Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red

TEAC-Logo-Header          teac-tn-5bb-ortofon-2m-red-oceneni-small

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
45 990 Kč –20 % 36 690 Kč / ks 30 322,31 Kč bez DPH
Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red
Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red
Oceněno
Doprava zdarma 45 990 Kč –20 %

Vlajková loď, analogový gramofon s řemínkovým pohonem, hybridní šasi (MDF, syntetický mramor), akrylový talíř, nerezové S-raménko SAEC s přenoskou Ortofon 2M RED.

Hybridní šasi - MDF, syntetický mramor svým složením potlačuje nežádoucí vibrace.
Šasi má vícevrstvou konstrukci kombinující těžkou 36mm základní desku z MDF s vysokými vnitřními ztrátami a 12mm syntetický mramor s vynikající tuhostí (hmotnost skříně je 8,8 kg). Díky této vynikající tuhosti a potlačení vibrací byla realizována velká odolnost proti zpětné vazbě. Raménko a talíř jsou namontovány na horní desce ze syntetického mramoru, zatímco motor, který způsobuje vibrace, je namontován na základní desce z MDF. Tyto oddělené konstrukce využívající tyto materiály jako tlumiče izolují raménko a motor od sebe navzájem.

Na základě zkušeností společnosti TEAC s používáním japonských gramofonových desek z papíru washi a po opakovaných poslechových testech konstruktéři zjistili, že papír washi vhodné tloušťky je nejlepším materiálem, který lze použít jako podložku mezi syntetickým mramorem a deskou MDF pro dosažení optimální zvukové rovnováhy. Použitím papíru washi namísto gumy nebo kovu lze při přehrávání desek vytáhnout původní vitalitu zvuku.

Řemínková konstrukce pohonu PRS3 podporuje přesné a stabilní otáčení talíře.
V ideálním případě by rotace talíře po spuštění pokračovala vlastní vahou a setrvačností, ale to samozřejmě není možné. Model TN-5BB používá metodu řemenového pohonu s plochým řemenem, který přenáší výkon stejnosměrného motoru na vnější obvod talíře. Optický snímač ve spodní části talíře zjišťuje rychlost otáčení talíře a mechanismus automatického nastavení otáčení v reakci na to přivádí servo na motor. Tento servosystém snímání otáčení talíře (PRS3) realizuje vysokou přesnost otáčení, které by bylo obtížné dosáhnout pouze setrvačností a motorem. Díky podpoře tří rychlostí, 33 1/3, 45 a 78 otáček za minutu, může tento gramofon přehrávat staré desky i desky s rychlostí 78 otáček za minutu s vysokou kvalitou zvuku.

Akrylový talíř o tloušťce 20 mm.
Na talíř je použit akrylát s vynikající přesností rozměru a minimálními vnitřními ztrátami. Akryl o tloušťce 20 mm má hmotnost 1,7 kg a má vysokou setrvačnost. Polyvinylový materiál použitý v deskách snadno přijímá záporné elektrické náboje. Výhodou je, že se obtížně elektrizuje, i když se o sebe plochy přímo třou.

Spolehlivý tracking realizovaný pomocí raménka s nožovou hranou, které je výsledkem spolupráce SAEC a TEAC.
Toto tónové raménko s nožovou hranou bylo vytvořeno ve spolupráci se společností SAEC, japonskou značkou se 40 lety zkušeností s konstrukcí ramének. U boční pohyblivé části byla navíc konvenční konstrukce s kuličkovým ložiskem v jednom bodě podpory nahrazena konstrukcí, která využívá vysoce přesná kuličková ložiska japonské výroby ve dvou bodech podpory. Výšku základny tónového ramene lze nastavit. Vertikální sledovací úhel (VTA) lze nastavit v rozsahu 6 mm.

Automatické zvednutí ramene při ukončení přehrávání.
Použití napájeného zvedáku ramene umožňuje zvedání a spouštění ramene pomocí jediného tlačítka a využívá také funkci, která automaticky zvedá rameno pomocí bezkontaktního optického snímače po ukončení přehrávání.

Přívodní kabel ramene využívá materiál PC-Triple C od společnosti SAEC.
Pro vedení uvnitř raménka je použit přívodní vodič, který využívá vodič PC-Triple C vyrobený společností SAEC. Tento vodič s vynikající vodivostí přenáší i slabé signály z analogových desek.
Součástí standardní MM přenosky je Ortofon 2M RED.
Vložky Ortofon 2M RED MM dodávané s tímto modelem mají zavedenou pověst. Vzhledem k tomu, že je již nainstalována a zarovnána s hlavovým pláštěm, lze si nahrávky vychutnat brzy po vyjmutí gramofonu a jeho nastavení.

Symetrické výstupní konektory XLR jsou optimální pro vyvážený přenos MC.
Kromě běžných konektorů RCA jsou pro analogový výstup k dispozici také konektory XLR. K propojení s PE-505 nebo jiným externím gramofonovým ekvalizérem, který podporuje symetrický vstup XLR.

Atraktivní design kontrastuje kombinace perleťově černé a klavírní černé se stříbrnými částmi.
Základním motivem tohoto designu je kontrast mezi černou a stříbrnou barvou. MDF deska použitá ve skříni má povrchovou úpravu v barvě klavírní černě s krásným leskem.

Kategorie: Manuální gramofony
Ocenění: ano

Podobné produkty