Pro-Ject Debut PRO S + Pick it S2 C Black

Pro-Ject-Logo_s

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
22 490 Kč / ks 18 586,78 Kč bez DPH
Pro-Ject Debut PRO S + Pick it S2 C Black
pro ject debut pro s pick it s2 c black satin black (1)
Doprava zdarma

Jubilejní gramofon vyrobený k 30. výročí společnosti PRO-JECT s ramenem typu S, osazeným přenoskou Pick it S2 C

Od roku 1991 nabízí Pro-Ject jako iniciátor analogového combacku vysoce kvalitní hi-fi produkty za rozumnou cenu, určené jak pro běžné zákazníky, tak pro náročné milovníky hudby a audiofily. Od počátku firma deklaruje analogový gramofon jako logickou volbu pro nejpřirozenější a nejdostupnější hudební reprodukci. Hlavní důraz je, a vždy byl, na použité materiály a technologie. Tvar a design Pro-Ject gramofonů, které jsou vyráběny v Evropě, je vždy diktován především funkčností.

Design Pro-Ject je velmi jednoduchý a výrobky jsou sestaveny z materiálů nejvyšší kvality: MDF, oceli, hliníku a uhlíku. Plast není využíván z důvodů zvuku, trvanlivosti a lásky k životnímu prostředí. Výsledkem je jednoduchý, estetický a vysoce kvalitní produkt se skvělým zvukem za nízkou cenu. Díky svým kvalitám získal gramofon DEBUT PRO prestižní ocenění EISA 2021 v kategorii gramofon s nejlepším poměrem výkon / cena.

V roce 2021 značka Pro-Ject završí velmi úspěšných 30 let od založení a při této příležitosti představuje jubilejní model gramofonu DEBUT PRO, který nastavuje nové standardy v entry level kategorii Pro tento model byla speciálně navržena a ve spolupráci s Ortofonem i vyrobena nová MM přenoska PICK IT PRO. Po 30 letech se tak jedná o jednoznačný "návrat ke kořenům".

V roce 2021 značka Pro-Ject završila velmi úspěšných 30 let od založení a při této příležitosti představila jubilejní model gramofonu DEBUT PRO, který nastavuje nové standardy v entry level kategorii Na tento model navazuje designově inovovaná verze DEBUT PRO S, osazená ramenem typu S a speciálně navrženou a ve spolupráci s Ortofonem i vyrobenou stylovou přenoskou PICK IT S2 C BLACK. Po 30 letech se tak jedná o jednoznačný "návrat ke kořenům". 

PŘENOSKA PICK IT S2 C BLACK 

Klíčovým aspektem každého gramofonu je maximální neutrálnost. Barvu, teplotu a živost dodává kvalitní přenoska. Přenoska Pick-it S2 C přináší napínavý i vzrušující zvuk plný detailů a vyniká vysokou věrností, kterou odhaluje, v této cenové kategorii, s nebývalou přesností, dynamikou a zvukovou scénou. S výstupním napětím 6 mV je ideální nejen pro všechny hi-fi gramofony nižší a střední třídy, ale i DJ gramofony. 

10" RAMENO Z HLINÍKU ve tvaru písmene S 

Debut PRO S je vybaven 10" hliníkovým ramenem typu S a zaručuje vysoký stupeň tuhosti i dokonalé sledování drážky. K rameni jde díky unifikovanému uchycení typu SME připojit samostatná headshell nebo přímo kompatibilní přenoska.

VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU

Debut PRO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Motor gramofonu totiž během provozu vždy vibruje, což je přirozená vlastnost. Protože přenoska a hrot jsou velmi citlivé části, které přenášejí vibrace do reproduktorů, mohou se nežádoucí vibrace motoru projevit jako slyšitelný mechanický hluk. Proto je velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je dokonalým řešením pro účinné odpružení motoru.

ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK

Debut PRO má integrováno elektronické řízení rychlosti, protože 9" a vysoce kvalitní záznamy s  rychlostí 45 otáček za minutu jsou díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým přepnutím přepínače, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky také můžete poslouchat kdykoliv svou sbírku šelakových desek. Stačí vyměnit hrot přenosky za Ortofon 2M 78 (není součástí dodávky), nainstalovat kulatý řemínek a jste připraveni užívat si nevšední hudební zážitky.

TALÍŘ S VNITŘNÍM TLUMENÍM Z TPE

Technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost pod tlakem litého hliníkového talíře. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.

PŘEDNOSTI

 • Inovovaná přednastavená přenoska Pick it S2 C BLACK
 • Rameno 10" ve tvaru písmene S
 • Nový přesně vyvážený hliníkový talíř s tlumením TPE
 • Nově přidána možnost přesného vertikálního úhlu sledování
 • Poniklovaný hliníkový ložiskový blok
 • Odpružení motoru s vynikajícím tlumením
 • 3 kovové nožičky s nastavitelnou výškou
 • Řemenový pohon s elektronickou regulací otáček
 • Luxusní povrchová úprava šasi z MDF s osmi-vrstvým matným lakem
 • Prémiový polo-symetrický gramofonový kabel
 • Pozlacené konektory RCA
 • Protiprachový kryt je součástí dodávky
 • Ruční výroba v Evropě

Ke gramofonu je jako zvláštní samostatné příslušenství (k dokoupení) nabízeno i 190 g těžké přítlačné závaží (Record Puck PRO) pro další zvýšení hmotnosti talíře, vyrovnání povrchu záznamu a snížení vibrací.

Specifikace:
Rychlost: 33 a 45 rpm (elektronicky)
Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti
Přenoska: MM PICK IT S2 C BLACK (eliptický hrot)
Talíř: Tlakově litý hliníkový s vnitřním TPE tlumením (+ plstěná podložka) - průměr 300 mm
Hlavní ložisko: vysoce přesná osa z nerez oceli v bronzovém pouzdru
Kolísání otáček: ± 0,16 % (rpm 33) / ± 0,14 % (rpm 45)
Odchylka rychlosti: ± 0,4 % (rpm 33) / ± 0,5 % (rpm 45)
Odstup signál / šum: - 68 dB
Rameno: 10" hliníkové, typ S, délka 254 mm, hmotnost 8 g
Přesah: 16,0 mm
Přítlak: 10 - 30 mN
Rozměry: 462 (Š) × 145 (V) × 345 (H) mm – s protiprachovým krytem
Hmotnost: 7 kg
Výstup: RCA

Specifikace přenosky (PICK IT S2 C BLACK):
Princip: MM s pohyblivým magnetem
Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz
Přeslech: 24 dB / 1 kHz
Doporučené nastavení impedance: 47 kΩ (Phono MM)
Výstupní napětí při 1 kHz: 6 mV
Doporučená zatěžovací kapacita: 200 - 600 µF
Vnitřní indukčnost: 450 mH
Rozsah přítlaku: 2,0 až 5,0 g
Doporučený přítlak: 3,0 g
Hmotnost: 18,5 g
Hrot: Eliptický, 7 µm / mN
Úhel sledování: 20°

Barevná provedení: saténová černá

Kategorie: Manuální gramofony
? Série: Pro-Ject DEBUT-LINE

Podobné produkty