Musical Fidelity M8xi

musical-fidelity-logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně Exkluzivní objednání na prodejně Zvolte variantu
174 990 Kč / ks 144 619,83 Kč bez DPH
Musical Fidelity M8xi
musical fidelity m8xi 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Musical Fidelity M8xi je samostatný předzesilovač se dvěma monoblokovými výkonovými zesilovači, které sdílejí společné šasi. Každý z nich má vlastní chladič a samostatný transformátor. Skutečné duální mono. Předzesilovač má vlastní samostatný napájecí zdroj a je namontován v blízkosti vstupních zásuvek. V důsledku toho jsou cesty na desce plošných spojů velmi krátké. Tento elegantní nápad zajišťuje, že signály obou kanálů mají ultra nízkou impedanci v okamžiku, kdy se dostanou do zesilovače. Každý kanál má dvanáct velkých bipolárních tranzistorů - 200 ampérů od špičky ke špičce. Přední panel je na zakázku vyrobený jemný liniový výlisek z hliníku milspec. Na zakázku vyrobené chladiče mají vynikající rozptylové vlastnosti a povrchovou úpravu. Konstrukce M8xi působí dojmem solidnosti a kvality.

Nové obvody
Za posledních 5 let dosáhly obvody našeho výkonového zesilovače vysokého stupně vývoje. V naší nikdy nekončící snaze o zlepšení výkonu a hodnoty pro zákazníka jsme hledali způsoby, jak konstrukci ještě vylepšit. Jednou z hlavních směrnic bylo zachovat konfiguraci s nízkou zpětnou vazbou. Myslím, že jsme přišli na geniální řešení - nová konstrukce výkonového zesilovače M8xi poskytuje vyšší výkon, nižší zkreslení a lepší kvalitu zvuku. Zvýšila se účinnost koncového stupně, čímž se dosáhlo přibližně o 10 % vyššího výkonu při podobném napájecím napětí. Ještě důležitější je, že celý koncový stupeň je čistě třídy A. Zvuková scéna se zdá být širší, zatímco mikro a makro dynamika má větší dopad. Tento efekt je patrný zejména u dobře nahraného klavíru. Všichni jistě víte, že klavír je perkusivní nástroj, ale popravdě řečeno, na většině Hi-Fi systémů je to slyšet jen zřídka. Při použití M8xi se perkusivní povaha klavíru stává okamžitě zřejmou a vyskakuje z reproduktoru. je to překvapivé a uspokojivé zlepšení kvality zvuku. Vokály mají větší jemnost, detail a přítomnost. Velká hudba má hloubku, šířku a neuvěřitelně dynamický přednes.

Převodník DAC
Pro větší integritu je D/A převodník vybaven vlastním zdrojem napájení. Převodník M8xi je založen na čipu Texas Instruments PCM5242 TI s nízkým zkreslením a nízkým šumem, který je použit i v mnoha dalších prémiových produktech v hi-fi průmyslu a také v předchozích produktech Musical Fidelity, a má 2 x koaxiální (S/PDIF), 2 x optický (S/PDIF) a 1 x asynchronní vstup USB typu B. Převodník M8xi je vybaven dvěma optickými vstupy. Koaxiální vstup a vstup USB jsou schopny podporovat audio streamy hi-res až do 24 bitů / 192 kHz a optický vstup je schopen podporovat až 24 bitů / 96 kHz. Pro dosažení maximálního výkonu jsou všechny datové toky převzorkovány a přetaktovány interním převodníkem, aby se snížil jitter a odstranily nežádoucí artefakty ve zvuku.

Technické parametry
M8xi poskytuje výkon 550 + 550 Wpc do 8 ohmů. Je extrémně stabilní a velmi lineární. Také zkreslení je nízké; nižší než 0,005 % ve slyšitelném frekvenčním rozsahu 20 Hz až 20 kHz. M8xi má pozoruhodnou linearitu a konzistenci. je bezpodmínečně stabilní a bez problémů pohání jakýkoli existující reproduktor s dostatečnou výkonovou rezervou.

Linearita
Téměř všechny reproduktory mají složité impedanční a zatěžovací křivky. Zesilovač musí být schopen udržet své napětí prakticky bez ohledu na zatížení. Pokud zesilovač nedokáže udržet své napětí v celém spektru, pak bude konečná frekvenční charakteristika a zkreslení nelineární. Pak to není neutralita.

