Rega Planar 8 Ania Pro MC

rega_logo_s          rega-planar-8-ania-pro-mc-oceneni-small

Dostupnost Obvykle 1-3 dny
79 990 Kč –6 % 74 990 Kč / ks 61 975,21 Kč bez DPH
Rega Planar 8 Ania Pro MC
Rega Planar 8 Ania Pro MC
Oceněno
Doprava zdarma 79 990 Kč –6 %

High-end designový gramofon Rega Planar 8, inspirovaný ultimátním gramofonem Rega Naiad.

Místo evoluce předchůdce - modelu Rega RP8 - se výrobce rozhodl vyvinout zcela nový model, který bude esencí modelu Naiad za přijatelnou cenu. Tento záměr, přinést na trh gramofon s výkonem o mnoho vyšším než bylo v této ceně dosud obvyklé, se podařil. Každý aspekt modelu Planar 8 byl vyvinutý tak, aby umožnil sejmutí co nejvíce detailů z povrchu vinylu.
Pro výrobu gramofonu jsou použity nejpokročilejší materiály a postupy. Sendvičová základna má jádro z extrémně lehké polyuretanové pěny Tancast 8, která je pokryta vysokotlakým laminátem. Tato nová základna je o 30% lehčí než u předchozího modelu RP8 a zároveň je tužší. Uchycení ramínka je z vrchní i spodní strany základny spojeno s ložiskem talíře pevnými nosníky z fenolové pryskyřice zatavené v hliníku. Toto řešení předchází nechtěné absorpci energie a rezonancím, které by měly za následek zkreslení hudby.
Nové raménko RB880 má vylepšené centrální ložisko z nerezové oceli a hliníku, sestavené s přesností na tisícinu milimetru. Téměř nulová vůle a tření všech ložisek raménka přispívá k přesnému sejmutí zvuku z drážky vinylu. Tenčí nerezové závaží umožňuje jemné nastavení přítlaku pro různé přenosky.
Signál z přenosky je veden do nově navrženého propojovacího kabelu s nízkou kapacitou, zakončeného vysoce kvalitními RCA konektory.
Ložisko talíře je složeno z přesného mosazného pouzdra a hřídele z tvrzené nástrojové oceli, na němž je upevněn přesný hliníkový unašeč talíře. Nový třívrstvý skleněný talíř je složen ze dvou druhů vysoce kvalitních skel Pilkington a svou vysokou setrvačností přispívá ke stabilitě otáček.
Talíř je poháněn 24V motorem s nízkým hlukem a vibracemi přes dva řemínky z nově vyvinuté pryžové směsi EBLT. Motor je napájen zdrojem Rega NEO PSU s elektronickou regulací a přepínáním otáček 33/45 a antivibračními obvody. Přesné sinusové napětí je ve zdroji vytvářeno DSP generátorem řízeným přesným krystalem, motor tak není ovlivněn žádnými kolísáními a změnami napětí v elektrické síti.
Zcela nový protiprachový kryt.
Pro montáž gramofonu na zeď použijte novou konzoli Planar 8 wall bracket.
Přenoska Rega Ania MC
Rozměry s krytem 420 x 315 x 125 mm
Hmotnost 4,2 kg

Kategorie: Manuální gramofony
Ocenění: ano

Podobné produkty