Electrocompaniet ECP 2 MKII

Electrocompaniet_logo_s

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
59 990 Kč / ks 49 578,51 Kč bez DPH
Electrocompaniet ECP 2 MKII
ECP2 MKII hifisound.cz 1
Doprava zdarma

ELECTROCOMPANIET - THE CLASSIC LINE - HIGH-END PRODUCTS COLLECTION

ec_design-classic-ec_hifisound.cz ec_identity-classic-ec_hifisound ec_philosophy-classic-ec_hifisound
DESIGN IDENTITA FILOSOFIE

 

Řada Electrocompaniet Classic Line se vyznačuje nadčasovou a přitom osobitou estetikou. Její design je jednoduchý, čistý a decentní, přičemž si zachovává naprosto moderní styl. Design řady Classic Line zaručuje, že se bude stejně dobře vyjímat v moderním newyorském bytě jako na anglickém zámku a samozřejmě i v čemkoli mezi tím.

 

Již více než 40 let je značka Electrocompaniet synonymem pro vynikající zvukovou produkci. Má záviděníhodnou mezinárodní pověst a sklízí chválu v recenzích, kde všechny výrobky opakovaně zlepšují konkurenceschopnost. Uznání a úspěch si Electrocompaniet právem vydobyl proti tržně dražším "prestižním" výrobkům a bude si je vydobývat i nadále...

 

Když společnost Electrocompaniet v 70. letech minulého století vstoupila na scénu, odstartovala revoluci díky jedinečné a průkopnické tranzistorové technologii. Poprvé v historii byla společnost schopna nabídnout náročné veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší zesilovače. Stále vášnivě věří v hudbu a stále vyvíjejí nové technologie.

 

Electrocompaniet ECP 2 MKII, High-End phono předzesilovač

S neutuchajícím celosvětovým nadšením pro vinylový formát je prvotřídní gramofonový předzesilovač nebo RIAA stupeň v referenční sestavě důležitější než kdykoli předtím.

ECP2-MKII se stal novým favoritem recenzentů i nadšenců. Ve své cenové kategorii se jedná o referenční produkt, podobně jako ostatní výrobky Electrocompaniet.
Obsahuje nejmodernější přístrojové a operační zesilovače a diskrétní součástky nejvyšší kvality v signálové cestě. Vše je samozřejmě napájeno stejnosměrným proudem.

ECP2-MKII představuje nový design šasi a čelní panel, v souladu s ostatními produkty řady Classic Line.
Rozezpívá vaše vinylové desky jako žádný jiný gramofonový předzesilovač, který známe, a zdá se, že se s tím shodují i hifi nadšenci. 

Testy, ocenění

hifi_pig_outstanding_product Vynikající gramofonový předzesilovač pro ty, kteří chtějí utratit kolem 2 000 GBP, a přitom pořídit kvalitu, která se vyrovná gramofonovým předzesilovačům s mnohem vyšší cenou. Bonusem je také možnost volby symetrického výstupu. Použití mikrospínačů nejenže snižují cenu výrobku, ale také umožňují zachovat krásnou minimalistickou tvář produktu. Určitě doporučuji tento model poslechnout, a nezapomeňte věnovat čas správnému nastavení.

 

Specifikace gramofonové sekce:
Zisk @ 1 kHz RCA Nastavitelný 39,8 - 71,4 dB
Zisk @ 1 kHz XLR Nastavitelný 45,8 - 76,4 dB
Odporové zatížení (RL) Nastavitelné 10 Ω - 47 kΩ
Kapacitní zatížení (CL) Nastavitelné 0 - 350 pF
Maximální výstupní úroveň: 17,5 V rms (+ 25 dB V)
Přetížení > 31 dB @ 1 kHz
Výstupní impedance 100 Ω single-ended, 200 Ω balanced
Frekvenční odezva 20 - 20 kHz +/- 0,2 dB
Přesnost korekce RIAA ± 0,1 dB
Podzvukový filtr -3 dB @ 11 Hz, 24 dB/oktáva
Odstup kanálů > 85 dB, 20 - 20 kHz
THD + šum < 0,003 % @ 1 kHz
S/N-R 96 dB, 1 kHz, vážený A, ref. 10 dB V výstup
S/N-R 91 dB, 1 kHz, vážený A, ref. 5 mV na vstupu
S/N-R 67,4 dB, 1 kHz, vážený A, ref. 500 μV na vstupu 

Rozměry (š x v x h) 470 x 78 x 373 mm
Hmotnost 9 kg

Electrocompaniet_ECP_2_Mk2

 

EC_Made_in_Norway_hifisound.cz

Představení Classic Line Electrocompaniet

Electrocompaniet_logo

Norská společnost, kterou v roce 1973 založili Per Abrahamsen a Svein Erik Børja, působila vždy především v oblasti konstrukce zesilovačů, kde způsobila senzaci, když jako první dokázala důsledně implementovat do komponentu teorii finského profesora elektroniky Mattiho Otaly o dynamickém chování zesilovačů.
Zesilovače jsou doposud v provozu v Abbey Road Studios a mimo jiné Michael Jackson a jeho tým byli "zažraní" do charakteristického zvuku Electrocompaniet (EC).

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.

EC_products_banne_hifisound

Podobné produkty