním počítači přehrává služba Dirac Live přes reproduktory testovací tóny, poté analyzuje výsledky a vytváří filtry, které odstraňují problémy, jako je stojaté vlnění a nežádoucí odrazy. Se zapnutou funkcí Dirac Live si budete moci vychutnat výrazně lepší definici basů, větší čistotu a přesnost tónů a přesnější zobrazování. Díky obousměrné komunikaci MDC2 funguje Dirac Live na všech zdrojích připojených k C 3050.

Svět hudby
Po připojení k domácí síti přes Wi-Fi nebo kabelový Ethernet vám MDC2 BluOS-D v C 3050 umožní přístup k téměř veškeré hudbě, která kdy byla nahrána, prostřednictvím oceňovaného systému BluOS pro správu hudby ve více místnostech. Pomocí intuitivní aplikace BluOS můžete vyvolat hudbu z více než 20 populárních streamovacích služeb, včetně několika, které nabízejí bezztrátový zvuk ve vysokém rozlišení, jako jsou Amazon Music Ultra HD, Deezer, Qobuz a Tidal. Stejně jako všechny produkty se systémem BluOS podporuje C 3050 zvuk ve vysokém rozlišení až 24 bitů/192 kHz. Je také vybaven funkcí dekódování a vykreslování MQA pro přehrávání ve studiové kvalitě ze služby Tidal. Kromě toho BluOS poskytuje přístup k tisícům internetových rozhlasových stanic a umožňuje přehrávat hudbu z vlastní digitální knihovny.

MDC2 BluOS-D podporuje Apple AirPlay 2, takže můžete do C 3050 LE streamovat zvuk z iPhonu, iPadu nebo Macu. Podporovány jsou také služby Spotify Connect a Tidal Connect. V aplikacích těchto služeb můžete vybrat hudbu a poté snadno přenést přehrávání do zařízení C 3050 LE. Přehrávání můžete dokonce ovládat hlasem pomocí Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri (přes AirPlay 2). K dispozici je také infračervený dálkový ovladač jako součást dodávky.

Připojte vše
Díky kompletní sadě digitálních a analogových vstupů dokáže NAD C 3050 připojit všechny vaše zdrojové komponenty. Fanoušci vinylů ocení  gramofonový stupeň MM s velmi nízkou úrovní šumu. Pro sledování filmů a televizních pořadů je k dispozici rozhraní HDMI eARC, díky kterému může C 3050 LE sloužit jako centrum nebo sestava dvou- či 2.1kanálového domácího kina.

Ocenění:

NAD-C-3050_eisa

Zvnějšku vzdává C 3050 hold designovým řešením prvních přístrojů značky NAD svým věrně provedeným „vintage“ stylem, ale ve všech ostatních ohledech se jedná o důkladně moderní integrovaný zesilovač, který svému majiteli hodlá splnit jakékoliv audio přání. Výkon 2× 100 W zajišťuje zesilovač třídy D a konektivita zahrnuje HDMI eARC, speciální MM phono vstup a další. Po připojení firemního modulu BluOS-D se funkčnost rozšíří o vynikající možnosti streamování (včetně ovládání aplikací a multiroomové kompatibility) a kalibrační sadu Dirac. A zatímco pokročilé technologie poskytují působivou kvalitu zvuku, můžete se kochat velkými VU-metry modelu C 3050. A pak že člověk nemůže mít všechno…

Specifikace:
Frekvenční odezva 20 Hz – 20 kHz
Vzorkovací frekvence 384 kHz
Bitová hloubka 32 bit
DAC Texas Instruments PCM5242
Rozměry 435 x 110 x 355 mm
Barva černá, grafit, hnědá
Hmotnost 10 kg

Podobné produkty