AVM OVATION CS 8.3 Black Edition

AVM_logo_140

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny
389 990 Kč / ks 322 305,79 Kč bez DPH
AVM OVATION CS 8.3 Black Edition
AVM CS 8 3 BE Black Edition Front 1
Doprava zdarma

EVOLUTION CS 8.3 Black Edition - kompaktní streamovací CD přijímač s výkonem 2 x 500 W

S použitím těch nejpečlivěji vybraných komponent byla vytvořena speciální edice OVATION CS 8.3 All-In-One, která překonává nejvyšší nároky na zvuk. OVATION CS 8.3 Black Edition je vybaven speciální třídou elektronek, vyhrazenou pro tento model, a povyšuje lampový stupeň Ovation vlajkové lodi All-In-One CS na ještě vyšší úroveň.

Vizuálně se vysoce výkonná verze CS 8.3 také jasně odlišuje od běžné verze. Všechny části skříně a ovládací prvky jsou kompletně v nočním černém provedení. Nápis Black Edition na horním krytu hrdě označuje tuto velmi speciální verzi modelu CS 8.3.

 

AVM-CS-8.3_lifestyle_1

 

Vysoce výkonný motor X-STREAM Engine® je navržen tak, aby si poradil prakticky se všemi přijímanými digitálními signály. Ručně vybrané D/A převodníky v této edici jsou dokonale připraveny pro naprosto autentický převod digitálních signálů.

Po digitálně/analogové (DA) konverzi jsou všechny digitální hudební signály převedeny do lampového linkového stupně navrženého společností AVM. V edici Black Edition je tento lampový stupeň vybaven elektronkami upravenými pro tuto edici a tyto precizně vybrané elektronky jsou označeny štítkem Black Edition. Speciální zesilovací obvod vychází z dlouholetých zkušeností AVM. Tento obvod, navržený a zdokonalený v průběhu několika generací výrobků, je mimořádně věrný zvuku a umožňuje nefalšovaný hudební požitek, protože elektronky, které byly vyrobeny speciálně pro AVM, jsou provozovány šetrně, a umožňují tak desítky let nerušeného provozu. Životnost elektronek se odhaduje na více než 20 000 hodin.

CS 8.3 zaujme hudebním kouzlem plně vyvážených zdvojených čtyřnásobných DA převodníků. D/A převodníky jsou napájeny dvojitě regulovaným odděleným napájením, které je v Black Edition rovněž vysoce zdokonalené. Tyto obvody jsou rovněž odděleny od kanálů na vlastních deskách plošných spojů a umožňují tak naprosto dokonalé oddělení kanálů.

Toto dodatečné úsilí výrazně zlepšuje odstup signálu od šumu ve srovnání s již tak vynikajícím standardním provedením CS 8.3. Kromě toho mohou tyto převodníky zpracovávat také signály DSD128 (5,6 MHz). Vzorkovací elektronika umožňuje nastavit vzorkovací frekvenci na vstupech SPDIF (44,1-192 kHz) a umožňuje volbu mezi dvěma charakteristikami filtru (hladký / strmý). Při tomto procesu se kompletně regenerují hodiny digitálních signálů a díky tomuto úsilí je účinně a prakticky zcela eliminován jitter. Kromě toho umí CS 8.3 také snižovat vzorkovací frekvenci; tato funkce je důležitá pro seznamy skladeb s různými vzorkovacími frekvencemi a formáty z různých zdrojů. Vstup USB je založen na technologii XMOS, je galvanicky oddělen a vždy pracuje asynchronně.

Jednotlivé části CS 8.3 jsou nejen elektricky odděleny, ale na deskách plošných spojů i prostorově, aby se nemohly vzájemně ovlivňovat. Toto oddělení je podpořeno také pevnou přepážkou, která se táhne napříč celou jednotkou. Kromě elektrického a mechanického rušení, tato neprostupná zeď účinně stíní napájecí zdroje od zbytku jednotky. Odděleny jsou také uzemnění analogových a digitálních částí obvodů.

Pevný a dokonale zpracovaný černý hliníkový kryt je kompletně vyroben v městě Baden-Baden a je sestaven bez viditelných šroubových spojů.

Mechaniku Pure CD dodává exkluzivně pro AVM renomovaný výrobce TEAC. Na celém světě jsou tyto jedinečné mechaniky dodávány pouze společnosti AVM. Zvláštností této mechaniky, která je založena na monofokálním laseru, je přehrávání CD disků podle takzvaného standardu Red-book s výstupem signálu ve formě signálu SPDIF do následujících stupňů D/A převodníku. Zvuková výhoda této mechaniky je tedy exkluzivní pro AVM. Mechanika v modelu CS 8.3 je navíc silně zvukově izolována silnými akustickými plstěnými rohožemi.

Model CS 8.3 je kompletně softwarově aktualizovatelný. Kromě toho lze snadno vyměnit důležité části digitálních obvodů, kompletní deska D/A převodníku a vstupní deska XMOS jsou vyměnitelné, a CS 8.3 je tak možné upgradovat i hardwarově.

