Marantz PM8006

marantzlogobecausemusicmatterslogo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Produkt se již neprodává
39 990 Kč –37 % 24 990 Kč / ks 20 652,89 Kč bez DPH
Marantz PM8006
Marantz PM8006
Doprava zdarma 39 990 Kč –37 %

Osazen výhradně diskrétními součástkami a s obvody proudové zpětné vazby je integrovaný zesilovač PM 8006 dokonalou volbou pro milovníky hudby, kteří žádají jak vynikající kvalitu zvuku, tak i flexibilní provoz. Nabízí výkon 2 x 70 W při osmiohmové zátěži, zatímco symetrické uspořádání obvodů ručí za optimální zvukový obraz. O pohlcující zvukový zážitek se také postarají nově navržená elektronická regulace hlasitosti společně se zbrusu novým phono předzesilovačem Marantz Musical Phono EQ, díky kterému se z drahocenných vinylů dostane při poslechu ten nejčistší signál s minimální hladinou šumu. K ještě účinnějšímu odstranění rušivých vlivů podpírají zesilovač nové izolační nožky.

Proudová zpětná vazba
Obvody zesílení používající proudovou zpětnou vazbu jsou pro Marantz velmi známý konstrukční prvek, který je v dokonalém souladu s požadavky reprodukce hi-res hudby s širokým kmitočtovým rozsahem a rychlou reprodukční odezvou. Omezením impedance v bodě proudové zpětné vazby se minimalizuje fázový posun. To znamená, že zesilovače Marantz s proudovou zpětnou vazbou výrazně snižují požadavky fázové kompenzace negativní zpětnou vazbou. Tím že došlo ke zjednodušení signálové cesty je průběh signálu rychlejší, lepší je i přechodová odezva a čitelnost zvuku v celé šířce kmitočtového pásma. Na rozdíl od konvenční topologie napěťové zpětné vazby, proudová zpětná vazba činí zesilovač rovněž výrazně méně citlivým na zatížení hladovými reprosoustavami.

Marantz HDAM
Hyper-Dynamic Amplifier Module (HDAM) jsou Marantzem vyvinuté obvodové desky osazené diskrétními součástkami, které nahrazují všude jinde používané operační zesilovače ve formě integrovaných obvodů. Použitím diskrétních součástek na desce s krátkými signálovými cestami, navzájem zrcadlově orientovanými, překonávají HDAM běžné operační zesilovače rychlostí přeběhu a nižší úrovní šumu, což vede k mnohem dynamičtějšímu a detailnějšímu zvuku. Aby moduly HDAM vyhověly požadavkům různých modelů zesilovačů a přehrávačů, vyvinul Marantz v průběhu let různé typy HDAM. PM 8006 používá vysoce kvalitní verzi SA3.

Marantz Musical Phono EQ
Marantz integruje do svých zesilovačů velmi kvalitní phono předzesilovače po dlouhá léta. Technologie Marantz Musical Phono EQ vestavěná v PM 8006 ale posouvá závazek k vinylovým deskám na novou úroveň. Optimální zvukové kvality je dosaženo zjednodušením signálové cesty. Marantz Musical Phono EQ používá dvoustupňové zesílení. Rozdělením celkového zisku do dvou stupňů, způsobuje úbytek zkreslení. Samozřejmě, jedná se o vlastní konstrukci Marantz, a je zde v koncovém stupni kombinována s tranzistory JFET. Díky tomu se zvedla vstupní impedance a mohly se vynechat dříve používané AC kondenzátory. Nízkoúrovňový signál z gramofonové přenosky tedy překonává jednodušší cestu a zvyšuje se jeho čistota. Marantz také zásadně přehodnotil proces ekvalizace, což je zcela zásadní součást přehrávání vinylových desek, která je nezbytná pro správnou kompenzaci limitů tohoto formátu. Pro ještě přesnější vyrovnání kmitočtové charakteristiky je technologie Marantz Musical Phono EQ rozdělena na pasivní a aktivní sekci. Korekci signálu podle ekvalizační křivky RIAA provádí modul HDAM, zatímco o jeho zesílení se s minimálním zkreslením postará velmi kvalitní operační zesilovač pracující ve třídě A. S Marantz Musical Phono EQ již tedy není nutné uvažovat o upgrade PM 8006 externím phono předzesilovačem. Se závazkem Marantzu optimalizovat přehrávání všech formátů, je PM 8006 prémiovým gramofonovým předzesilovačem již vybaven.