Zkreslení
Převážná většina výrobců zesilovačů hovoří o zkreslení pouze na frekvenci 1 kHz. Jsme přesvědčeni, že to je jen zlomek příběhu. Z našeho pohledu musí mít zesilovač velmi nízké zkreslení od 20 Hz- 20 kHz a dále. Jsme přesvědčeni, že výkon zesilovače při vysokých frekvencích dokazuje celkový výkon obvodu a uspořádání desky plošných spojů. Zkreslení zesilovače M8xi se od 10 kHz do 50 kHz téměř nemění. Je to vynikající úspěch a potvrzení správnosti návrhu obvodu a uspořádání desky plošných spojů.

Poměr šumu
Zesilovače by měly být tiché. Pokud nejsou, dochází k nenávratné ztrátě detailů na nízké úrovni. Také dynamický rozsah je vážně ohrožen. Dynamický rozsah není jen to, jaký výkon zesilovač vyprodukuje, ale také to, jak tichý dokáže být. Dynamický rozsah je součet od nejtiššího po nejhlasitější. M8xi v tomto ohledu vyniká.

Přesné ovládání hlasitosti
Zesilovač M8xi má přesné ovládání hlasitosti. To zajišťuje dokonalé sledování až do velmi nízkých úrovní, což je u standardních potenciometrů nedosažitelné. Této mimořádné přesnosti je dosaženo pomocí laserem upravených substrátových odporů.

Kvalita zvuku
M8xi je bezproblémový, plynulý a dynamický, nezní "nahlas", ale prostě správně. Dynamika je zvládnuta bez dramatu a rozruchu. Přicházejí a odcházejí. Nedochází k žádnému zkreslení, jen k čisté neředěné hudbě. 

Testy a ocenění

Musical-Fidelity-M8xi-Eisa

"M8xi překonává komponenty v mnohem vyšších cenových relacích."
EISA 2020

what-hifi

"Integrovaný zesilovač překonává většinu soupeřů. M8xi vás nikdy nezklame, zvuk vykresluje s vervou, pronikavostí a fyzickou přitažlivostí."
WHAT HI-FI 10/2021

HFC_Recommend_badge_SM

"Způsob, jakým všechny ty přechodové detaily vylétají z reproduktoru s takovou lehkostí, nemusí být u integrovaného zesilovače za tuto cenu vzácný. M8xi není jen těžký, je také rychlý.""
HI-FI CHOICE 8/2020

hifi_world_logo

"...rychlost a kontrola (neboli tempo a načasování), skvělý přehled a pocit zdrženlivé síly, která vychází ze silné dynamiky."
Vynikající - patří k nejlepším!
HI-FI WORLD 12/2020

Stereophile-logo

Extrémně neutrální Musical Fidelity M8xi je nejvýkonnější, nejlevnější, ale také jeden z nejlépe znějících zesilovačů, které jsme testovali. Má také dostatek výkonu, aby zvládl náročné zatížení reproduktorů a zprostředkoval dynamické kontrasty.

 

Specifikace:

 • Výkonový výstup: 550 W na kanál při 8Ω, 870 W při 4Ω
 • Zkreslení THD (+ noise): <0.004 % typicky 20Hz až 20 kHz
 • Odstup signál/šum: >86dB váženo křivkou A
 • Kmitočtový rozsah: +0, – 0.1dB, 10Hz až 100 kHz
 • Vstupy: 4x RCA, 2x XLR symetrický, digitální koax 2x S/PDIF až 24 bit 192 kHz, 2x optický S/PDIF až 24 bit 96 kHz, 2x USB B Asynchronní  až 24 bit 192 kHz
 • Výstupy 1x RCA LINE, 1x RCA PREAMP, 1x XLR LINE  s variabilní úrovní, digitální koax S/PDIF až 24 bit 192 kHz, optikcký S/PDIF až 24 bit 96 kHz, 2 páry pro reprosoustavy
 • Příkon 130W při zapnutém stavu v nečinnosti (indikováno modrou LED diodou), 2000W max.
 • Rozměry (š x v x h): 440 x 162 x 400 mm
 • Hmotnost: 39 kg
  musical-fidelity_m8xi-bot

Podobné produkty