Od 5.8 do 11.8.2022 je omezeno vyřizování objednávek z důvodu čerpání dovolené.

Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red

Neohodnoceno
Značka: Teac

TEAC-Logo-Header          teac-tn-5bb-ortofon-2m-red-oceneni-small

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
42 990 Kč / ks 35 528,93 Kč bez DPH
Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red
Neohodnoceno
Značka: Teac
Teac TN-5BB, Ortofon 2M Red
Oceněno
Doprava zdarma

Vlajková loď, analogový gramofon s řemínkovým pohonem, hybridní šasi (MDF, syntetický mramor), akrylový talíř, nerezové S-raménko SAEC s přenoskou Ortofon 2M RED.

Hybridní šasi - MDF, syntetický mramor svým složením potlačuje nežádoucí vibrace.
Šasi má vícevrstvou konstrukci kombinující těžkou 36mm základní desku z MDF s vysokými vnitřními ztrátami a 12mm syntetický mramor s vynikající tuhostí (hmotnost skříně je 8,8 kg). Díky této vynikající tuhosti a potlačení vibrací byla realizována velká odolnost proti zpětné vazbě. Raménko a talíř jsou namontovány na horní desce ze syntetického mramoru, zatímco motor, který způsobuje vibrace, je namontován na základní desce z MDF. Tyto oddělené konstrukce využívající tyto materiály jako tlumiče izolují raménko a motor od sebe navzájem.

Na základě zkušeností společnosti TEAC s používáním japonských gramofonových desek z papíru washi a po opakovaných poslechových testech konstruktéři zjistili, že papír washi vhodné tloušťky je nejlepším materiálem, který lze použít jako podložku mezi syntetickým mramorem a deskou MDF pro dosažení optimální zvukové rovnováhy. Použitím papíru washi namísto gumy nebo kovu lze při přehrávání desek vytáhnout původní vitalitu zvuku.

Řemínková konstrukce pohonu PRS3 podporuje přesné a stabilní otáčení talíře.
V ideálním případě by rotace talíře po spuštění pokračovala vlastní vahou a setrvačností, ale to samozřejmě není možné. Model TN-5BB používá metodu řemenového pohonu s plochým řemenem, který přenáší výkon stejnosměrného motoru na vnější obvod talíře. Optický snímač ve spodní části talíře zjišťuje rychlost otáčení talíře a mechanismus automatického nastavení otáčení v reakci na to přivádí servo na motor. Tento servosystém snímání otáčení talíře (PRS3) realizuje vysokou přesnost otáčení, které by bylo obtížné dosáhnout pouze setrvačností a motorem. Díky podpoře tří rychlostí, 33 1/3, 45 a 78 otáček za minutu, může tento gramofon přehrávat staré desky i desky s rychlostí 78 otáček za minutu s vysokou kvalitou zvuku.

Akrylový talíř o tloušťce 20 mm.
Na talíř je použit akrylát s vynikající přesností rozměru a minimálními vnitřními ztrátami. Akryl o tloušťce 20 mm má hmotnost 1,7 kg a má vysokou setrvačnost. Polyvinylový materiál použitý v deskách snadno přijímá záporné elektrické náboje. Výhodou je, že se obtížně elektrizuje, i když se o sebe plochy přímo třou.

Spolehlivý tracking realizovaný pomocí raménka s nožovou hranou, které je výsledkem spolupráce SAEC a TEAC.
Toto tónové raménko s nožovou hranou bylo vytvořeno ve spolupráci se společností SAEC, japonskou značkou se 40 lety zkušeností s konstrukcí ramének. U boční pohyblivé části byla navíc konvenční konstrukce s kuličkovým ložiskem v jednom bodě podpory nahrazena konstrukcí, která využívá vysoce přesná kuličková ložiska japonské výroby ve dvou bodech podpory. Výšku základny tónového ramene lze nastavit. Vertikální sledovací úhel (VTA) lze nastavit v rozsahu 6 mm.

Automatické zvednutí ramene při ukončení přehrávání.
Použití napájeného zvedáku ramene umožňuje zvedání a spouštění ramene pomocí jediného tlačítka a využívá také funkci, která automaticky zvedá rameno pomocí bezkontaktního optického snímače po ukončení přehrávání.

Přívodní kabel ramene využívá materiál PC-Triple C od společnosti SAEC.
Pro vedení uvnitř raménka je použit přívodní vodič, který využívá vodič PC-Triple C vyrobený společností SAEC. Tento vodič s vynikající vodivostí přenáší i slabé signály z analogových desek.
Součástí standardní MM přenosky je Ortofon 2M RED.
Vložky Ortofon 2M RED MM dodávané s tímto modelem mají zavedenou pověst. Vzhledem k tomu, že je již nainstalována a zarovnána s hlavovým pláštěm, lze si nahrávky vychutnat brzy po vyjmutí gramofonu a jeho nastavení.

Symetrické výstupní konektory XLR jsou optimální pro vyvážený přenos MC.
Kromě běžných konektorů RCA jsou pro analogový výstup k dispozici také konektory XLR. K propojení s PE-505 nebo jiným externím gramofonovým ekvalizérem, který podporuje symetrický vstup XLR.

Atraktivní design kontrastuje kombinace perleťově černé a klavírní černé se stříbrnými částmi.
Základním motivem tohoto designu je kontrast mezi černou a stříbrnou barvou. MDF deska použitá ve skříni má povrchovou úpravu v barvě klavírní černě s krásným leskem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Manuální gramofony
Ocenění: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení