Audiolab 9000A

Audiolab Logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
56 490 Kč / ks 46 685,95 Kč bez DPH
Audiolab 9000A
Audiolab 9000A B1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Řada audiolab 9000, která se představila na začátku roku 2022, je příkladem pověsti společnosti audiolab, která poskytuje špičkové zesilovače a CD přehrávače.

Jako vždy je zesilovač, v tomto případě 9000A, středem pozornosti audiolabu, neboť je tepajícím srdcem každého vysoce výkonného audio systému. Je výkonnější, schopnější a vybavenější než kterýkoli z předchozích modelů. Jde o dosud nejpokročilejší integrovaný zesilovač audiolab. Všestrannost je klíčem k atraktivitě integrovaných zesilovačů audiolab a model 9000A uspokojí audiofily všech vyznání. Nabitý digitálním a analogovým připojením, bezdrátovým spojením s přenosnými zařízeními, zcela novým gramofonovým stupněm pro přehrávání vinylů a obvyklou, ve své třídě absolutně špičkovým zesílením pro reproduktory i sluchátka.

Digitální tvář

Model 9000A odpovídá požadavkům moderních hi-fi nadšenců a je vybaven plnobarevným IPS LCD displejem, který poskytuje jasné a informativní informace o přehrávání, zdroji a souboru. Nemluvě o řadě možností v nabídce pro optimální výkon a uživatelsky definovaná nastavení. K dispozici jsou různé možnosti zobrazení, které zahrnují také dvě možnosti VU metru, díky nimž může být model 9000A vizuálně informativní nebo v případě nastavení “display off” diskrétním středobodem každého audiosystému.

Audiolab-9000A-web1Audiolab-9000A-web2

Audiolab-9000A-web0
audiolab_9000A-Artistic-Silver

 

Flexibilní a schopný

Audiolab 9000A se odlišuje od konkurentů ve své kategorii tím, že kombinuje digitální schopnosti s analogovým rodokmenem. Špičková úroveň D/A převodu, jak by se od audiolabu dalo vždy očekávat, umožňuje připojit řadu digitálních zdrojů (přes čtyři digitální vstupy) přímo k tomuto výkonnému integrovanému zesilovači. Na základě více než 40 let trvajícího výzkumu v oblasti konstrukce zesilovačů, nemluvě o nedávné historii audio řešení oceněných mnoha cenami, však model 9000A umožňuje také integraci analogových zařízení (prostřednictvím tří vstupů AUX, symetrického XLR a speciálního gramofonového vstupu).

Model 9000A je dílem hlavního konstruktéra Jana Ertnera. Jan Ertner, který je známý množstvím špičkových a oceňovaných modelů audioelektroniky, posunul model 9000A na nejvyšší úroveň výkonu tím, že vyvinul a přepracoval principy, na nichž byly vytvořeny modely 8300A a mimořádně úspěšný 6000A, aby poskytl nejvýjimečnější výkon, jaký byl kdy v integrovaném zesilovači Audiolab k vidění.

Vlajková loď D/A převodníků
Model 9000A je vybaven nejnovějším vlajkovým 32bitovým D/A převodníkem ESS 9038PRO. Díky použití kritiky uznávané patentované architektury HyperStream® II a Time Domain Jitter Eliminator poskytuje ES9038PRO bezprecedentní úroveň kvality, která uspokojí potřeby nejnáročnějších audio aplikací - hodí se pro zesilovač kalibru 9000A.

Audiolab_dig_vstupy

Léta zkušeností a nespočet modelů vybavených technologií ESS znamenají, že společnost audiolab je více než dobře obeznámena s maximálním využitím této technicky vynikající, ale náročné technologie D/A převodníku. Velká pozornost byla věnována vývoji systému, který umožňuje elektronice audiolab a technologii ESS DAC nabídnout nejlepší audiofilský zážitek.

Čtyři digitální vstupy S/PDIF zesilovače - dva koaxiální a dva optické - zpracovávají data PCM ve vysokém rozlišení až do 24 bitů/192 kHz a využívají řadu uživatelsky nastavitelných digitálních filtrů, které umožňují uživateli optimalizovat odezvu podle zdrojového souboru a šířky pásma partnerského zařízení.

Zvuk PCM je podporován až do 32 bitů/768 kHz a DSD až do 22,5 MHz (DSD512). Jsou podporovány všechny významné formáty zvuku ve vysokém rozlišení a bezztrátové formáty, včetně FLAC, ALAC, AIFF a WAV, stejně jako komprimované starší formáty.

Diskrétní výkonový stupeň zesilovače třídy AB modelu 9000A poskytuje výkon 100 W na kanál do 8 ohmů (160 W na kanál do 4 ohmů). Na rozdíl od předimenzovaných konkurenčních modelů se díky skutečným 100 W na kanál může 9000A měřit s těmi nejlepšími ve své třídě. 

Klíčem k výkonu audiolabu je světoznámá topologie CFB (Complementary Feedback), která zajišťuje vynikající linearitu a vynikající tepelnou stabilitu, protože klidový proud je udržován nezávisle na teplotě výstupních tranzistorů. Zcela nový a na zakázku specifikovaný toroidní transformátor s výkonem 320VA, následovaný kapacitou rezervoáru 4 x 15 000uF (celkem 60 000uF), pomáhá zesilovači udržet pevnou kontrolu nad hudbou a zároveň umožňuje vynikající dynamický rozsah i u těch najnáročnějších reprosoustav.

Ve snaze zachovat konzistentní čistotu signálu, kdy linkové vstupní signály procházejí do přesného analogového stupně hlasitosti, je sekce předzesilovače co nejjednodušší. Stejně jako u všech návrhů Jana Ertnera je i tento obvod uměleckým dílem nejen v oblasti uspořádání a architektury. Samotná konstrukce chrání citlivou sekci předzesilovače před rušivým šumem a zabarvením - což je klíčový kámen filozofie firmy audiolab.

audiolab_9000A-web

 
Specifikace:
Výkon (trvalý): 2 x 100 W do 8 ohmů (2 x 160 W do 4 ohmů)
Frekvenční rozsah: 20 - 20.000 Hz (+/- 0,3 dB)
Celkové harmonické zkreslení: 0,002%
Odstup signál/šum: 110 dB
DA převodník: ES9038Pro 32-bit DAC
Displej 4,3" (80 x 48 mm) IPS LCD s plným zobrazením
Vestavěný certifikovaný dekodér MQA Full (PC USB, koaxiální/optický vstup)
Podpora Bluetooth 5.1 (aptX/aptX HD/AAC/LDAC)
Vyhrazený vysoce výkonný gramofonový předzesilovač MM s nízkou úrovní šumu
Vyhrazený sluchátkový zesilovač s proudovou zpětnou vazbou
Rozměry (š x v x h): 444 x 89 x 342 mm
Hmotnost: 9,4 kg

Podobné produkty