Acoustic Energy AE1 Active

Značka: Acoustic Energy

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Na dotaz Zvolte variantu
37 990 Kč / pár 31 396,69 Kč bez DPH
Acoustic Energy AE1 Active
Značka: Acoustic Energy
AE1 Active Walnut NoGrille
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma

Měnící se role hifi zařízení znamená, že se mění i podoba samotných audio systémů. Rostoucí počet výrobků s integrovanými zesilovači znamená, že mnoho zákazníků hledá stejně vhodný reproduktor, ke kterému by je mohli připojit. Model AE1 Active, který plně využívá značných zkušeností společnosti Acoustic Energy v oblasti aktivních reproduktorů, je navržen tak, aby toto pohodlí poskytoval, aniž by přitom měnil svůj výkon.

AE1 Active je dvoupásmový stojanový reproduktor s integrovaným zesilovačem třídy A/B s plně aktivními filtračními prvky. Díky legendární technologii čistě pístových keramických hliníkových membrán Acoustic Energy má AE1 Active veškerou kultivovanost a působivost, kterou byste očekávali od původního modelu AE1, umístěného v plně aktivním balení s vlastním napájením. Reproduktory jsou také vybaveny patentovaným hliníkovým kopulovitým výškovým reproduktorem Acoustic Energy s jedinečným vlnovodem WDT pro lepší pokrytí a integraci do místnosti.

Reproduktory AE1 Active, které jsou ideální pro přímé připojení k audiofilským D/A převodníkům a Hi-Res streamerům, spojují tři desetiletí zdokonalování reproduktorů AE1 se zkušenostmi společnosti Acoustic Energy v oblasti aktivních studiových monitorů. Plně bi-amp se dvěma 50Wattovými zesilovači třídy A/B na reproduktor nabízí bezkonkurenční integraci zesilovače s reproduktorem a špičkovou dynamiku. Nový aktivní model nabízí veškerý hudební vhled a detaily, díky nimž je AE1 již 30 let oblíbeným reproduktorem audiofilů.

Po elektronické stránce se AE1 Active pyšní plně analogovou konstrukcí zaměřenou na výkon bez kompromisů. To zahrnuje kabelové analogové vstupy, a to jak symetrické XLR, tak standardní RCA, lineární napájecí zdroje nejvyšší kvality a dva párové, vysoce výkonné 50Wattové zesilovače třídy A/B na reproduktor. Ačkoli konstrukční tým experimentoval s bezdrátovými vstupy, spínanými napájecími zdroji, zesílením třídy D a DSP, žádný z nich nepřinesl zvukový výkon odpovídající reproduktoru s legendárním označením AE1.

Aktivní konstrukce nabízí možnost přesného vyladění na poslechovou místnost a umístění díky nastavitelným +/- 2dB spínačům pro basy a výšky. Každý reproduktor je vybaven vysoce kvalitním analogovým potenciometrem hlasitosti pro systémy bez regulace úrovně na zdrojovém komponentu. Každý AE1 Active se připojuje k síťovému napájení pomocí konektoru IEC.

Zvenčí má model AE1 Active zcela přepracovanou skříň. Ta se vyznačuje rozsáhle vyztuženou konstrukcí z těžkých dřevovláknitých desek s vnitřními tlumicími panely a poprvé je do konstrukce AE1 zaveden slotový port. Vzhledem k tomu, že několik modelů Acoustic Energy již využilo výhod programu výzkumu a vývoje společnosti v oblasti zatížení štěrbinovým portem, přináší port modelu AE1 Active bezkonkurenční průřez, zmenšení prostoru na čelní stěně a výrazné snížení "hluku větru" při vysokých hlasitostech.

AE1 Active se stejně dobře uplatní v domácnosti i v nahrávacím studiu. Díky dodatečné výhodě nastavitelných basů a výšek a možnosti volby připojení RCA nebo symetrického XLR se tento reproduktor bez problémů začlení do jakéhokoli poslechového prostředí.

Acoustic_Energy-Active-Walnut-life

Specifikace

Středobasový reproduktor: 125mm keramický hliníkový sendvičový kužel
Výškový reproduktor: 25mm hliníková kopulka
Frekvenční rozsah: 42Hz - 28kHz (+/-6dB)
Vstupní citlivost: 104dB pro 1VRMS @ 1kHz
Zesilovač a výkon: třída A/B s lineárním napájením, 100 W
Vstupy: RCA a symetrický XLR
Rozměr skříně: 300 x 185 x 250 mm (VxŠxH)
Hmotnost: 18 kg (pár)
Povrchová úprava: dýha z pravého dřeva - Piano Black, Piano White, Piano Walnut

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.

 

Podobné produkty