Revel Performa3 M106

revel_logo_hifisound.cz

Dostupnost Skladem
69 990 Kč / pár 57 842,98 Kč bez DPH
Revel Performa3 M106
revel performa3 M106 1 hifisound.cz
Možnost poslechu Oceněno
Doprava zdarma

Puristické 2-pásmové regálové reprosoustavy, 6,5"

Jen málo značek ve světě reproduktorů vyniká takovým nadšením a odhodláním pro výzkum a inovace jako REVEL®. Reprosoustavy vyrábí již od roku 1997 a jejich vyjímečnou kvalitu i design dnes oceňují tisíce nadšených audiofilů nejen z USA, kde má společnost sídlo. V portfoliu značky je široká nabídka zahrnující klasické reprosoustavy, architektonické reproduktory a jejich produkty jsou využívány také např. v luxusních automobilech značky LINCOLN. Každý produkt Revel je během vývoje  posuzován při slepých testech v jejich poslechové laboratoři. Do tohoto procesu je zahrnuta nově i psychoakustická analýza, aby si v Revelu byli jistí, že jejich výrobky předčí i nejnáročnější konkurenci.  

Někde uprostřed nabídky domácích reprosoustav je řada Performa3. Charakteristickým prvkem této řady je využití 3. generace výškového reproduktoru s patentovanou geometrií zvukovodu, který pomáhá přizpůsobit rozptylové charakteristiky tweetru, aby přesněji odpovídaly basovému reproduktoru. Řada Performa3  spojuje vynikající zvuk a přitažlivou estetiku. Tyto reproduktory podávají zvukový výkon, který neuznává kompromisy a ať už máte rádi hudbu nebo filmy, reproduktory Revel Performa3 nabízejí pozoruhodnou hodnotu.

Regálové reproduktory Revel Performa3 M106 jsou širokopásmové reproduktory, které se vyznačují malými rozměry a elegantním designem, který jim umožňuje snadno zapadnout do každého interiéru. Prezentují působivou kombinaci široké frekvenční odezvy, nekomprimovaného dynamického rozsahu a nízkého zkreslení v celém slyšitelném spektru. Tyto vlastnosti je předurčují k využití i v nejnáročnějších audio systémech. 

Zaoblený kabinet reprosoustav M106 z 25 mm silné MDF má bassreflexový nátrubek vyvedený na zadní stěnu a vychází z nejvyšší modelové řady Revel Ultima2. Tvar M106 je optimalizovaný za účelem eliminace vnitřního stojatého vlnění a omezení difrakce na čelních hranách. Celkové tuhosti skříně kromě strategicky umístěných výztuh také pomáhají souvislé dřevěné vrstvy, které zabraňují štěpení a v neposlední řadě i netradiční zaoblení z frézované MDF na horní ploše. Na výsledném designu se podílel také italský výrobce luxusního nábytku. 

Osazení 

Revel M106  jsou dvoupásmové reprosoustavy osazené 6,5" (165 mm) středobasovým měničem v litém hliníkovém rámu s kuželovou hliníkovou membránou vyztuženou žebrováním. Toto technicky náročné řešení pomáhá ideálnímu chování při pohybu membrány a eliminuje hlavní zdroje rezonancí. Nízkofrekvenční měnič je navíc vybaven stabilizačními mechanismy, které zajišťují nízké zkreslení i při poslechu s vysokou úrovní hlasitosti. 

Inovovaný výškový reproduktor M106 s 1" hliníkovou kalotou  nastavuje nový standard transparentnosti a jeho charakteristickým znakem je elipsovitý tvar zvukovodu. Ten je zároveň nezaměnitelným estetickým prvkem pro celou řadu Performa3. Patentovaný design zvukovodu je založen na průlomovém matematickém přístupu, který přesně odpovídá rozptylu výškového reproduktoru k rozptylu nízkofrekvenčního měniče v oblasti výhybky a výrazně zlepšuje odezvu mimo osu a zlepšuje tak konzistentní výkon v širším poslechovém prostoru. Pro dosažení vyrovnaných směrových charakteristik je doplněn difuzorem fungujícím jako akustická čočka. Dělící kmitočet výhybky je optimálně vypočítán na 2,3 kHz.

