Electrocompaniet EMC 1 MKV

Electrocompaniet_logo_s

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
149 990 Kč / ks 123 958,68 Kč bez DPH
Electrocompaniet EMC 1 MKV
electrocompaniet emc1mkv cd player hifisound.cz 2
Doprava zdarma

ELECTROCOMPANIET - THE CLASSIC LINE - HIGH-END PRODUCTS COLLECTION

ec_design-classic-ec_hifisound.cz ec_identity-classic-ec_hifisound ec_philosophy-classic-ec_hifisound
DESIGN IDENTITA FILOSOFIE

 

Řada Electrocompaniet Classic Line se vyznačuje nadčasovou a přitom osobitou estetikou. Její design je jednoduchý, čistý a decentní, přičemž si zachovává naprosto moderní styl. Design řady Classic Line zaručuje, že se bude stejně dobře vyjímat v moderním newyorském bytě jako na anglickém zámku a samozřejmě i v čemkoli mezi tím.

 

Již více než 40 let je značka Electrocompaniet synonymem pro vynikající zvukovou produkci. Má záviděníhodnou mezinárodní pověst a sklízí chválu v recenzích, kde všechny výrobky opakovaně zlepšují konkurenceschopnost. Uznání a úspěch si Electrocompaniet právem vydobyl proti tržně dražším "prestižním" výrobkům a bude si je vydobývat i nadále...

 

Když společnost Electrocompaniet v 70. letech minulého století vstoupila na scénu, odstartovala revoluci díky jedinečné a průkopnické tranzistorové technologii. Poprvé v historii byla společnost schopna nabídnout náročné veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší zesilovače. Stále vášnivě věří v hudbu a stále vyvíjejí nové technologie.

 

electrocompaniet_emc1mkv-cd-player_hifisound.cz_web

Electrocompaniet EMC 1 MKV, referenční CD přehrávač

Od roku 1998 vyrábí Electrocompaniet jeden z nejlépe hrajících CD přehrávačů na trhu. Nový model EMC 1 MKV staví na tomto odkazu a je opět vylepšen, používá novou diskovou mechaniku. Přichází také s aktualizovaným obvodovým řešením elektroniky, což se odráží na lepší kvalitě reprodukce, a s novou, tužší mechanickou konstrukcí a zcela novým šasi a aktualizovaným designem, který vzhledově zapadá do nové řady MKII ostatních přístrojů této značky.

Není třeba připomínat, že zapojení všech obvodů přehrávače je plně symetrické. Přístroj používá unikátní mechanický filtr vlastní konstrukce, který tlumí jak akustické, tak mechanické vibrace, čímž brání, aby laserový snímač přijímal jakékoliv nežádoucí signály. Výstup CD přehrávače je fixní.

electrocompaniet_emc1mkv-cd-player

TECHNOLOGIE
HORNÍ VKLÁDÁNÍ DISKU

Zabraňuje mechanickému zkreslení laserového snímače.

 

electrocompaniet_emc1mkv-cd-player_bal

VYVÁŽENÝ ZVUK

Plně vyvážený D/A převodník s diskrétními analogovými zvukovými obvody.

 


STÍNĚNÁ KONSTRUKCE
Nekompromisní mechanická konstrukce s pěti různými kryty, které stíní analogové, digitální, transportní, napájecí a řídící obvody.

Testy, ocenění

electrocompaniet_EMC-1-MKV-Test-Hifi-EinsNull electrocompaniet_emc_audioexcellence_hifisound


Specifikace:
Max. výstupní napětí: 4,6 V symetrický výstup / 2,3 V nesymetrický výstup
Úroveň šumu < -130 dB
Kmitočtový rozsah: 20 Hz - 20 kHz (0,05 dB)
Separace kanálů > 110 dB
Zkreslení (THD + šum) <0.003 %
Dynamický rozsah: 120 dB
D/A konverze: 24 bit/192 kHz
Kompatibilní formáty: CD, CD-R, CD-RW
Digitální výstupy: koaxiální SPDIF, optický TOSLINK
Analogové výstupy: 1 x symetrický a 1 x nesymetrický
Rozměry (š x h x v): 470 mm x 422 mm x 118 mm
Hmotnost: 18,0 kg

EC_Made_in_Norway_hifisound.cz

Představení Classic Line Electrocompaniet

Electrocompaniet_logo

Norská společnost, kterou v roce 1973 založili Per Abrahamsen a Svein Erik Børja, působila vždy především v oblasti konstrukce zesilovačů, kde způsobila senzaci, když jako první dokázala důsledně implementovat do komponentu teorii finského profesora elektroniky Mattiho Otaly o dynamickém chování zesilovačů.
Zesilovače jsou doposud v provozu v Abbey Road Studios a mimo jiné Michael Jackson a jeho tým byli "zažraní" do charakteristického zvuku Electrocompaniet (EC).

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.

EC_products_banne_hifisound

Podobné produkty