Acoustic Energy AE1 Active

Acoustic-Energy-Logo_new_350

Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Obvykle 1-3 dny Obvykle 1-3 dny Na dotaz Zvolte variantu
43 990 Kč 39 990 Kč 39 990 Kč od 39 990 Kč –9 % –5 % –5 % až –9 % 39 890 Kč / pár 37 990 Kč / pár 37 990 Kč / pár od 37 990 Kč / pár 32 966,94 Kč bez DPH 31 396,69 Kč bez DPH 31 396,69 Kč bez DPH od 31 396,69 Kč bez DPH
Acoustic Energy AE1 Active
AE1 Active Walnut NoGrille
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma 43 990 Kč 39 990 Kč 39 990 Kč od 39 990 Kč –9 % –5 % –5 % až –9 %

Měnící se role hifi zařízení znamená, že se mění i podoba samotných audio systémů. Rostoucí počet výrobků s integrovanými zesilovači znamená, že mnoho zákazníků hledá stejně vhodný reproduktor, ke kterému by je mohli připojit. Model AE1 Active, který plně využívá značných zkušeností společnosti Acoustic Energy v oblasti aktivních reproduktorů, je navržen tak, aby toto pohodlí poskytoval, aniž by přitom měnil svůj výkon.

AE1 Active je dvoupásmový stojanový reproduktor s integrovaným zesilovačem třídy A/B s plně aktivními filtračními prvky. Díky legendární technologii čistě pístových keramických hliníkových membrán Acoustic Energy má AE1 Active veškerou kultivovanost a působivost, kterou byste očekávali od původního modelu AE1, umístěného v plně aktivním balení s vlastním napájením. Reproduktory jsou také vybaveny patentovaným hliníkovým kopulovitým výškovým reproduktorem Acoustic Energy s jedinečným vlnovodem WDT pro lepší pokrytí a integraci do místnosti.

Reproduktory AE1 Active, které jsou ideální pro přímé připojení k audiofilským D/A převodníkům a Hi-Res streamerům, spojují tři desetiletí zdokonalování reproduktorů AE1 se zkušenostmi společnosti Acoustic Energy v oblasti aktivních studiových monitorů. Plně bi-amp se dvěma 50Wattovými zesilovači třídy A/B na reproduktor nabízí bezkonkurenční integraci zesilovače s reproduktorem a špičkovou dynamiku. Nový aktivní model nabízí veškerý hudební vhled a detaily, díky nimž je AE1 již 30 let oblíbeným reproduktorem audiofilů.

Po elektronické stránce se AE1 Active pyšní plně analogovou konstrukcí zaměřenou na výkon bez kompromisů. To zahrnuje kabelové analogové vstupy, a to jak symetrické XLR, tak standardní RCA, lineární napájecí zdroje nejvyšší kvality a dva párové, vysoce výkonné 50Wattové zesilovače třídy A/B na reproduktor. Ačkoli konstrukční tým experimentoval s bezdrátovými vstupy, spínanými napájecími zdroji, zesílením třídy D a DSP, žádný z nich nepřinesl zvukový výkon odpovídající reproduktoru s legendárním označením AE1.

Aktivní konstrukce nabízí možnost přesného vyladění na poslechovou místnost a umístění díky nastavitelným +/- 2dB spínačům pro basy a výšky. Každý reproduktor je vybaven vysoce kvalitním analogovým potenciometrem hlasitosti pro systémy bez regulace úrovně na zdrojovém komponentu. Každý AE1 Active se připojuje k síťovému napájení pomocí konektoru IEC.

Zvenčí má model AE1 Active zcela přepracovanou skříň. Ta se vyznačuje rozsáhle vyztuženou konstrukcí z těžkých dřevovláknitých desek s vnitřními tlumicími panely a poprvé je do konstrukce AE1 zaveden slotový port. Vzhledem k tomu, že několik modelů Acoustic Energy již využilo výhod programu výzkumu a vývoje společnosti v oblasti zatížení štěrbinovým portem, přináší port modelu AE1 Active bezkonkurenční průřez, zmenšení prostoru na čelní stěně a výrazné snížení "hluku větru" při vysokých hlasitostech.

AE1 Active se stejně dobře uplatní v domácnosti i v nahrávacím studiu. Díky dodatečné výhodě nastavitelných basů a výšek a možnosti volby připojení RCA nebo symetrického XLR se tento reproduktor bez problémů začlení do jakéhokoli poslechového prostředí.

Acoustic_Energy-Active-Walnut-life

Specifikace
Středobasový reproduktor: 125mm keramický hliníkový sendvičový kužel
Výškový reproduktor: 25mm hliníková kopulka
Frekvenční rozsah: 42Hz - 28kHz (+/-6dB)
Vstupní citlivost: 104dB pro 1VRMS @ 1kHz
Zesilovač a výkon: třída A/B s lineárním napájením, 100 W
Vstupy: RCA a symetrický XLR
Rozměr skříně: 300 x 185 x 250 mm (VxŠxH)
Hmotnost: 18 kg (pár)
Povrchová úprava: dýha z pravého dřeva - Piano Black, Piano White, Piano Walnut

acoustic-energy

ACOUSTIC ENERGY - jeden z nejúspěšnějších britských výrobců reprosoustav typických svou masivní konstrukcí a aplikací pokrokových materiálů i v základních produktech. MDF skříně s vnitřním vyztužením i precizně navržené výhybky zajišťují, že jejich reproduktory vyhrávají testy nejen v Británii, ale i na celém světě.

Výroba od profesionálních studiových monitorů, přes high-endové a hi-fi reprosoustavy až po repro pro venkovní použití.

acoustic-energy-hlavicka

500 Serie 300 Serie 100 Serie 1-Serie
       
acoustic-energy-500-serie acoustic-energy-300-serie acoustic-energy-100-serie acoustic-energy-1-serie

 

Referenční řada Acoustic Energy 500 se skládá ze tří vlajkových lodí, sloupových modelů AE509, AE520 a stojanového modelu AE500. Může se pochlubit nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středobasovými reproduktory, které jsou navrženy tak, aby dosáhly maximální pístový výkon a přesnost legendárních keramických hliníkových měničů, ale s vylepšeným samočinným tlumením pro hladší a transparentnější zvuk.

Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu a kvality, zvukový produkt s čistými a přehlednými linkami, který přináší vzrušující a dynamickou prezentaci.

 

Podobné produkty