soundstage_hifi

Od poslední recenze reproduktoru Revel uplynulo devět let a čekání se vyplatilo. Performa3 M106 je reproduktor mimořádně vysoké kvality, který může konkurovat jakémukoli jinému regálovému modelu za svou cenu nebo nad ní. Ačkoli 2 000 dolarů (04/2015) je za pár minimonitorů hodně peněz, cena zní rozumněji, když si uvědomíme, že investujeme do produktu vysoce dokonalého prakticky ve všech aspektech reprodukce zvuku a že vylepšit tento výkon by vyžadovalo utratit mnohem více. Pro mě M106 splňovaly všechny požadavky: Jejich zvuk odhalil spoustu detailů a zároveň se mohl pochlubit nádherným, otevřeným středním pásmem, které bylo neutrální a přirozené. A co je možná nejlepší, tyto vlastnosti si zachoval při jakékoli hlasitosti, při které jsem je přehrával. Když k tomu připočteme vysokou kvalitu zpracování a povrchové úpravy, představuje model Performa3 M106 od společnosti Revel přesvědčivý produkt. Doufám jen, že nebude trvat dalších deset let, než budu recenzovat další model Revel. Vřele doporučuji.

Philip Beaudette, SoundStage

absolut_sound

Reproduktory Performa3 M106 kladou důraz na zvukový celek poslechu a více než předčily má již tak vysoká očekávání. Často se říká, že v high-endu už nejsou žádné výhodné nabídky. Inu, s M106 se odpůrci ještě nesetkali. Tak je vyhledejte. Revel právě zasadil "hodnotové úrovni" nový úder.

Neil Gader, The Absolute Sound

Stereophile-logo

Reproduktor Performa3 M106 od společnosti Revel je výjimečný regálový reproduktor. Jeho silné stránky na mě zapůsobily ve všech směrech, zejména u reproduktoru této velikosti a ceny. A vzhled modelu M106 je elegantní a sexy - vyzařuje kvalitu, aniž by zabíral mnoho místa. Od roku 1985 jsem recenzoval několik desítek regálových reproduktorů, a myslím, že jsem si přes žádný z nich neužil hudbu všech žánrů tolik jako přes M106.

Robert J. Reina, Stereophile


PŘEDNOSTI

Woofer s žebrovanou hliníkovou membránou pro eliminaci hlavních zdrojů rezonancí
Tweeter 1" hliníkový v mělkém zvukovodu s akustickou čočkou
Nový zvukovod pro konzistentní zvuk v široké oblasti poslechu
Pokročilá výhybka optimalizující přesnost zabarvení jak na ose, tak v celé místnosti
Návrh a technologie odvozené od oceňovaných reproduktorů Revel řady Performa3
Woofer 6,5" s eloxovanou hliníkovou kuželovou membránou
Počítačově optimalizované umístění a integrace reproduktorů v ozvučnici
Žádné viditelné upevňovací prvky na předním, horním nebo bočním panelu
Magnetické mřížky s broušenými kovovými logy

revel_performa_3_m106

Specifikace
Systém: 2-pásmový
Bassreflex: Zadní
Dělící kmitočet: 2,3 kHz
Basový reproduktor: 6,5" (165 mm), hliníková membrána
Výškový reproduktor: 1" (25 mm), hliníková kalota s mělkým zvukovodem a akustickou čočkou
Impedance: 8 Ω
Citlivost: 87 dB / 1 m / 2,83 V
Frekvenční odezva -3 dB59 Hz - 25 kHz
Rozměry (V x Š x H): 381 x 210 x 278 mm
Hmotnost: 8,4 kg / ks

 

revel-logo_hsoundRevel_pruv

Objevte Revel
Ve společnosti Revel je věda základem všeho. Zatímco zbytek odvětví se soustředí na povrchní estetiku, naši inženýři se v laboratoři věnují zdokonalování přesnosti zvuku našich produktů.

Od našich prvních reproduktorů donekonečna testujeme a znovu zkoušíme každý prvek, abyste z každého výrobku dostali maximum. Výsledkem je hudba produkovaná s maximální čistotou - hudba, která se přehrává tak, jak to umělec zamýšlel.

HISTORIE VÝZKUMU
Každý výrobek společnosti Revel je výsledkem tisíců hodin práce. Od roku 1996 se při tvorbě každého reproduktoru, který vyrábíme, spoléháme na naše technické zdroje, jedinečné testovací zařízení a špičkové konstrukční nástroje, které jsou pro většinu výrobců nedostupné. Díky tomu i nadále stanovujeme standardy akustické přesnosti a umožňujeme zákazníkům společnosti Revel zažít takovou úroveň akustické čistoty, jakou ještě nikdy neslyšeli.

Podobné produkty