Rega Elicit MK5

rega_logo_s

Dostupnost Na dotaz
54 990 Kč / ks 45 446,28 Kč bez DPH
Rega Elicit MK5
rega elicit mk5
Doprava zdarma

ELICIT MK5
Zcela nový stereofonní integrovaný zesilovač Elicit MK5 je navržen a vyroben podle nejvyšších standardů. Nový MK5 je umístěný v nejnovější zakázkové skříni, která odpovídá zbytku řady Rega a navazuje na předchozí konstrukce Rega.  Využívá mnohokrát oceněný obvod výkonového zesilovače od Regy třídy A/B, který poskytuje výkon 105 W na kanál do zátěže 8 Ω (127 W do 6 Ω). Konstruktéři navrhli nový obvod D/A převodníku Rega, který nabízí digitální konektivitu a lepší integraci s řadou dalších produktů. Velká pozornost byla věnována začlenění vysoce kvalitního MM phono předzesilovače a sluchátkový vstup byl nakonfigurován tak, že přepínání reproduktorů provádí výstupní mute relé, aby nedocházelo k blokování signálové cesty.

Srdce vaší hudby
Nový Elicit MK5 využívá desetiletí zkušeností s konstrukcí elektroniky. Jedná se o komplexní spojení tří nejúspěšnějších produktů, které slibují velký zvuk, výkon, funkce a styl. Elicit MK5 je schopen snadno pohánět náročné reproduktory a díky široké škále možností připojení se dokonale začlení do jakéhokoli audio systému. Kromě linkového, digitálního a vysoce kvalitního gramofonového vstupu s pohyblivým magnetem (MM) zde najdete také pre-out, Direct in, funkci Record loop a vysoce výkonný sluchátkový vstup.

Elicit MK5 nyní sdílí i další konstrukční prvky převzaté přímo z vysoce ceněného zesilovače Aethos. Najdete zde stejný diskrétní obvod předzesilovače založený na FET, navíc byl zaveden potenciometr hlasitosti Alps, který dále zlepšuje zvukové a technické parametry. Jak se dalo očekávat, zvláštní pozornost byla věnována výběru klíčových zvukových komponent. V celé konstrukci jsou použity diskrétní obvody, vysoce kvalitní relé, polypropylenové kondenzátory a výstupní tranzistory Sanken.

Galvanicky/opticky oddělené digitální vstupy využívají přijímač S/PDIF IC Wolfson, který poskytuje výjimečné detaily a čistotu z jakéhokoli připojeného zdroje. Výstup zajišťuje D/A převodník Wolfson a diskrétní obvod linkového měniče navržený společností Rega. Nový model Elicit MK5 využívá desetiletí oceňovaných zkušeností v oblasti konstrukce zesilovačů a digitálních obvodů, které vyústily v dokonale navrženou rovnováhu spolehlivosti, konektivity a především přesné reprodukce hudby.

Technická specifikace:

Frekvenční odezva 12 Hz – 95 kHz (Direct In), 10 Hz – 85 kHz (Line In), 15 Hz – 85 kHz (Phono In)
Zkreslení 1kHz - 0.004%, 0.005% (Direct In), 0.007% (Line In)
Vzorkovací frekvence 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz
Bitová hloubka 16 - 24 bit
Třída zesilovače Class A/B
Výkon zesilovače 105 W do 8 ohmů, 127 W do 6 ohmů, 162 W do 4 ohmů
Vstupy digitální koaxiální, optický TOSLINK, 4 x analog RCA, RCA přímý vstup do výkonové části, RCA record
Výstupy 2 x pár repro, RCA výstup předzesilovače, 2 x RCA záznamový výstup, sluchátkový 6.3 mm jack
Rozměry 432 x 82 x 340 mm (Š x V x H)
Hmotnost 12,5 kg

 

Kategorie: Integrované zesilovače
Ocenění: ano

Podobné produkty