JBL TT350 Classic

JBL_logo-by_Harman_hifisound.cz

Dostupnost Na dotaz
26 390 Kč / ks 21 809,92 Kč bez DPH
JBL TT350 Classic
jbl tt350 1
Doprava zdarma

Vintage gramofon s přímým náhonem (ořechová dýha / stříbrný panel)

Stylový dvourychlostní gramofon s přímým náhonem 

JBL TT350 svým stylingem designově zapadá do komplexní vintage řady klasických komponentů JBL. Kombinace stříbrného panelu a pravé ořechové dýhy bude jistě estetickým doplňkem každého interiéru a navíc dokonale ladí s designem ikonických reproduktorů JBL z řady Premium Classic. Vizuální odkaz na 70. léta je však pouze estetickým záměrem, protože statistiky prodejů vinylových desek opět neustále stoupají a gramofon je dnes nedílnou součástí každého domácího Hi-Fi systému. TT350 vychází ze zkušeností společnosti JBL jako jedné z nejúspěšnějších audiotechnických společností světové historie. Využívá nejkvalitnější komponenty i technologické postupy a je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

Opravdová klasika s pohonem DIRECT DRIVE - dvě rychlosti 33 a 45 rpm 

Motor s přímým náhonem talíře má kromě toho, že odpadá pravidelná výměna vytahaných nebo prasknutých řemínků několik neodiskutovatelných výhod. Především technologie DIRECT DRIVE umožňuje přesné řízení rychlosti otáčení talíře a velmi významně snižuje nežádoucí hodnoty odchylky rychlosti. Gramofony s přímým pohonem dosahují potřebné rychlosti mnohem rychleji než modely poháněné řemínkem a zvuk je celkově přesnější a dynamičtější. U gramofonu JBL TT350 tak promyšlený návrh Direct Drive pohonu ve spojení s těžkým talířem z tlakově odlévaného hliníku, nejen příznivě ovlivňuje celkový výkon gramofonu, ale tato konstrukce zároveň  snižuje nároky na údržbu, eliminuje nutnost výměny součástek při dlouhodobém používání a zvyšuje životnost a spolehlivost systému.

JBLTT350 SA550-banner

"S" rameno s vyměnitelnou headshell 

Gramofonová ramena ve tvaru písmene S jsou obecně méně náchylná k chybám bočního snímacího úhlu, přesněji k úhlové odchylce osy přenosky od tečny ke snímané drážce desky. TT350 využívá právě tento typ ramene vyrobeného z lehkého hliníku, zakončeného odnímatelnou hlavou (headsheel). Z výroby je gramofon osazen osvědčenou přenoskou Audio Technica VM95E. Rameno umožňuje správné nastavení boční síly na hrot (Antiskating) a také přesné nastavení vertikálního úhlu sledování (VTA). Můžete tak plně využít kvalit gramofonové přenosky a zároveň tyto funkce rozšiřují možnosti budoucího upgrade přenosky za jiný model.

JBLSA750 TT350 L100_banner

Nezapoměňte na vibrace 

Každý gramofon je během přehrávání náchylný na vibrace, které přejímá z okolí. Už jen samotné hrající reproduktory produkují značné množství vibrací, které se přes podlahu přenáší na stylus přenosky a výraznou měrou nepříznivě ovlivňují výsledný zvukový projev. V kritických případech tak můžeithrozí až vznik akustické zpětné vazby. Správné umístění a horizontální vyrovnání gramofonu jsou tak velmi důležitým faktorem nutným pro kvalitní reprodukci. TT350 má výškově stavitelné anti-vibrační podstavy, které umožňují vyrovnání gramofonu na povrchu a zároveň omezují přenos vibrací. Můžete si tak vychutnat nezkreslený zvuk za všech okolností. 

Stylový audio systém 

JBL TT350 můžete připojit ke každému samostatnému phono předzesilovači nebo k zesilovači se vstupem PHONO. Jeho vintage styling však nejlépe vynikne s designově stejně laděným zesilovačem JBL SA550 nebo SA750. Oba mají disponují vestavěným kvalitním předzesilovačem pro přenosky typu MM i MC a pro TT350 budou ideálním partnerem. Ať už posloucháte vinylové desky, streamujete zvuk z mobilního zařízení nebo chcete poslouchát CD, můžete z řadou komponentů JBL CLASSIC zažít podmanivý hudební zážitek.

Specifikace:

• Gramofon střední třídy s audiofilskou kvalitou zvuku
• Předinstalovaná MM přenoska Audio Technica AT-VM95E
• Direct Drive pohon s přesným řízením rychlosti otáčení talíře
• Možnost nastavení VTA
• Antiskating
• Hliníkové S rameno s odnímatelnou headshell
• Sluchátkový výstup
• Těžký kovový talíř s povrchem šetrným k vinylu
• Výškově stavitelné tlumené nožky
• Elektronické přepínání rychlosti 33 / 45 rpm
• Šasi s povrchovou úpravou z přírodní dřevěné ořechové dýhy a stříbrný čelní panel

Rozměry:449 × 155 × 395 mm (s protiprachovým krytem)
Hmotnost: 5 kg
Napájení: 24 V DC / 1 A
Výstup: RCA stereo
Přenoska Audio Technica AT-VM95e:
Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz
Přeslech: 20 dB / 1 kHz
Vertikální úhel čtení: 23°
Doporučené nastavení impedence: 47 kΩ (Phono MM)
Doporučený přítlak: 1,8 až 2,2 g

Podobné produkty