Hlavní rysy:
Streamovací CD přijímač s výkonem 2 x 500 W
X-STREAM Engine® pro streamování HiRes včetně DSD, ovládání přes RC X APP
USB A pro externí pevné disky (NTFS a FAT)
1 XLR linkový vstup, přepínatelný jako Hometheatre Thruput
Bluetooth 4.2
Funkce Multiroom: AVM RoomConneXion®
Sluchátkový výstup 6,3 mm na předním panelu s vyhrazeným sluchátkovým zesilovačem třídy A
CD mechanika s funkcí Slot-in
Převod digitálního signálu s volbou Double-Quad DAC pro max. 384/32 PCM a/nebo DSD 128 (referenční převodník ESS SABRE 9018)
Tónová regulace a parametrická hlasitost s funkcí bypass (ovladatelná také přes RC X APP)
Četné funkce menu (nastavitelná vstupní citlivost, individuální pojmenování vstupů a další)
Minimální spotřeba energie v pohotovostním režimu a automatické vypnutí (APD)
Kompaktní rozměry: 430 x 130 x 380 mm
Ručně broušený hliníkový černý panel s logem Black Edition na horním krytu a všechny ovládací prvky v černé barvě
Formáty streamování: MP3, WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/24 přes LAN), WAV (192/24 přes LAN), AIFF (192/24 přes LAN), ALAC (96/24 přes LAN).
Server kompatibilní s UPnP 1.1, UPnP-AV a DLNA
Webové rádio: Internetový rozhlas: Airable Internet Radio Service, Databáze internetových rozhlasových stanic
Streamovací služby: Spotify Connect, AirPlay, Qobuz, TIDAL Connect, HighResAudio, ROON ready, Webradio
2 variabilní analogové výstupy (symetrický a nesymetrický)
Digitální vstupy: 1 x USB (asynchronně galvanicky oddělený, DSD128/384 kHz), 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x S/PDIF optický, 1 x AES/EBU)
2 digitální výstupy (S/PDIF koaxiální a S/PDIF optický)
Převzorkování nastavitelné od 44,1 kHz/16bit do 192 kHz/24bit
2 přepínatelné digitální filtry (hladký / ostrý)
Nízkorozptylové napájecí zdroje, oddělené pro mechaniku CD a zvukovou elektroniku
Velký, modře podsvícený grafický displej, stmívatelný

AVM-CS-8.3_Black-Edition_Back_Connections_2

 

AVM-CS-8.3_Black-Edition_Back_Connections_1

 

AVM-CS-8.3_Black-Edition_Back_Connections_3

 

AVM-CS-8.3_Black-Edition_Back_Detail_1

 

Skvělá ocenění v odborných kruzích

AVM-AS-2-3-Highlight-Testsiegel-Lite ECI-80D_HIFI_AWARDS_5_sterren

AVM výroba

Již více než 35 let se německá společnost AVM zabývá vývojem a výrobou elektronických přístrojů, které poskytují tu nejlepší možnou kvalitu reprodukce. Věří, že jakýkoli druh hudby, ať už se jedná o klasickou, jazzovou nebo populární hudbu, byl zkomponován tak, aby posluchači přinášel radost a emoce. A technické vybavení má za úkol přenést tyto emoce do obývacího pokoje.

Ve skutečnosti to není tak jednoduché, jak se zdá. Každá elektronická i mechanická součástka zanechává na reprodukovaném hudebním signálu svůj individuální "otisk". Při návrhu HiFi přístrojů se konstruktéři snaží, aby tyto "otisky" byly co nejméně slyšet a zároveň aby vše ostatní bylo co nejmuzikálnější.

Konstruktéři společnosti AVM dávají přednost zapojením s co nejkratší signálovou cestou, kde má každá součástka svůj jasně definovaný úkol a zjistili také, že často nejjednodušší koncepce obvodů funguje nejlépe. Součástka, která v zapojení není, nemůže hudbu ovlivnit, neprodražuje výrobek a nikdy se nemůže pokazit. Protože HiFi komponenty nejsou jen technickou záležitostí, ale především součástí domácnosti milovníků hudby, klade společnost AVM velký důraz na dokonalý vzhled svých výrobků.

Všechny přístroje konstruuje tak, aby se snadno používaly a usilovně pracuje na tom, aby svým zákazníkům nabídly co nejlepší poměr ceny a kvality.
Aby mohli tuto filozofii co nejlépe realizovat, vyrábí všechny přístroje ve vlastní továrně v jižním Německu a zároveň mají veškerou konstrukci a vývoj ve svých rukou. Jen několik součástí (jako jsou desky plošných spojů, čelní panely, transformátory), které sami nevyrábějí, odebírají od spolehlivých dodavatelů z blízkého okolí, s nimiž již léta spolupracují. Tím je zajištěna stálá vysoká kvalita všech výrobků a v případě potřeby i rychlý servis pro zákazníky.

avm-predstaveni

Podobné produkty

Marantz NR1200
Možnost poslechu
od 17 490 Kč
21 990 Kč (až –20 %)
691/VYS
Cambridge Audio AXR100
Doprava zdarma
14 990 Kč
16 990 Kč (–11 %)
2054