Dynaudio Emit 50

dynaudio-logo-s

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
51 990 Kč –3 % 49 990 Kč / pár 41 314,05 Kč bez DPH
Dynaudio Emit 50
Dynaudio Emit 50
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma 51 990 Kč –3 %

Zjistěte, jak dobře může vaše hudební sbírka znít.
Emit je vaše cesta ke skutečnému dánskému top hi-fi. Vychutnejte si hudbu a filmy způsobem, o kterém jste si nikdy nemysleli, že je za danou cenu možné.

Technologie audiofilní třídy a celkové vyladění dodávají hi-fi zvuk, který naplní celou místnost. To vše v cenové úrovni, která je přístupná i těm, kteří dělají svůj první krok k high-end zvuku.

Emit 50 dosahuje úrovně výkonu a vytříbenosti, za které byste jinde mohli dát i dvojnásobek ceny. Ale proč byste to dělali? Jeho 18 cm basové měniče, 15 cm středopásmový měnič a 28 mm výškový měnič Cerotar s měkkou kalotou jsou předurčeny k tomu, aby vytvářely nejčistší možný zvukový zážitek.

Vysoce výkonné basové měniče
Vezměte to hezky od podlahy: basáky v Emit 50 jdou fakt dost hluboko. Dvě 18 cm jednotky (stejný typ, jaký je použitý v Emit 20) používají technologie odvozené z high-end řad Dynaudio Evoke, Contour i a Confidence. Dodávají ohromující zvuk v nízkých frekvencích, který je zásadně lepší než u předchozí řady Emit. V podstatě jde o ekvivalent použití jednoho masivního 36 cm měniče, ale naše řešení umožňuje zachovat rozměry skříně tak, aby se stále vešla do vašeho obýváku.
Membrány jsou vyrobené včetně středového vrchlíku z jednoho kusu materiálu MSP (Magnesium Silicate Polymer), vyvinutého společností Dynaudio. Výroba membrán z jednoho kusu materiálu poskytuje oproti lepení z více kusů lepší spojení s cívkou, která membránou zezadu pohybuje. Znamená to také vyšší kontrolu nad pohybem membrány: méně nechtěného zkreslení a rezonancí a více jemných detailů i v těch nejhlubších tónech.
Na rozdíl od dalším modelů řady Emit používají basové měniče v Emit 50 měděné cívky. Je to proto, že nemusí být tak pohotové ve středním pásmu, jako např. u modelu Emit 20. Pro větší údernost jsme tedy použili těžší měď. Systém dvojitých magnetů optimalizuje směrování energie přímo do cívky.

Samostatný měnič pro střední pásmo
Středopásmový měnič je jiná káva. Typ, použitý exklusivně v Emit 50, je odvozený od verze použité v řadě Evoke, inspirované pro změnu řadou Contour. Má výkonný keramický magnet, krátkou verzi hliníkové cívky o průměru 38 mm (speciálně optimalizované pro středové pásmo) a lehký závěs. Je navržený pro co nejvyšší rychlost a přesnost: přesně to, co potřebujete pro reprodukci nuancí ve vokálech, smyčcích symfonického orchestru nebo dechových nástrojů.

Sladké výšky
Výškový měnič Cerotar v Emit 50 je shodný s tím, který najdete v řadě Evoke. Jde o původní konstrukci, která používá klíčové technologie vyvinuté pro oceňované modely Special Forty, Confidence a také profesionální studiové referenční monitory Core. Naši vývojáři jsou na ni oprávněně hrdí.
Lakovaná 28 mm textilní kalota výškového měniče Cerotar si zakládá na jiné inovaci Dynaudio: Hexis. Geniální vnitřní vrchlík s ďolíčky je umístěný velmi blízko za kalotou tak, aby zamezoval odrazu nechtěných rezonancí do zadní strany hrajícího povrchu. Frekvenční rozsah je díky němu vyrovnaný pro čistší a sladší výšky - a více detailů v hudbě, kterou milujete.
Výškový měnič je poháněný výkonným keramickým magnetem Ferrite+ z uhličitanu strontnatého, který dává více citlivosti. Ta se ve vašich uších projeví jako více autentické podání zvuku - slyšíte to, co máte slyšet, ani více, ani méně. A protože je projev tak přirozený, dochází také k redukci únavy - můžete tedy poslouchat déle.

Chytrá konstrukce výhybky
Výhybky v Emit 50 mají hybridní konstrukci. Najdete zde pro Dynaudio tradiční zapojení prvního řádu pro výškový měnič, zapojení druhého řádu pro středopásmový měnič a topologii čtvrtého řádu pro basové měniče. Určitě jsme mohli navrhnout jedno zapojení pro všechny měniče, ale znamenalo by to kompromisy v podání zvuku, které naši vývojáři nedělají.

Specifikace:
3-pásmová sloupová reprosoustava (zadní bassreflex)
Výkon: 240 W
Středový měnič: 150 mm MSP reproduktor s litým hliníkovým košem
Basový měnič: 2x 180 mm MSP reproduktor s litým hliníkovým košem
Výškový měnič: 1 x Cerotar, 28 mm kalota
Impedance: 4 ohmy
Terminály: single-wiring
Frekvenční odezva: 33 Hz - 25 kHz (-6dB 28 Hz - 35 kHz)
Citlivost: 86 dB
Rozměry (š x v x h): 205 x 1140 x 312 mm / 302 x 1187 x 376 mm (s nožičkami / mřížkou)
Hmotnost: 26,0 kg
Barevné provedení: bílá, černá, ořech

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
? Série: Dynaudio Emit

Podobné produkty

Focal Chora 826
Oceněno
Doprava zdarma
od 27 490 Kč
34 990 Kč (až –21 %)
954/3
focal aria 926 k2 hifisound.cz
Doprava zdarma
71 990 Kč
89 990 Kč (–20 %)
3310