Q Acoustics Concept 300

qacoustics-logo-s

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
69 990 Kč / pár 57 842,98 Kč bez DPH
Q Acoustics Concept 300
Q Acoustics Concept 300
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Q Acoustics Concept 300 je jednoduchý, ale velmi ambiciózní. Těží z obrovského úspěchu svého předchůdce Concept 500, na rozdíl od kterého ovšem nemusí jenom stát na podlaze, ale dá se namontovat na stojan, je cenově dostupnější, a přitom vypadá skvěle.

Speciální výztuhy P2P (point to point) dokazují, že konstrukce reproduktoru je promyšlená do posledního detailu. Q Acoustics umí měřit vlastnosti ozvučnice na mikroskopické úrovni a díky tomu dokáže určit, kde přesně je její konstrukci potřeba podepřít.
P2P vyztužení se využívá v přesně určených bodech, takže nehrozí, že by nežádoucím způsobem ovlivnilo akustické parametry další prvků konstrukce reproduktoru. Výsledkem důkladných, dlouhodobých analýz je v tomto případě opravdu jednoduché a účinné řešení.

Jakmile se v Q Acoustics vypořádali s vibracemi, které vyvolávají nízké frekvence, zaměřili se na problémy s vyššími frekvencemi a jejich řešení pomocí technologie Dual Gelcore.
Ozvučnice reproduktoru Concept 300 má tři vrstvy vzájemně oddělené nepřilnavým tlumicím gelem. Veškeré bludné vysokofrekvenční vibrace se přemění na teplo, které gel pohltí.

Q Acoustics použila osvědčenou a oceňovanou technologii měničů z podlahového reproduktoru Concept 500 a zvýšila její výkon tak, aby optimálně vyhovoval požadavkům menší ozvučnice reproduktoru Concept 300.
Středový měnič tvoří 165mm papírová membrána, která díky gumovému závěsu skoro úplně eliminuje rezonance. Je umístěná před velkou, 35mm sklovláknitou kmitací cívkou a silným feritovým magnetem. Výsledkem je razantní podání středových a basových frekvencí, které neztrácejí na plastičnosti a výrazu.
Nahoře je pak 28mm tweeter vyrobený z ultrajemných svazků upravených mikrovláken oddělených od ozvučnice těsněním. Díky tomu se mezi středovým a výškovým měničem nepřenášejí nežádoucí vibrace a obě komponenty se dají spojit do jednoho konstrukčního celku. Usnadňuje to i integraci s větším měničem.

Specifikace:
2-pásmová regálová reprosoustava s gelovým uložením ozvučnice a bassreflexem
Středobasový měnič: 165 mm
Výškový měnič: 28 mm
Impedance: 6 ohm
Doporučený výkon zesilovače: 25 - 200 W
Frekvenční rozsah: 55 - 30.000 Hz
Citlivost: 84,0 dB
Terminály: bi-wiring
Hmotnost: 16,6 kg
Rozměry (š x v x h): 220 x 355 x 400 mm
Barevné provedení: Piano black / deep rosewood veneer, piano white / pale oak veneer

Kategorie: Regálové reprosoustavy
? Série: Q Acoustics Concept 300

Podobné produkty