Revel Concerta2 F35

revel_logo_hifisound.cz

Dostupnost Na dotaz
62 490 Kč / pár 51 644,63 Kč bez DPH
Revel Concerta2 F35
revel concerta2 f35 bk hifisound.cz
Doprava zdarma

Sloupové 2,5-pásmové reprosoustavy REVEL F35 z řady Concerta2 s elegantním designem byly navrženy tak, aby poskytovaly zvuk s maximální přesností a realitou v širokém frekvenčním rozsahu. Štíhlý design z nich dělá estetický solitér, který vynikne v každém moderně koncipovaném prostoru. F35 mají schopnost reprodukovat jakýkoliv hudební materiál s dynamickým rozsahem a nízkým zkreslením v celém slyšitelném spektru. Tyto vlastnosti rozšiřují jejich možnosti využití i pro nejnáročnější audio systémy, ať již v rámci stereo poslechu nebo v aplikacích domácího kina.

WHAT HIFI - pět hvězdiček

"...V této ceně není mnoho reprosoustav, o kterých bychom mohly tvrdit, že je poslech hudby stejně zábavný jako s Revel Concerta F 35. Je to jejich mimořádný talent, díky kterému si po zásluze vysloužily maximální možné ohodnocení pět hvězdiček..." 

Konstrukci tvarované skříně tvoří vroubkované stěny z 19 mm silné MDF, vyztužené třemi výztuhami ve tvaru osmičky. Dva bassreflexové nátrubky mají vyústění na zadní stěně nad zlacenými šroubovacími reproduktorovými terminály které bez problémů umožňují připojení 4 mm holého vodiče, banánků i vidliček. 

Dvě a půl pásma znamená, že každému z basových reproduktorů jsou přiřazeny mírně odlišné úkoly. Zatímco spodní reproduktory jsou vyhrazeny pouze pro basy, horní z trojice sice začíná na stejné nejnižší frekvenci, ale jeho horní dělící kmitočet zasahuje až do vyšších frekvencí, kde přebírá pásmo výškový reproduktor. 

O basové a střední frekvence se starají tři 133 cm kuželové reproduktory s eloxovanou hliníkovou membránou, vyrobenou z Micro-Ceramic Composite (MCC), což je hliníková vrstva vložená mezi vrstvy keramiky. Největší výhodou takového materiálu je, že je pevnější, takže při pohybu wooferu nedochází k deformaci a významně se se snižuje zkreslení v basovém spektru. 

Vysoké frekvence má na starosti  modifikovaný vysokotónový reproduktor umístěný v mělkém zvukovodu s 2,54 cm hliníkovou kalotou na pryžovém závěsu, doplněnou pro dosažení vyrovnaných směrových charakteristik difuzorem fungujícím jako akustická čočka. Inženýři společnosti Revel využívají při návrhu reproduktorů nejmodernější nástroje pro počítačové modelování k optimalizaci všeho, co ovlivňuje výkon. Laserová analýza výsledných prototypů potvrzuje ideální symetrii, která vede ke snížení zkreslení a lepší kvalitě zvuku. Takto navržené výškové reproduktory s nízkou rezonancí zlepšují linearitu a konzistenci v oblasti výhybky. Patentovaný design zvukovodu výrazně zlepšuje odezvu mimo osu a zlepšuje tak konzistentní výkon v širším poslechovém prostoru. Dělící kmitočet výhybky je optimálně vypočítán na  575 Hz a 1,8 kHz. Reproduktory jsou kryty odnímatelnou magnetickou mřížkou z průzvučné tkaniny

Specifikace
Systém: 2,5-pásmový
Bassreflex: zadní - duální
Dělící kmitočet: 575 Hz, 1,8 kHz
Basový reproduktor: 3 x 133 mm, hliníková membrána
Výškový reproduktor: 25 mm hliníková kalota s mělkým zvukovodem a akustickou čočkou
Impedance: 6 Ω
Doporučený výkon zesilovače30 až 180 W
Citlivost: 90 dB / 1 m / 2,83 V
Frekvenční odezva (- 3 dB): 55 Hz - 25 kHz
Rozměry (v x š x h): 1026 x 215 x 311 mm (včetně nožek)
Hmotnost: 18,6 kg / ks

revel-logo_hsoundRevel_pruv

Objevte Revel
Ve společnosti Revel je věda základem všeho. Zatímco zbytek odvětví se soustředí na povrchní estetiku, naši inženýři se v laboratoři věnují zdokonalování přesnosti zvuku našich produktů.

Od našich prvních reproduktorů donekonečna testujeme a znovu zkoušíme každý prvek, abyste z každého výrobku dostali maximum. Výsledkem je hudba produkovaná s maximální čistotou - hudba, která se přehrává tak, jak to umělec zamýšlel.

HISTORIE VÝZKUMU
Každý výrobek společnosti Revel je výsledkem tisíců hodin práce. Od roku 1996 se při tvorbě každého reproduktoru, který vyrábíme, spoléháme na naše technické zdroje, jedinečné testovací zařízení a špičkové konstrukční nástroje, které jsou pro většinu výrobců nedostupné. Díky tomu i nadále stanovujeme standardy akustické přesnosti a umožňujeme zákazníkům společnosti Revel zažít takovou úroveň akustické čistoty, jakou ještě nikdy neslyšeli.

Podobné produkty