Transformátor s toroidním jádrem
Toroidní transformátor má v porovnání s trafem klasické EI konstrukce mnoho výhod. Je efektivnější, takže při srovnání obou typů transformátorů stejné velikosti podává toroidní větší výkon. Navíc, díky svému tvaru je elektromagnetické vyzařování do okolí a mechanické chvění extrémně malé a to vše přispívá k lepšímu zvuku.

Často podceňováno: velmi kvalitní řízení hlasitosti
Nově vyvinuté elektronické ovládání hlasitosti používá poslední generaci regulačního IC čipu. Je tím dosaženo lepší separace pravého a levého kanálu, zvýšení dynamického rozsahu a snížení zkreslení, přičemž je ale zachován původní pocit jako při otáčení klasickým analogovým potenciometrem. Přesně lineární řízení hlasitosti s minimálními přeslechy mezi kanály, které PM 8006 používá, nemá ve své třídě konkurenci.

Vlastní součástková základna
Ve všech klíčových částech zesilovače jsou pečlivě vybírané komponenty, které vyhověly náročným zvukovým testům. Dva kondenzátory s kapacitou 18000 uF obsahují obvody zdroje a jsou klíčové jako výkonný rezervoár energie pro pokrytí signálových špiček a další dvojice o kapacitě 4700 uF je osazena v napájecích obvodech předzesilovače. Kromě toho Marantz použil např. také vysokorychlostní bariérové Schottkyho diody, šumové filtry a vnitřní propojky z mědi OFC.
Originální reproduktorové terminály Marantz SPK-T1 +
Pro nejlepší možný kontakt s reproduktorovým kabelem jsou šroubovací terminály vyrobeny z masivní mosazi pokovené silnou vrstvou stříbra. Pro ještě kratší vedení signálu jsou hlavní svorky umístěny blíže obvodové desce. To odpovídá konstrukčnímu konceptu tohoto zesilovače, který využívá nejkratší signálové cesty a topologii High Instantaneous Current. Ve špičkách dokáže rychlý a dynamický PM 8005 dodat proud až 45A.

Trojitá základní deska
Nepříznivý vliv vibrací na kvalitu zvuku eliminuje základna, která kombinuje hlavní desku se dvěma podpůrnými ocelovými plechy o síle 1.5mm. Vysoké stability s nízkým těžištěm je také dosaženo díky použití čtveřice nových antivibračních nožiček. Celková hmotnost zesilovače je 12 kg.

MADE IN JAPAN
I přes všeobecnou snahu o zefektivnění výroby a úsporu výrobních nákladů napříč všemi značkami na trhu je nový PM 8006 stále vyráběn v mateřském závodě ve městě Shirakawa.

Specifikace:
Integrovaný zesilovač s proudovou zpětnou vazbou a výkonem 2 x 70 W / 8 Ohm RMS
Nově navržená elektrická regulace hlasitosti
Výjimečný předzesilovač Marantz Musical Phono EQ
Obvody Marantz HDAM-SA3
Trojvrstvá základní deska šasi
Pozlacené terminály RCA
Toroidní transformátor s dvojitým stíněním a zakázkovými součástkami
Vysoce kvalitní reproterminály Marantz SPKT-1+
Dostupný v černém nebo silver-gold provedení

 

marantzlogobecausemusicmatterslogo

Marantz - japonský výrobce High-End a špičkové spotřební audio a video techniky. K prověřenému jemnému zvuku bohatým na detaily u audio komponentů přidává u AV strojů špičkový obraz. Mezi osvědčené firemní technologie patří např. HDAM (hyper dynamické zesilovací moduly).

Společnost Marantz nabízí dvě kategorie produktů. Řada "Range" je známá nabízením různých, vysoce flexibilních možností budování systémů vhodných pro každý životní styl. Řada "Premium" představující nejvyšší třídu zaručuje definitivní poslechové zážitky pro nejnáročnější hi-fi puristy.

V průběhu let byly vyvinuty další kategorie produktů, například modely řady "Reference", které věrohodně reprodukují hudební emoce puristů. 

Nejznámějším konstruktérem výrobků Marantz byl Ken Ishiwata. Značka potvrdila schopnost přinést velmi kvalitní komponenty i za velmi malou investici. Aktuální nabídka zahrnuje široké spektrum výrobků pro domácí zábavu a stereofonní reprodukci.

 

 

Podobné produkty