Tannoy Prestige Stirling III LZ Special Edition

tannoy-logo

Dostupnost Exkluzivní objednání na prodejně
293 800 Kč –6 % 273 800 Kč / pár 226 280,99 Kč bez DPH
Tannoy Prestige Stirling III LZ Special Edition
Tannoy STIRLING III LZ SPECIAL EDITION
Doprava zdarma 293 800 Kč –6 %

V roce 1967 uvedl Tannoy na trh legendární III LZ (Monitor Red) s 10“ dual-concetric měničem, který byl speciálně navržen pro menší kabinety a poskytoval teplotu a čistotu větších 12” a 15” měničů.

Nový model je více než jen pocta legendárnímu modelu III LZ, nabízí širokofrekvenční odezvu a hluboké basy pro přirozené zobrazení v maximální kvalitě. Uslyšíte dech a úder s novou úrovní jasnosti a hloubky a to vše díky dlouholetým zkušenostem společnosti Tannoy.
Všechny designové prvky zásadní pro dechberoucí dynamický rozsah, čistotu zvuku a klasický vzhled modelu STIRLING III LZ byly věrně zachovány. Tato nová verze výrazně těží z evoluce ikonického měniče Dual Concentric, technologického vývoje jednotlivých součástek a nemalého počtu změn, které nejsou téměr viditelné. V souladu s filozofií Tannoy jsou všechny kabinety STIRLING III LZ kompletně ručně vyrobeny vysoce kvalifikovaným týmem řemeslníků v UK.

Posloucháte orchestr, rock, pop, blues nebo soul?  Tak to je ten důvod, proč si pořídit nový model STIRLING III LZ.

Tannoy-New-Legend-is-born!

Zrodila se nová legenda!

Když se v roce 1967 dostala skladba Beatles "All you need is love" do britské Top 10, vydala společnost Tannoy legendární model III LZ (Monitor Red) s 10" duálním koncentrickým měničem, který byl speciálně navržen pro malé skříně a poskytoval vřelost a čistotu svých větších 12" a 15" kolegů.

Více než jen pocta legendárnímu modelu III LZ, který byl poprvé uveden na trh v roce 1967, nabízí širokou frekvenční odezvu a hluboké rozšíření basů pro přirozené zobrazení při vysokém SPL.

Roky akustické dokonalosti vedly k tomuto okamžiku; uslyšíte každý hukot, nádech a úder s novou úrovní čistoty a hloubky.

 

Věrnost originálu

Každý konstrukční prvek, který má zásadní význam pro dechberoucí dynamický rozsah, čistotu zvuku a klasický vzhled modelu STIRLING III LZ, byl věrně zachován. Tato nová verze klasického modelu výrazně těží z vývoje technologie reproduktorů a elektronických komponentů. V souladu se způsobem dokonalosti společnosti Tannoy je každá ozvučnice STIRLING III LZ kompletně ručně vyrobena naším vysoce kvalifikovaným týmem řemeslníků.

Jsou jako stvořené pro poslech orchestrální hudby, rocku, popu, blues nebo soulu. Přesto jsou dokonale schopné vyvolat husí kůži, když posloucháte jazz, R'n'B, heavy metal nebo cokoli mezi tím.

Tannoy-Faithful-to-the-Original

 

Tannoy-Dual-Concentric-Precision

Preciznost Dual Concentric

Konstrukci dvojitého koncentrického reproduktoru jsme vynalezli v roce 1947 a v průběhu desetiletí jsme ji neustále zdokonalovali a vylepšovali.

S reproduktory STIRLING III LZ SPECIAL EDITION získáte nejnovější inkarnaci této dokonalé konstrukce, která si získává uznání kritiků již téměř 70 let!

Dvojitý koncentrický měnič použitý v reproduktorech STIRLING III LZ zajišťuje prvotřídní soudržnost a bodové zobrazení zdroje pro velmi žádaný skutečně přirozený zvuk. Díky Pepperpot Waveguide a systému Alnico poskytuje STIRLING III LZ dechberoucí dynamiku, mohutnou přechodovou odezvu a bezkonkurenční realismus v širokém frekvenčním rozsahu s téměř úplnou absencí zabarvení. V kombinaci s hliníkovo-hořčíkovou membránou a kompresním měničem s mylarovým obklopením získáte tóny studiové kvality a dokonale vyvážené zvukové tlaky ve všech směrech.

 

Vynikající součástky jsou jen začátek

Protože reproduktory vykonávají svou práci ve vašem obytném prostoru namísto v bezdozvukové komoře, umožňuje vpředu umístěný dvoupásmový panel ovládání energie selektivně zesilovat nebo snižovat vysoké frekvence podle vaší místnosti nebo osobního vkusu. STIRLING III LZ má také Tannoy přizpůsobené vazební sloupky, které zajišťují optimální přenos a integritu signálu, a pátý vazební sloupek pro snížení VF rušení a lepší čistotu středních frekvencí.

