Electrocompaniet ECI 6 MKII

Electrocompaniet_logo_s

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
139 990 Kč / ks 115 694,21 Kč bez DPH
Electrocompaniet ECI 6 MKII
electrocompaniet eci6 mkII hifisound f
Oceněno
Doprava zdarma

ELECTROCOMPANIET - THE CLASSIC LINE - HIGH-END PRODUCTS COLLECTION

ec_design-classic-ec_hifisound.cz ec_identity-classic-ec_hifisound ec_philosophy-classic-ec_hifisound

 

DESIGN

Řada Electrocompaniet Classic Line se vyznačuje nadčasovou a přitom osobitou estetikou. Její design je jednoduchý, čistý a decentní, přičemž si zachovává naprosto moderní styl. Design řady Classic Line zaručuje, že se bude stejně dobře vyjímat v moderním newyorském bytě jako na anglickém zámku a samozřejmě i v čemkoli mezi tím.

 

IDENTITA

Již více než 40 let je značka Electrocompaniet synonymem pro vynikající zvukovou produkci. Má záviděníhodnou mezinárodní pověst a sklízí chválu v recenzích, kde všechny výrobky opakovaně zlepšují konkurenceschopnost. Uznání a úspěch si Electrocompaniet právem vydobyl proti tržně dražším "prestižním" výrobkům a bude si je vydobývat i nadále...

 

FILOSOFIE

Když společnost Electrocompaniet v 70. letech minulého století vstoupila na scénu, odstartovala revoluci díky jedinečné a průkopnické tranzistorové technologii. Poprvé v historii byla společnost schopna nabídnout náročné veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší zesilovače. Stále vášnivě věří v hudbu a stále vyvíjejí nové technologie.

 

electrocompaniet_eci6_web1

Electrocompaniet ECI 6 MKII, integrovaný zesilovač

Nový ECI 6 MKII je moderní výkonný zesilovač se 4 analogovými vstupy. Oproti svému předchůdci je vybaven ještě lepším napájecím zdrojem a zdokonaleným modulem předzesilovače. Pracuje v symetrickém zapojení ve třídě AB a umí do osmiohmové zátěže dodávat trvale výstupní výkon 2 x 125 W. Majitelé reproduktorových soustav s kritičtější hodnotou minimální impedance uvítají, že stabilní je dokonce se zátěží 0,5 Ω (zvládá proudové špičky větší než 100 A). Obvody předzesilovače pracují ve třídě A, s nulovou zpětnou vazbou. Vstupy přepínají relé japonské firmy Omron.

eci6dxmk2-construction_hifisound

VYLEPŠENÍ

VYVÁŽENOSTI ZVUKU

Vstupní stupeň je sestaven z diskrétních obvodů pracujících ve třídě A s nulovou zpětnou vazbou. Výstupní stupeň pracuje s mírným množstvím záporné zpětné vazby, pečlivě vyvážené mezi dobrým rozšířením a kontrolou basů, detailním otevřeným středním pásmem a teplým detailním horním pásmem.

 

eci6-mk2-connection_1

VYLEPŠENÁ

KONEKTIVITA

Analogové zdroje lze připojit k jednomu symetrickému (XLR) vstupu a třem jednosměrným (RCA) stereofonním vstupům. Díky dvěma výstupům předzesilovače, jednomu symetrickému a jednomu jednostrannému, je ECI6-MKII připraven na budoucí rozšíření.

 

 

Specifikace:
Výkon: 2 x 370 W (2 Ω), 2 x 200 W (4 Ω), 2 x 125 W (8 Ω)
Vstupy analogové: 3x nesymetrický RCA, 1x symetrický XLR
Frekvenční odezva 1 - 150 kHz
Separace kanálů > 120 dB
Zkreslení THD ( 20 - 20 kHz) < 0,004 %
Maximální špičkový proud > 100 A
Rozměry (š x v x h): 470 x 128 x 430 mm
Hmotnost: 20,5 kg


EC_Made_in_Norway_hifisound.cz

Představení Classic Line Electrocompaniet

Electrocompaniet_logo

Norská společnost, kterou v roce 1973 založili Per Abrahamsen a Svein Erik Børja, působila vždy především v oblasti konstrukce zesilovačů, kde způsobila senzaci, když jako první dokázala důsledně implementovat do komponentu teorii finského profesora elektroniky Mattiho Otaly o dynamickém chování zesilovačů.
Zesilovače jsou doposud v provozu v Abbey Road Studios a mimo jiné Michael Jackson a jeho tým byli "zažraní" do charakteristického zvuku Electrocompaniet (EC).

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.

EC_products_banne_hifisound

Podobné produkty

Rotel A14 MKII
Doprava zdarma
34 990 Kč
37 990 Kč (–7 %)
2221/1
NAD C 338
Doprava zdarma
19 590 Kč
22 490 Kč (–12 %)
1414