JBL SA550

JBL_logo-by_Harman_hifisound.cz

Dostupnost Na dotaz
47 990 Kč / ks 39 661,16 Kč bez DPH
JBL SA550
jbl sa550 1
Doprava zdarma

Integrovaný vintage zesilovač s DAC, 2 x 90 W (stříbrný / dřevěné bočnice)

Integrovaný zesilovač 2 x 90 W (8 Ω) ve třídě G, DAC, BT aptX Adaptive

JBL SA550 je designově inspirován klasickým zesilovačem JBL SA600 ze 60. let. Svým retro stylem a bočními panely z ořechové dýhy bude estetickým doplňkem každého interiéru, ale především dokonale ladí s designem ikonických reproduktorů JBL z řady Premium Classic. Vnější vintage dojem však pouze klame, protože uvnitř se skrývají nejnovější pokročilé technologie. Možnosti využití tohoto zesilovače jsou velmi široké díky vestavěnému DAC převodníku a schopnosti bezdrátového streamování přes Bluetooth. Zesilovač SA750 vychází ze zkušeností společnosti JBL jako jedné z nejúspěšnějších audiotechnických společností světové historie. Využívá nejkvalitnější komponenty i technologické postupy a je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

TOPOLOGIE ZESILOVAČE 

U hi-fi zesilovačů třídy A, které bývají tradiční volbou audiofilů, narážíme na dva časté problémy. Využívaný jediný napájecí zdroj zde pracuje nepřetržitě na plný výkon, a to i v případě, že neprochází žádný signál. S tím pak souvisí nízká efektivita, vysoká energetická náročnost a významné zahřívání. Třída A je skvělá pro reprodukci těch nejjemnějších detailů při nízkém výkonu (1 - 2 W), avšak v případě skokové potřeby vyššího výkonu může mít problémy. 

Třída A / B je dnes nejčastěji využívanou třídou zesilovačů. Její předností je vysoká výkonová rezerva a nižší cena. Je efektivní, jenže ve výsledku tato topologie z ohledem na nežádoucí přechodové zkreslení, vznikající již při velmi nízkém výkonu, nedokáže prezentovat správně všechny jemné detaily, které jsou duchem hudby a které posluchač oceňuje. 

Třída G je v podstatě hybridní zesilovač, který využívá třídu A speciálně pro nízkoúrovňové signály, ale v případě potřeby zapíná dodatečné napájení pro vyšší části výkonové křivky. Významná část křivky se tak prezentována ve třídě A s nezkreslenými nejjemnějšími detaily a vynikající mikrodynamikou, avšak zároveň zůstává zachována rychlost, přesnost a výkonová rezerva pro dokonalou prezentaci každého hudebního žánru. 

Třida G - ta nejlepší z možností
Díky technologii zesilovače třídy Class-G přináší SA550 dokonalý zvuk za všech okolností. zesilovač nabízí solidní výkon 2 x 90 W při 8 Ω (2 x 150 při 4 Ω), kdy prvních 10 W potenciálního výkonu je dodáváno v čisté třídě A. Teprve v případě okamžité potřeby vyšších výkonů přechází zesilovač do třídy B, což zaručuje správnou prezentaci dynamických a výkonových špiček. Výsledkem je silně muzikální zvukový projev s jemností třídy A a dynamickými schopnostmi třídy B. Třída G nabízí vysokou účinnost, nízké zkreslení a vylepšený dynamický rozsah, a díky tomu je ideální volbou pro audiofily, kteří požadují nejvyšší úroveň kvality zvuku.  

KONEKTIVITA 

Digitální vstupy převodníku ESS 9038K2M DAC pro špičkovou kvalitu zvuku
Zatímco třída G zesilovače se stará o zpracování analogových signálů, špičkový DAC převodník Sabre ESS 9038K2M vytáhne z vašich digitálních zdrojů maximum. Jakmile digitální zdroj připojíte k SA550, získáte díky integrovanému audiofilskému převodníku vynikající prezentaci a mnohem otevřenější zvuk se silnou dynamikou. Dva koaxiální digitální vstupy a jeden optický vstup umožňují připojení až tří zdrojů, jako jsou CD / SACD přehrávače, TV atd.

Vstup pro gramofon s přenoskou MM (nebo MC s vysokým výstupem)

SA550 je vynikající nejen v oblasti digitálních technologií, ale můžete ho velmi dobře využít i pro připojení až 4 analogových zdrojů včetně gramofonu. Disponuje totiž kromě tří vstupů s linkovou úrovní signálu také vestavěným gramofonovým předzesilovačem vhodným pro přenosky typu MM nebo MC s vysokým výstupem. Na rozdíl od mnoha jiných integrovaných phono předzesilovačů, které pouze doplňují konektivitu, využívá SA550 pečlivě vyvinutý audiofilský předzesilovač s minimálním šumem a vysokou transparentností. Jedná se o vysoce kvalitní komponent navržený pro plné uspokojení i náročných milovníků vinylu. 

Bluetooth aptX s technologií Adaptive

Množství uživatelů určitě ocení možnost bezdrátového streamování hudebních souborů z mobilních telefonů, počítačů nebo tabletů. Díky vestavěnému Bluetooth přijímači s technologií aptX Adaptive je tak zajištěna podpora pro streamování souborů ve vysokém rozlišení. Kodek aptX Adaptive se dokonce dokáže perfektně přizpůsobit hudebnímu obsahu, který uživatel právě poslouchá. Jinak se bude chovat při poslechu oblíbené hudby ze Spotify a odlišně zareaguje na připojení zvuku např. při hraní videoher.

 Specifikace:

• Zesilovač třídy G pro dokonalý zvuk a maximální efektivitu
• Integrovaný Bluetooth přijímač s technologií aptX Adaptive
• Vysoký výkon: 90 W na kanál při 8 Ω, 150 W při 4 Ω
• Výstup z předzesilovače PRE-OUT
• Sluchátkový výstup
• 4 analogové vstupy včetně MM PHONO vstupu
• 3 digitální vstupy (1 x optický + 2 x koaxiální)
• 24-bitový D/A převodník, Sabre ESS9038K2M
• Komunikačnmí rozhraní RS232
• Celkové harmonické zkreslení + šum = 0,002 %
• Přehledný displej s vysokým kontrastem
• Dálkový ovladač součástí dodávky

Frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz ± 1 dB
Odstup signál / šum: 106 dB (50 W / 1 V)
Rozměry: 449 x 114 x 327 mm
Hmotnost: 12 kg

jbl-mp350_6

Podobné produkty

arcam HDA SA20
Doprava zdarma
21 590 Kč
34 990 Kč (–38 %)
1759
Rotel RA-1592 MKII
Akce Možnost poslechu
od 58 990 Kč
76 990 Kč (až –23 %)
1096/VYS