Dali Oberon 1

dali_logo_s

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
11 390 Kč –21 % 8 990 Kč / pár 7 429,75 Kč bez DPH
Dali Oberon 1
Dali Oberon 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma 11 390 Kč –21 %

Řada reproduktorů Oberon od dánských DALI byla koncipována tak, aby přinesla vynikající stereofonní a prostorové zážitky do pokojů všech velikostí, a dělá to tak, že vkládá klíčové prvky vyvinuté pro modely Dali Epicon.

DALI OBERON 1 je ultrakompaktní regálový reproduktor. Velikost skříně umožňuje optimální rovnováhu mezi vnitřním objemem pro výkon basů a kompaktním vzhledem pro snadnou integraci - hodí se do menších místností, diskrétních audio sestav nebo k montáži na zeď. Je vybaven stejným nadrozměrným 29mm ultralehkým měkkým kopulovitým výškovým reproduktorem jako jeho sourozenci stojanové reprosoustavy a 5,25" wooferem na bázi dřevovlákna SMC, který se stará o nižší středy a basy. OBERON 1 vychází z nejinovativnějších nápadů, tradic a vynálezů společnosti DALI - spojených v elegantním kompaktním designu.

SNADNÉ UMÍSTĚNÍ
Materiály reproduktorů, konstrukce crossoveru a geometrie použité v řadě OBERON byly vybrány tak, aby bylo dosaženo širokého rozptylu. To zajišťuje dobře integrovaný zvuk i při poslechu pod značným úhlem mimo osu. Další výhodou je výrazně snížené harmonické zkreslení a difrakce způsobující frekvenční zkreslení.

MODERNÍ DESIGN
Zaoblené hrany a rustikální tkanina těchto nových čelních mřížek DALI dodávají řadě OBERON lehčí a modernější vizuální vzhled. Tento vzhled umocňuje elegantně tvarovaná hliníková základna namontovaná na dvou stojanových modelech.

DŘEVOVLÁKNITÝ KUŽEL
Hlubokotónový reproduktor OBERON je vybaven dřevovláknitou membránou se směsí jemnozrnné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která vytváří tuhou, lehkou a dobře se chovající strukturu. V kombinaci s nízkoztrátovým surroundem a pavoučím zavěšením reprodukuje tento kužel mikrodetaily v signálu - nefiltrovaně a s vysokou přesností.

PATENTOVANÝ SMC
Železný pólový díl magnetu wooferu OBERON je korunován patentovaným diskem SMC - minimalizuje negativní účinky železa. Použití disku SMC výrazně snižuje mechanické zkreslení, což snižuje zkreslení třetího řádu. To umožňuje delší požitek z poslechu, uvolněné střední pásmo a na svou cenovou třídu překvapivé množství detailů.

Výškový reproduktor
29mm ultralehký měkký výškový reproduktor použitý v OBERON 1 je vyroben společností DALI a byl vyvinut speciálně pro řadu OBERON - kombinuje osvědčené technologie z našich stávajících řad DALI s novými funkcemi.

Velká velikost membrány umožňuje výškovému reproduktoru generovat vyšší akustický tlak s menší exkurzí, čímž se pohyb kmitací cívky udržuje na přesném minimu.

Membrána o průměru 29 mm je konstruována na základě ultralehké tkaniny s vlnovou vazbou a je navíc optimalizována pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím je zajištěno optimální předání ze středobasového wooferu do tweeteru, čímž vzniká vyvážený, nevynucený a velmi soudržný horní středobas. V porovnání s většinou měkkých kopulovitých výškových reproduktorů na trhu má materiál kopulí DALI méně než poloviční hmotnost (0,060 mg/mm2).


Dali_Oberon_1_L1_web1

Specifikace:

Frekvenční rozsah (+/- 3 dB): 51 - 26.000 Hz
Citlivost (2,83 V/1 m): 86,0 dB
Nominální impedance: 6 Ohm
Maximální akustický tlak: 106 dB
Doporučený výkon zesilovače: 25 - 100 W
Dělící frekvence: 2.800 Hz
Typ: 2-pásmový
Vysokotónový měnič: 1x 29 mm měkká kopule
Nízkotónový měnič: 135 mm
Typ kontrukce: zadní bassreflex
Frekvence ladění bassreflexu: 50,0 Hz
Vstupy připojení: single-wiring
Doporučená vzdálenost od zadní stěny k zadní straně reproduktoru: 1 - 50 cm
Hmotnost: 4,2 kg / kus
Rozměry (š x v x h): 162 x 274 x 234 mm
Barevné provedení: black, white, dark walnut, light oak

Podobné produkty