Tannoy-Outstanding-Components-are-Just-the-Starting-Point

 

Tannoy-Artisan-Enclousre

Řemeslné zpracování skříně

Skříň je vyrobena podle některých charakteristik původní konstrukce III LZ, ale využívá nové materiály s vysokou hustotou, které v 60. letech nebyly k dispozici. Výsledná skříň poskytuje extrémní tuhost pro kontrolu nízkofrekvenčního výkonu a může se pochlubit rozsáhlým vyztužením zahrnujícím technologii DMT (Differential Materials Technology) pro správné propojení reproduktorů. Zvuk je prvořadý. Pokud však můžete zajistit, aby reproduktory, které poskytují božský zvuk, působily elegantně i přirozeně v jakékoli místnosti, nevidíme absolutně žádný důvod, proč se tomu vyhýbat.

Osvědčená, testovaná a oblíbená konstrukce dvojitých koncentrických reproduktorů ve spojení s mistrovským designem skříně a řemeslným zpracováním skutečně dělá rozdíl.

 

Dědictví žije dál

Dlouhé a slavné dědictví společnosti Tannoy žije dál v novém podlahovém Hi Fi reproduktoru STIRLING III LZ SPECIAL EDITION; dědictví, které obstálo ve zkoušce času a přizpůsobilo se vývoji technologií.

Součástí každého reproduktoru STIRLING III LZ SPECIAL EDITION je balíček péče o majitele a také rodný list, který zvěstuje jeho pravost. STIRLING III LZ se prostě musí zažít.

Jo, a samozřejmě 90 let praktických zkušeností s vývojem a výrobou jedněch z nejlepších reproduktorů, jaké kdy svět spatřil. A stejně jako původní model III LZ jsou i naše reproduktory STIRLING III LZ SPECIAL EDITION navrženy a vyrobeny ve Velké Británii.

Tannoy-The-Heritage-Lives-On


 

 

Specifikace:
Dvoupásmový podlahový reproduktor pro středně velké až velké místnosti
Technologie koncentrických měničů poskytuje špičkovou koherenci a zobrazování bodového zdroje ve své třídě
Vysoce účinný 10" reproduktor s citlivostí 93 dB/Watt a špičkovým výkonem 500 Wattů zajišťuje dechberoucí dynamiku a realismus
Klasický vlnovod Pepperpot a systém reproduktorů Alnico, které poskytují líbezný, přirozený a přirozeně soudržný zvuk
Membrána ze slitiny hliníku a hořčíku a kompresní měnič s mylarovým obalem poskytují výjimečnou čistotu a artikulaci v celém rozsahu vysokých frekvencí
Důmyslná výhybka s kondenzátory na míru Tannoy, nízkoztrátovými induktory s laminovaným jádrem a tlustovrstvými rezistory, která přináší přirozenější a soudržnější zvuk
Přední panel na ovládání energie s kompenzací zesílení a útlumu - přizpůsobení místnosti a osobním preferencím
Tannoy přizpůsobené dvouvodičové vázací sloupky pro zlepšení přenosu a integrity signálu
Pátý vazební sloupek zajišťuje uzemnění pro snížení vysokofrekvenčního rušení a zlepšuje čistotu středních frekvencí
Systém Distributed Port s předním vyzařováním poskytuje výkonný a rozšířený nízkofrekvenční výkon
Ručně vyrobená skříň dýhovaná olejovaným ořechem s použitím dřevotřískových desek s vysokou hustotou. Která zajišťuje extrémní tuhost pro kontrolu nízkofrekvenčního výkonu
Rozsáhlé vyztužení zahrnující technologii DMT (Differential Materials Technology), která spojuje měniče se skříní
Precizně opracovaný, zlatě eloxovaný hliníkový panel pro nastavení a kovové lišty doplňují estetiku skříně z pravého dřeva
Speciálně vyvinutý vosk na dřevo Prestige, který udržuje skříň v bezvadném stavu
-----
Basový měnič / LF 254 mm s papírovou membránou
Výškový měnič / HF 52 mm ze slitiny hliníku a hořčíku
Nominální impedance: 8 ohm
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Frekvenční odezva 29 Hz - 27 kHz (-6 dB)
Doporučený výkon zesilovače 20 - 250 W
Výkon (IEC) 125 W trvalý, 500 W špičkový
Citlivost 93 dB (1 W @ 1 m)
Rozměry (š x v x h): 397 x 855 x 368 mm
Hmotnost: 33,2 kg / kus
Barevné provedení: oiled walnut

Podobné produkty