MoFi MasterPhono Phonostage

Mobile_Fidelity_logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně Exkluzivní objednání na prodejně Zvolte variantu
164 990 Kč / ks 136 355,37 Kč bez DPH
MoFi MasterPhono Phonostage
MoFi MasterPhono Phonostage Front
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

MASTERPHONO

ČÍM JE MOFI MASTERPHONO PHONOSTAGE VYJÍMEČNÝ?

Určitě si všimnete dvou oddělených šasi v jedné skříni. Tento konstrukční prvek poskytuje v přední části oddělený kryt pro napájecí zdroj a mikroprocesor. Zadní šasi obsahuje nízkonapěťové signálové procesory a související elektroniku. Tato dvě zcela oddělená oddělení jsou spojena třemi měděnými trubkami, kterými jsou vedeny různé kabely. Tato poměrně důmyslná konstrukce zajišťuje galvanické oddělení prostřednictvím oddělených skříní, aniž by se zvýšily náklady spojené s dvěma zcela samostatnými skříněmi. Zepředu vypadá MoFi Masterphono jako jedno zařízení. Z horní strany jsou obě přihrádky snadno identifikovatelné. Tato konfigurace údajně zajišťuje výjimečně tichý provoz a vynikající odstup signálu od šumu.
Moving Coil (MC) s velmi nízkou výstupní impedancí (10 Ohmů nebo méně) budou nejlépe fungovat při připojení k proudovému vstupu na zadní straně přístroje.
Společnost Madnick velmi důmyslně poskytla řešení pro přenosky Moving Coil s nízkým výstupním výkonem. Každý, kdo má takovou přenosku, ví, jak obtížné je dosáhnout normální amplitudy bez nejrůznějšího brumu a šumu v pozadí. Masterphono je vybaveno trans-impedančním, dynamicky-nabíjecím napěťovým vstupním připojením, a to jak RCA, tak XLR, určeným pro MC přenosky s nízkým výstupním napětím a impedancí, které obvykle vyžadují značné zesílení a nastavení vysoké impedance. Použití tohoto připojení obchází běžnou odporovou kontrolu impedance a místo toho je zátěž automaticky optimalizována samotným obvodem. Pro ty, kteří mají MC přenosku s nízkým výstupním napětím, je tento způsob připojení skutečnou spásou a poskytuje jakoukoli požadovanou úroveň amplitudy bez brumu.
Čtyři přepínatelné korekce 40 dB, 50 dB, 60 dB a 70 dB poskytují dostatečný rozsah nastavení zisku.
Na předním panelu je k dispozici 10 přepínatelných nastavení impedance včetně volitelné zátěže, která vybírá sadu konektorů RCA na zadní straně, do kterých se připojí zvolený odpor připájený na konektor RCA.
Dva přední měřiče jsou nejen zábavné pro sledování přehrávané hudby, ale plní i další funkci - lze je přepnout do režimu "Meter Mode", kdy lze měřiče použít pro nastavení azimutu při nastavování přenosky a raménka.
Od vstupu po výstup jsou použity plně diskrétní obvody s nejkvalitnějšími dostupnými součástkami.
Pasivní ekvalizace RIAA pomocí filmových a fóliových kondenzátorů a kritických rezistorů zajišťuje filtraci a ekvalizační křivky s úzkou tolerancí.
Součástí balení je dálkové ovládání, které umožňuje zapínat a vypínat jednotku, zapínat a vypínat LED kontrolky na displeji, ztlumit výstup a provádět úpravy nastavení zisku a zátěže.

MoFi_MasterPhono_Inputs MoFi_MasterPhono_Loading MoFi_MasterPhono_Meters

 

Specifikace:
Volitelný zisk pro MM nebo MC přenosku 40db, 50db, 60db, 70db
Celkové harmonické zkreslení (THD): 10mV@1KHZ MM low: 0,005% A-Weighted, 10mV@1KHZ MM high: 0,005% A-Weighted, 1mV@1KHZ MC low: 0,010% A-Weighted, 1mV@1KHZ MC high: 0,013% A-Weighted
Zatížení: 15 Ohmů, 30 Ohmů, 50 Ohmů, 75 Ohmů, 100 Ohmů, 500 Ohmů, 1K Ohmů, 10K Ohmů, 47K Ohmů+150pF a "Custom".
Maximální výkon: 1,5 Ohm, 2,5 Ohm: @1% THD, 10 V RMS
Přesnost RIAA: -+/- 0,05 db
Frekvenční odezva: 10 Hz - 50 kHz ±0,20 dB
Odstup signálu od šumu: 93 dB (MM), 85 dB (MC)
Rozměry: 432 x 89 x 400 mm
Hmotnost:  6,8 kg
Záruka: pět let na díly a práci

MoFi_MasterPhono_Phonostage_Top

Mobile_Fidelity_logo

Každý, kdo se zajímá o kvalitní nahrávky, případně nějakou dobu hudební nosiče sbírá, se jistě setkal se jménem společnosti Mobile Fidelity Sound Lab. Ta od roku 1977 vydává extrémně kvalitní remastery klasických alb a je lídrem v oblasti výroby audiofilských nosičů, přinášejících věrné reprodukce původního studiového záznamu. V rámci úsilí studia Mobile Fidelity zajistit co nejpřesnější reprodukci originálu, probíhá mastering a výroba matric u jednotlivých titulů vždy přímo z původních nahrávek (master tape). Tento přístup zajišťuje komplexnější a přesnější přenos hudební autenticity.

Myšlenka nabídnout zákazníkům cenově dostupnou špičkovou elektroniku, pro přehrávání těchto mistrovských nahrávek, vedla k založení společnosti MoFi Electronics. Je logické, že na návrhu a vývoji všech výrobků této značky spolupracovalo několik opravdu významných konstruktérů, s bohatými zkušenostmi z nahrávacího studia.

MoFi_hifisound.cz_web

Podobné produkty