Wharfedale AURA C

wharfedale_logo

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Zvolte variantu
33 590 Kč / ks 27 760,33 Kč bez DPH
Wharfedale AURA C
Wharfedale AURA C Black 1
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

 

 

Na rozdíl od běžných kopulových nebo jiných páskových a planárních membrán se vysokofrekvenční měnič Wharfedale AMT nepohybuje dopředu a dozadu jako píst. Není tedy omezen hmotností své membrány, které sebou nese rozostření přechodové odezvy. Místo toho je membrána složená a nese vodivé prvky ponořené do nesmírně silného magnetického pole. Jedná se o účinnější způsob řízení pohybu vzduchu s větší přesností. Měnič tak dosahuje s extrémně nízkým zkreslením velké dynamiky a mimořádné množství hudebních detailů.

 

AURA AMT

Každý model AURA je vybaven dnes již světoznámým měničem Wharfedale AMT, který vyzařuje dechberoucí vysokofrekvenční pásmo.

 

Wharfedale-Aura_2-hifisound.cz_web1

 

 

 

 

Wharfedale_AURA-Treble

 

Měniče AURA

Jak zjistili konstruktéři společnosti Wharfedale při navrhování vlajkové lodi řady ELYSIAN, přesnost a účinnost AMT musí být sladěna s měniči středního a basového pásma, aby byl zvukový výkon bezproblémový. V souladu s tím AURA používá patentovanou tkanou matrici ze skleněných vláken pro středotónové a basové kužely zakončené vysoce flexibilními pryžovými obrubami. Kmitací cívky pohánějící kužely jsou ponořeny do magnetických filmů s vysokým tokem, přičemž vířivé proudy a indukčnost jsou řízeny pólovými dílci s měděným pláštěm.

Tyto systémy motorů s nízkým zkreslením jsou namontovány na hliníkových šasi odlitých pod tlakem, z nichž každé je ke skříni fixováno šesti vysokopevnostními šrouby, aby byla zachována tuhost konstrukce a zajištěna přesná přechodová odezva. Gumové lemovací kroužky obklopující každé šasi nejsou jen dekorativním prvkem, ale také kontrolují případné rezonance vznikající na spojnici hliníkového šasi a dřevěné skříně.

AURA výhybka

Výhybka je srdcem každé reprosoustavy a vytváří celkový výkon jako "součet všech částí". Společnost Wharfedale byla jedním z prvních domácích výrobců reproduktorů, kteří použili výhybku k rozdělení frekvenčního pásma mezi měniče, z nichž každý byl optimalizován pro basy, středy a výšky.

Díky 90 letům zkušeností, nemluvě o tom, že vývoj vedl jeden z nejuznávanějších světových architektů Peter Comeau, ředitele akustického designu IAG, jsou sofistikované výhybky finalizovány stovkami hodin poslechových testů, aby bylo zajištěno bezproblémové spojení mezi měniči.

Stejně jako u všech modelů řady Wharfedale jsou použity pouze akusticky transparentní komponenty nejvyšší třídy, což zajišťuje, že jsou slyšet v hudbě všechny hudební detaily.

Wharfedale_AURA-web4


Specifikace AURA C:
2-pásmová centrální reprosoustava
Basový měnič: 6,5″ (150 mm) membrána matrice ze skleněných vláken
Výškový měnič: 27 mm * 90 mm AMT
Impedance: 4Ω (kompatibilní s 8Ω)
Minimální impedance: 3,6Ω
Terminály: single-wiring
Doporučený výkon zesilovače: 25 - 200 W
Frekvenční odezva: 48 - 22.000 Hz (+/-3 dB)
Rozšíření basů (-6dB): 40 Hz

Citlivost: 89,0 dB
Bassreflex: spodní
Rozměry (š x v x h): 668 x 303 x 350+52 mm (na podstavci, včetně terminálů)
Hmotnost: 25,5 kg
Povrchová úprava lesklý ořech, bílá nebo černá

Wharfedale_aura_cs_web

Podobné produkty