GoldenEar Bookshelf Reference X

GoldenEar_logo

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
49 990 Kč / pár 41 314,05 Kč bez DPH
GoldenEar Bookshelf Reference X
goldenear reference x hifisound.cz 1
Doprava zdarma

Referenční dvoupásmové regálové reprosoustavy - vlajková loď GoldenEar Technology
Tyto špičkové regálové reprosoustavy byly vyvinuty na základě technologií použitých v nejvyšším modelu GoldenEar Triton REFERENCE. Cílem návrhu bylo vyrobit menší stojanové regálové reproduktory, které by dosahovaly přesné zvukové reprodukce s vysokým rozlišením, s vynikajícím trojrozměrným zobrazením. Ačkoli s ohledem na svou kompaktní velikost nemohou nabídnout tak ohromující basy jako podlahové Tritony, byla jim při návrhu věnována maximální péče a začleněno množství inovačních technologií. 

Reproduktory GoldenEar BRX (Bookshelf Reference X) zaujmou mnohé audiofily, protože mohou nabídnout vysokou věrnost, basovou odezvu a širokou zvukovou scénu, kterou vám dokáží zprostředkovat pouze mnohem větší reprosoustavy. Jsou tak dokonalým důkazem efektivního výzkumu a vývoje GoldenEar a jejich trvalého úsilí vytvořit vynikající cenově dostupný reproduktor, který může konkurovat násobně dražším produktům. 

GoldenEar technologie vykazuje transparentnost a detail v celém zvukovém spektru
BRX jsou navrženy s využitím technologií špičkových reproduktorů Triton GoldenEar. Litinový koš i použitý 6" středobasový / basový reproduktor s polypropylenovou membránou, který je téměř totožný jako u TOP modelu Triton Reference. Má nízkohmotnostní kmitací cívku a patentovanou, speciálně vyvinutou membránu s počítačem optimalizovaným kuželovým designem, zavěšenou na lehkém butylkaučukovém závěsu pro lepší přechodovou odezvu. Důležitá je i nově navržená struktura magnetu Focused Field, která lépe směruje pole magnetu do mezery kmitací cívky. Střední a basové frekvence jsou tak adresné a transparentní s nebývale širokým rozptylem.

 goldenear_BRX_repro

Dvojice plochých, inerciálně symetrických 6,5” planárních infrazvukových zářičů je umístěna po obou stranách ozvučnice a pomáhá nízkým frekvencím získat tak důležitou razanci. BRX díky tomu může nabídnout pevné basy s dynamikou dostupnou jen u mnohem větších reprosoustav. 

Charakteristickým znakem všech reproduktorů GoldenEar Triton je design výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Zvlněný pásek je umístěn v silném magnetickém poli neodymových magnetů a měnič má relativně vysokou charakteristickou citlivost. Pohybující se hmota pásku je minimální, a tak je možné docílit toho, že horní mezní kmitočet je 35 kHz. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. Referenční vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou obsahuje u Bookshelf Reference X o 50 % více materiálu neodymových magnetů ze vzácných zemin než výškové reproduktory HVFR používané u ostatních modelů Triton. Tím je ještě dále zlepšena přechodová odezva a jemné měkké výšky s realistickým leskem, ale beze stop tvrdosti, sykavosti nebo strmosti.

Design
Skříň reproduktorové soustavy GoldenEar BRX má lichoběžníkový půdorys s přední užší základnou a luxusní povrchovou úpravu s ručně leštěným černým klavírním lakem. Originální design je zajímavý především ve spojení s kovovou obloukovou mřížkou přichycenou skrytými magnety která je díky vyklenutí co nejvíce vzdálena od samotných měničů a díky optimalizované perforaci má jen minimální vliv na vysoké kmitočty. 

Dokonalost
Rafinovanost a elegance designu Bookshelf Reference X potěší vyznavače estetiky a puritánské posluchače nadchne jemností a transparentností zvukové scény i celkovým mimořádným zvukovým výkonem. Vysoká citlivost 90 dB přináší významný dynamický rozsah a umožňuje použití reprosoustav s ​​téměř jakýmkoli vysoce kvalitním zesilovačem.

Ocenění v odborných kruzích
goldenear_BRX_testy

"...Když mohou být kompaktní reproduktory tak dobré, začnete přemýšlet, proč malé podlahové reprosoustavy vůbec existují!..."  

      (Mark Craven, Hifi News - review)

 

"...Jsem šokován! Stejně jako všechny GoldenEars, i BRX, jsou-li předmětem hodnocení, přesahují výrazně nad svou kategorií a prezentují vynikající zvuk se vzdušnými výškami, perkusní činely mají vynikající drajf a sustain a kytarové struny jsou plné textury..."

(John Sciacca - Residential System)

GoldenEar_logo

GoldenEar Technology 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil jako poslední počin v roce 2010 značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

Podobné produkty